PIERSICUTZE de iulie-august 2006 (82)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns map spune:

Buli pai a avut si rota si adeno simultan? Ca-s cam la fel insa adeno da si rosu in gat.

Nu atiu daca am mentionat ca si Robert a avut tot rota, a venit rezultatul de la laborator. Dar parca am spus deja. Dr lui suspecta adeno ca i se paruse ei si rosu in gat.

Monica 26+ si Robertel (17.08.2006) care face numai nazbatii

Craciun si Rev

Duminica la munte, Toamna la munte, Mallorca, 1 an, poze mai noi, Süd Tirol, O vacanta minunata, Prima mea drumetie



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina_butnaru spune:

quote:
Originally posted by doniro

Hop si eu sa ma plang la voi, ca tot ma laudam ieri ca mi-e tare bine...
Daria tuseste, are febra mare, nu papa mai nimic... Am chemat Salvarea, i-a dat ceva de tuse si pt febra. Mi-e groaza sa nu ia bb... Il tin izolat in camera lui, eu stau cu masca, dar.....
Gina, pe unde stati de faceti cumparaturi in Auchan? Eu stau la Trapezului si suntem prezenti in Auchan cam la 2 zile...

Roxana, mami de Ioana Daria (3 jul 2006) si Victor Mihai (8 ian 2008)

POZE

www.dropshots.com/doniro" target="_blank">FILMULETE





Of, sanatate multa Dariei! sa se faca repede bine!

Noi stam la Mihai Bravu cu Cal. Vitan, la Prosper. Ajungem in Auchan cam la 2 saptamani, cand merg fratele sau sora mea cu masina, ca noi nu avem masina. Imi place cel mai mult acolo, ca e foarte bine aprovizionat, chiar daca sunt la 2 pasi de Real, nu-mi place acolo.

Mama lui Razvan-Andrei

Ticker


www.flickr.com/photos/21444943@N07" target="_blank">Poze Razvan, mami si altele


www.onetruemedia.com/my_shared?z=238f71e8c47eddba54dbe4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete

Poze de la Viena

www.piersicute2006.blogspot.com/" target="_blank"> Piersicute de 2006

Sa ajutam o mamica exceptionala si o printesa superba - Ramona si Teo

"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina_butnaru spune:

quote:
Originally posted by bulinuta27

va pup fetele
rares e un pic mai bine...nu extra sa nu ne invatam ...tot tuseste dar macar cu rota si cu adeno sper ca am terminat
va multumesc mult ptr sustinere julax, genie, mada, madyn, oanaalex, cristina-ioana
julax l-am impartasit duminica si am chemat si preotul acasa si i-a citit
anasia
muuh frumoasa burtica
pumpkin sper sa ne vedem si noi cat de curand

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze

Ajutati-o pe Sonia,



Sanatate multa lui Bulinel! Ma bucur ca e un pic mai bine!

Mama lui Razvan-Andrei

Ticker


www.flickr.com/photos/21444943@N07" target="_blank">Poze Razvan, mami si altele


www.onetruemedia.com/my_shared?z=238f71e8c47eddba54dbe4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete

Poze de la Viena

www.piersicute2006.blogspot.com/" target="_blank"> Piersicute de 2006

Sa ajutam o mamica exceptionala si o printesa superba - Ramona si Teo

"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina_butnaru spune:

quote:
Originally posted by map

Salutic la piersicute,

off abia ce-a adormit piticul. Era frant de oboseala dar sa faca nani nu vroia. L-am pus pana la urma in pat si-a adormit smiorcaind. De ciorbica facuta azi nici nu s-a atins macar, poate cand se trezeste.

Dimineata am fost afara, s-a jucat la leagan si la nisip cu un baietel cu doua luni mai mic decat el. A manact si-o gura de nisip de nervi ca i-am spus sa nu bage mana murdara in gurita Planuiam ca dupa-amiaza sa mai iesim o repriza mai lunga caci azi a fost tare placut insa din pacate deja s-a innorat

Aseara am fost la spital la prietena mea si-am vazut pe Adeluta. Este asa de micuta la cele 2300 de g dar cat se poate de scumpica. Este mica dar cu o fetisoara expresiva, bomba gurita, cauta dupa titi si era asa dragalasa. Mi s-a facut tare dor de Robert mic si parca astept acum sa treaca si mai repede cele 13 saptamani ramase si sa-l tinem in brate pe bebe mic. Robert a fost foarte entuziasmat sa vada asa o mogandeata draguta, era tot pe langa ea si se minuna. Ar fi sarit la ea de drag dar trebuia sa fim atenti ca era deja periculos


Legat de concediu fara copilasi nici eu nu crea ca as putea sa plec fara Robert. De cand s-a nascut nu am stat niciodata mai mult de ptru ore fara el si asta cand am avut ceva programare mai mulga la medic. Nu stiu cum ar arata 24 de ore fara el dar va trebui sa invat cand vine bb2 pe lume si am sa stau la spital. Deja am inceput sa visez aiurea despre operatii si medici

Buli sanatate multa lui Bulinel, sper ca deja este mult mai bine.

Miruna sa-ti traiasca burtica si sa creasca un pui sanatos in ea

Stefania felicitari pentru "proapatul scolarel" (ca nu stiu cum sa-i spun altfel). Ce dulcei sunt ei acolo la gradinita in uniforme


Am pus si eu cateva poze mai noi sa vedeti cata burtoaia am la aproape 27 de saptamani.



Monica 26+ si Robertel (17.08.2006) care face numai nazbatii

Craciun si Rev

Duminica la munte, Toamna la munte, Mallorca, 1 an, poze mai noi, Süd Tirol, O vacanta minunata, Prima mea drumetie







Pupici multi Adelutei si lui Robertel!

Mama lui Razvan-Andrei

Ticker


www.flickr.com/photos/21444943@N07" target="_blank">Poze Razvan, mami si altele


www.onetruemedia.com/my_shared?z=238f71e8c47eddba54dbe4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete

Poze de la Viena

www.piersicute2006.blogspot.com/" target="_blank"> Piersicute de 2006

Sa ajutam o mamica exceptionala si o printesa superba - Ramona si Teo

"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela79 spune:

Map frumoasa burtica!
Tweety, Clara e super. Seamana cu Maria mea.
Mamaluidavid ce frumos e la gradinita voastra. Te cred ca ai avut niste emotii...
Bulinuta sanatate multa si sa scapati odata de toti virusii aia.
Cristina si Zarzarel sunteti doi frumosi!
Gina te pupam!
Sa va spun cate ceva despre noi. Am reusit sa scapam de febra si diaree. Cauza erau doi canini care tot se chinuiau sa iasa. De cand s-a facut frumos afara suntem la joaca pe malul marii. De cum iesim din bloc si vede marea incepe sa ma toace la cap: "mami marea, mami valul, mami apa". Nu-i tace gura pana nu ajungem la nisip. Daca vreti sa vedeti marea gasiti niste poze pe blog. Le-am facut chiar ieri. Pupam toate piersicutele!

www.flickr.com/photos/24980424@N08/sets/72157604195810998/" target="_blank">Maria la restaurant
www.flickr.com/photos/24980424@N08/sets/72157604200218221/" target="_blank">Primele zile din viata mariei
www.flickr.com/photos/24980424@N08/sets/72157604340884907/" target="_blank">Maria face baie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

map da, a avut si adeno cu rosu in gat si rota...veneau dr la spital la vizita de dimineata special sa vada mititelul care s-a procopsit cu amandoua
gina multumim
mirela multumim

fetele ma pregatesc spre casa asa ca va pup si va urez o dupa-amiaza placuta

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze

Ajutati-o pe Sonia,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns map spune:

Roxana sanatate multa Dariei. Nimic nu te termina mai tare decat sa-i vezi cum sufera micutii. Si tie multa putere ca ai nevoie.

Monica 26+ si Robertel (17.08.2006) care face numai nazbatii

Craciun si Rev

Duminica la munte, Toamna la munte, Mallorca, 1 an, poze mai noi, Süd Tirol, O vacanta minunata, Prima mea drumetie



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doniro spune:

Multumesc mult, fetelor!
Dati-mi si mie un sfat, va rog. Voi cum mai luati temperatura la micuti? Eu am termometru digital; l-am pus sub brat si arata 38.2, l-am pus apoi in fundulet si arata 36.5 (asta la interval de 1-2 minute) .

Roxana, mami de Ioana Daria (3 jul 2006) si Victor Mihai (8 ian 2008)

POZE

www.dropshots.com/doniro" target="_blank">FILMULETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bysko spune:

Roxana, eu stiu ca temp rectala este mai mare cu aprox 1 grad fata de cea axilara.

In rest va urez multa sanatate tuturor bolnaviorilor.

Si vad ca sunteti din ce in ce mai multe mamici cu bebe2. Vreaau si eu... da nu acumDa vreau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doniro spune:

Problema e ca pun mana pe fruntea ei si pare temperatura de 39, iar rectal imi arata 36.5... Am incercat si termometru cu mercur, dar nu are rabdare si degeaba o chinui...
In fine, om vedea. I-am dat Calpol, Eurespal, Debridat si sa speram ca va scadea, ca de ieri dimineata nu cedeaza febra decat f putin.

Roxana, mami de Ioana Daria (3 jul 2006) si Victor Mihai (8 ian 2008)

POZE

www.dropshots.com/doniro" target="_blank">FILMULETE

Mergi la inceput