Clopotei de Ianuarie-Februarie 2008 (15)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

Alinaatudor acum se vad pozele.Pupici Ellenutei si lui Mitsu bishu care m-au ajutat.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)
poze albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


hai ca am uitat ..

stoisor da e ok sa-i dai cu glicerina in gurita. si eu ii mai dau cand vad ca are limbuta alba de la laptic. pui pe o carpita curata si bandijonezi gurita lui bb. sau dak nu sta, ii pui pe suzeta sau chiar pe sfarcul tau.



Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoisor spune:

despre Vigantol ...noi luam 2 picaturi pana la 1 an atata.....e prea mult 3 picaturi si apoi 4?/nu cred asa ceva
apoi despre iesitul afara pe vanturile astea eu zic sa stati linistite in casa cu clopoteii ca o gurita de vant li suficient si apoi tragem si noi si ei....eu ce sa zic din noiembrie am stat numai in casa si apoi numai in pat daca ies afara zici ca sunt pe alta lume ,nopti la rand plang dupa o ora de socializat cu oamenii afara la aewr dar nu ma risc sa o scot pe Sara pe vant sau ceata ....eu am astm si stiu cat e de greu
va pupacim
Sara are azi o zi proasta se pare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

wow..danonique..ce copii frumosi ai...nu stiu pe care sa il laud mai intai..Albert este mare mare..un frumos..cum sta el in balansoar..iar Vanessa e o printzesa..si are 2 ani..sa iti traiasca si sa va bucure.. abia astept sa creasca si fata mea...sa mergem de manuta prin parc..sa ne dam cu bicicleta sau cu rolele..


Poze cu ingerasul

Ingerasul creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


dana

am vazut pozeeee!!! Doamne, ce frumos este bebe albert si grasun de-ti vine sa-l musti toata ziuaa!! si vanessa este o domisoara superbaaa! si ce tort frumos a avut sau erau doua ca parca asa mi s-a parut.

am vazut rata carusel de la vtech. mi-o comand si eu pe la redoute. abia astept.



Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoisor spune:

multumesc Ellenuta,deci stiti si voi de problema asta.....cat despre sfarc .....nu alaptez pt ca am avut probleme cu laptele cu pieptul ,Sara nu o supt deloc de la piept numai cu seringa ,muls si vomita tot eu am avut probleme am facut trat si uite asa sa dus pe apa Sambetei .....suntem pe formula ...este cel mai mare regret al meu si prefer sa uit stiu cat e de important ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

Alinaatodor iti multumesc mult.Nici nu iti vei da seama cand va trece timpul si Stefania va incepe sa mearga si sa vorbeasca.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)
poze albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

Ieri seara aveam 4980 gr..cred ca azi implinim si noi 5 kile, nu?..:-D..yupii..


Poze cu ingerasul

Ingerasul creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoisor spune:

am o intrebare e adevarat ca daca nu papa bebe decat sa zicem 40ml si imediat dupa 3sf de ora sau o ora vrea iara pt ca nu sa saturat ...vomita?asa am citit dar nu mai pot spune exact unde ca doar dupa o ora jum i mai poti da chiar 2 ore ca daca nu varsa tot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



'neataa .. am uitat sa spun mai devreme ..

noi ne-am distrat azi-noapte .. s-a culcat pe la 10, a dormit pana la 3.20, a papat, a ragait si am pus-o in patut .. eu obisnuita ca bitzi sa adoarma la loc imediat ... esss .. ti-ai gasit .. n-a vrut frate sa doarma neam .. se uita pe pereti, gangurea .. am zis bunnn , ai chef de stat, stai fata mea si am plecat in pat .. abia atipisem ca mi-a dat scularea .. i-am pus-o pe prietena ei buna suzi si am plecat .. si uite asa am facut pana la 6 dimineata .. imi venea sa ma impusc .. cum ma duceam la ea, se punea nene pe un ras .. io cred ca radea de mine si zicea in sinea ei .. te-am facut, fraiero ..

sper sa revina la programul ei normal!

s-a trezit pe la 8 si ceva, a papat si mi-a dat aproape tot lapticul afara .. offf ..

zuzici .. e normal sa-i tremure mainile cand plange. mie asa mi se pare ca-i treemura manutele .. sunt cam speriata.

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput