Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (38)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

de ce sa-i dai laptele cu seringa? ai putea incerca si cu lingurita!

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)
http://picasaweb.google.ro/mariusadrianalex/AlessiaMariaAlexandrescu
http://picasaweb.google.ro/mariusadrianalex/AlessiaMaria_1
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Neata...sunt cheauna de somn dar nu fiindca n-a dormit pitica, ci ca n-am putut sa dorm de griji. Nu reusesc s-o fac sa pape... Aseara a baut 50 ml cu chiu cu vai, azi dimineata 50 ml, dupa care a inceput sa planga si n-a mai vrtu deloc. A a tipit la san...dar laptic e prea putin...deja nici dimineata nu mai e! Am intrebat dr daca pot sa incerc alt laptic si a zis NUUUUUU! Dar de ce, ca asta vad ca nu ii place, nu-l papa deloc bine, decat cand ii e foame tare putin.
Am si plans de suparare, ca nici nu stiu ce sa ii mai fac
Am incercat ieri sa ii dau si cu lingurita, dar in afara de o bluzita uda leoarca n-am rezolvat nimic.

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Anca...numai dr. ciudati intalnim..de ce sa nu-i dai cu bibe daca papa asa de bine? Ca tu san stiu ca nu ii mai dai, sau putin. Lasa fata si n-o chinui cu siringi si alte chestii, mai ales ca papa asa de bine!

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Da Eni in fund ,dar sta asa mai intr-o parte

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii


Pentru concursul"Clipe de viata 2007"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=6" target="_blank">babuta si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=25" target="_blank">la 37 de saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

quote:
Originally posted by ellis

de ce sa-i dai laptele cu seringa? ai putea incerca si cu lingurita!

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)
http://picasaweb.google.ro/mariusadrianalex/AlessiaMariaAlexandrescu
http://picasaweb.google.ro/mariusadrianalex/AlessiaMaria_1
POVESTEA NASTERII


pai 210 ml?

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii


Pentru concursul"Clipe de viata 2007"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=6" target="_blank">babuta si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=25" target="_blank">la 37 de saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

quote:
Originally posted by creem

Neata...sunt cheauna de somn dar nu fiindca n-a dormit pitica, ci ca n-am putut sa dorm de griji. Nu reusesc s-o fac sa pape... Aseara a baut 50 ml cu chiu cu vai, azi dimineata 50 ml, dupa care a inceput sa planga si n-a mai vrtu deloc. A a tipit la san...dar laptic e prea putin...deja nici dimineata nu mai e! Am intrebat dr daca pot sa incerc alt laptic si a zis NUUUUUU! Dar de ce, ca asta vad ca nu ii place, nu-l papa deloc bine, decat cand ii e foame tare putin.
Am si plans de suparare, ca nici nu stiu ce sa ii mai fac
Am incercat ieri sa ii dau si cu lingurita, dar in afara de o bluzita uda leoarca n-am rezolvat nimic.

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)




imi pare tare rau pt voi...ce fel de tetine ai? poate ar trebui sa incerci cu alt tip de tetina....da, se zice ca nu-i bine sa schimbi laptele dar daca nu-i place copilului doar no sa-l flamanzesti....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

quote:
Originally posted by creem

Anca...numai dr. ciudati intalnim..de ce sa nu-i dai cu bibe daca papa asa de bine? Ca tu san stiu ca nu ii mai dai, sau putin. Lasa fata si n-o chinui cu siringi si alte chestii, mai ales ca papa asa de bine!

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)


pai cu biberonul ii dau ca daca ii dadeam cu lingurita lesina de plans la ce fomista este.
A ta nu vrea biberonul sau nu i-ai dat?

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii


Pentru concursul"Clipe de viata 2007"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=6" target="_blank">babuta si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=25" target="_blank">la 37 de saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

quote:
Originally posted by ancadragoman

Da Eni in fund ,dar sta asa mai intr-o parte

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii


Pentru concursul"Clipe de viata 2007"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=6" target="_blank">babuta si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=25" target="_blank">la 37 de saptamani




m-am gandit sa o pun si eu dar ma tot intreb daca nu e prea devreme....dar daca ea simte ca poate...inseamna ca e pregatita nu?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

da Eni ,acum deja sunt maricele si pot sta asa...Maria de vreo trei zile sta singura in fundulet ptr cateva secunde

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii


Pentru concursul"Clipe de viata 2007"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=6" target="_blank">babuta si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=25" target="_blank">la 37 de saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

vreau sa ies afara si sunt in dilema cu imbracatul....la umbra sunt 12 grade dar la soare vreo 17-18, oare cum s-o imbrac?

Mergi la inceput