Bucurii de sept-oct 2006 (116)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Lili, multa putere, se va termina totul cu bine. Sanatate puiului bolnavior.

Gety, ma bucur ca Maria se simte bine.

daca vreti sa vedeti ceva haios: www.youtube.com/watch?v=yW8zH4r0zbM&feature=related" target="_blank">bunicuta dansatoare

fiecare vot e pretios: www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">Cercul vietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Mamilili, multa putere sa treceti peste toate greutatile. Este extrem de dificil sa ai 2 probleme deodata. Am incercat-o pe pielea mea in octombrie anul trecut.

Eu nu stiu de ce face Maria rosu in gat. Este al patrulea tratament cu antibiotic, din care ultimul a fost acum o luna. M-am saturat. O feresc si eu cat pot, i-am dat si vitamine, incerc sa-i asigur o alimentatie corecta zilnic, nu stiu ce sa mai zic sau sa fac.



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Mamilili - imi pare foarte rau! recuperare rapida si usoara!

Mami 37+ cu Daria si Vladic (17.10.2006)
Vladic
barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sephora spune:

Va pup fetelor!

Am intrat sa va spun ca am iesit pe locul 3 la concursul din Libertatea .Puteti sa ne vedeti www.libertatea.ro/index.php?section=articole&screen=stire&sid=201137" target="_blank"> Aici

Lili da-ne un semn ,sunt ingrijorata,am citit si nu inteleg nimic nici nu-mi vine a crede.

Revin mai traziu cu alte raspunsuri.....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

MAMILILI CE ATI PATIT ? ca nu am fost pe faza
multa sanatate va doresc

eu NU dau margarina la copil si nici noi nu mancam asa ceva
doar unt si asta destul de rar
in plus, nu mai folosesc deloc ulei de floarea soarelui, decat de masline extravirgin, chiar daca e mai scump, la cat folosim, ne ajunge o sticla de 500 ml cam 10 zile

Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze cum s-a nascut bebe, site-ul lui bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sephora spune:

Si acum sa dau cateva raspunsuri:

Gety noi am folosit in primele luni Bubchen,toata gama,inclusiv servetele,dar la fund erau bune cand ai dadeam cu ele pe fata se inroseau asa ca le-am schimbat,dar apoi a aparut DA si am incercat diverse de la Atoderm,Trixera,A-derma,Bioderma (toate derma),dar de cand ne-a spus Mira de Oilatum ne spalam cu el si avem o pielicica minunata,in apa de baie mai punem si sare de baie,pe cam ne spalam cu unul din cele de mai sus.Apoi ca si crema folosim Physiogel care ne ajuta super mult in DA,dar in perioadele ok folosim si Trixera.

Itzy,multumim de compliment,se pare ca e fotogenic.Raspunzind la chestiunea saptamani (vb lui Pruteanu,dumnezeu sa-l odihneasca) pai io am inceput cu inot dupa cum bine stiti,as vrea sa continui cu el si apoi pe la 3-4 ani sa il duc la tenis (visul nostru e sa devina tenismen) dar acum depinde de el,apoi mi-ar place sa faca dansuri sportive,macar sa stie sa danseze (eu am facut si tare bine mi-a prins,plus ca barbatii care stiu sa danseze bine dau gata orice femeie),instrument nu prea vad,sa vedem si inspre ce er avea el talent,ca mie mi-ar place multe dar....

Xandrutza,Ramo asai sunt asa de scumpi,mie imi vine sa-i mananc cand ai vad asa mici si scumpi.

Nici noi nu mancam margarina,doar unt mai mult cand ai trag broccoli sau conopida la tigaie,la un piure,inainte mai mancam si cu paine si gem.Nu folosesc margarina decat la prajituri f rar.Unt iau din ala "megle yogurt".ulei la macare doar cel de floarea soarelui ,doar in friteusa bag ulei normal.

Adriana Multi ani impreuna va doresc,plini de bucurii si fericire si mai ales sanatosi.

Princess noi am inceput cu olita de la 8 luni,facea in fiecare dimineata,apoi o perioada nu mai vroia sa auda de ea,acum de vreo luna am reluat misiunea olita,face dar si nu face,imi spune de multe ori ca a facut "phu" dupa ce i-a dat drumul in chiloti,in schimb face destul de des pipi.

Acum sa ma dau mare!M repeta tot ce zicem noi,putine cuvinte sunt cele pe care nu le spune si chiar a inceput sa uneasca 3,4 cuvinte.Executa (cand vrea) tot ce i se cere.De multe ori raman uimita si sa va povestesc faza zilei: vine cu tabla metalica la taxu si zice sa "schie" si taxu ai desenaza "luna" apoi incepe cu "tele,tele,tele" super nervos ca nimeni nu-l intelege,ma ce vrea asata,taxu tu care stai toata ziua cu el tre sa stii,bai nene,nu l-am mai auzit niciodata si la un moment dat cum repeta intr-una mi-am dat seama ca,copilul vrea si "stelele' pe care el de altfel i le desena in fiecare seara langa luna.

Cristio se apropie termenu soro,doamne ce a trecut timpu,abia astept sa va d mica printesa.poop

Eloise ne e dor de voi.poopam

Nu stiu daca mai am a-i raspunde cuiva,io atat am retinut.va rog trageti-ma de maneca.

Mimilili sanatate maxima si lui M si sotului,sa se insanatoseasca urgent,Poopici multi de la noi si suntem alaturi de voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sephora spune:

Aveti aici niste poze sa vedezi cu ce ma ocup IO de cand va tradez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Buna dimineata.

Mamilili Ce ati patit? Sanatate multa.

Gety "tara" este aproape , undeva spre Tirgoviste cam la 40 km de Bucuresti.

Sephora felicitari pt locul 3 si pentru rochite. Cel mai mult imi plac rochitele 2 si 5. Sint rochite de mireasa? Mai faci si altceva ? Sa ne arati poate apelam la serviciile tale.

mephalacaraghioasa rau bunicuta aia


POZE COSMI 1 ANISOR
Cosmi bebe -13 septembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Lili mi-a sarit inima din loc citind mesajul tau, ce s-a intamplat? nu ne mai tine pe jar, acum sunteti bine? Sanatate multa si lui Mathias si sotului iar tie multa putere.

Itzy mi-ar placea sa faca dansuri, acum daca i-o placea si lui, pana acum vad ca ii place sa danseze. Oricum mi-ar placea sa faca orice sport, numai sa se tina de el si sa-i placa.

Margarina nu manacam deloc, unt mancam si noi si David, ii place mult, de i-as da zilnic... cam la 2 zile papa cate o felie cu rosie.

Si mie mi-ar placea sa-l duc mai des la tara, nu prea avem unde, doar la bunicii sotului, dar destul de departe, cand eram mica eram asa de suparata ca n-am bunici la tara, toti copiii din bloc plecau la tara in vacanta de vara si eu stateam singura in fata blocului si ma plictiseam...



*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Mephala super bunicuta, am ras de nu mai pot!

Gety ma bucur ca sunteti mai bine, zilele trecute vorbeam cu cineva care a patit la fel cu fetita, dupa perioade lungi de tratamente si raceli repetate i-au gasit un Streptococ in gat care-l plimbau de la unul la altul, tratament ii administrau doar copilului, pana nu au facut tratament toti nu au scapat. Asta mi-a trecut prin cap citind postarea ta, dr te poate sfatui cel mai bine, poate o sa mearga Septilinul la voi. Noi ne impoacam bine cu oscilo deocamdata.

Sephora super rochiile, le faci manual sau cum? Felicitari pt locul 3!

Noi mergem la o zi de nastere, va rog sa ma iertati ca am de gand sa pacatuiesc bine azi, fripturi, torturi, dulciuri... tare chinuita mai sunt


*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)

Mergi la inceput