*** Shoppaholicele Redouto-masochiste (89) ***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kokiy spune:

Am primit azi un cod de reducere 18307, reduce cu 16 euro + un cadou. Desi aveam in cos rezervate vreo 20 produse am mai redus din ele pana la 7 si am facut comanda chiar daca am zis ca nu comand pana nu-mi vine cea din 15.03,asta e nu m-am putut abtine.

A comandat cineva ptr. copii de 1 an masura 81, o fi buna , ca al meu baiet are vreo 10 kg la 10 luni si mie frica ca iau teapa.

Razvanel soricel

Kokiy mami de Claudia (12dec.2001) si Razvan (8 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

salutare

ajutati-ma sa imi aleg marimea la o pereche de blugi .
la blugii wrangler port 32-34 ..... la altii ce marime aleg ?


pupiiiiiiciiiiiiiii

D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

quote:
Originally posted by kokiy
A comandat cineva ptr. copii de 1 an masura 81, o fi buna , ca al meu baiet are vreo 10 kg la 10 luni si mie frica ca iau teapa.

Razvanel soricel

Kokiy mami de Claudia (12dec.2001) si Razvan (8 iunie 2007)


Adelina are 10,5 kg la 1 an jumate, ii comand masura 86 si sunt numa bune. La 1 an bluzitele 81 erau scurte la maneci, pantalonii erau ok.



Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamari spune:

Kokiy - bine ai venit la "capsunele", si eu tot acolo semnez condica. Ce inaltime are Razvanelul tau? scuze ca nu retin din partea cealalta. Al meu are 74 cm la aproape 10 luni si ~9,1 kg si ii iau pantalonasi mar 74 care ii sunt buni, 81 sunt un pic mari dar merg, mar 86 sunt mult prea mari, abia la toamna poate ii vor veni bine. Bluzite/tricouri i-am luat mar 74, 81 si 86 si acum le poarta pe cele mar 74 (sunt un pic stramte la cap dar bune la maneci), mar 81 care sunt ok desi la maneci sunt un pic lungi, dar depinde si de conformatia fiecarui copilas. Poarta si bluzite mar 86 din colectia Cocoon care ii sunt bune, desi o idee lungi la maneci. Dar bluzele/geaca/pijamalele/pantalonii mar 86 comandate de la sectiunea baietei de la 2 ani in sus ii sunt mari, unele chiar foarte mari, vor fi bune abia peste cateva luni sau chiar mai mult, in functie de cum se dezvolta Petitul meu. Eu zic sa nu te risti cu bluze mar 74, Razvan e mai maricel decat Petitul. Comanda hainute mai ieftinute intai, si iti vei da seama. Succes!

Anca si Andrei Cristian (28 mai 2007)
poze sept-oct
poze nov-dec

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokiy spune:

quote:
Originally posted by alina morostes
Adelina are 10,5 kg la 1 an jumate, ii comand masura 86 si sunt numa bune. La 1 an bluzitele 81 erau scurte la maneci, pantalonii erau ok.



Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze



merci de raspuns
tocmai de aceea am intrebat pentru ca si noi avem mai multe masuri care ni se potrivesc ,,,,avem bluze 74,80 si 86 care ni se potrivesc, iar culmea unele 80 ii sunt mici.....am comandat doar cateva acum si sper sa-i vina .... cred ca depinde mult si marca....altadata o sa intreb mai din timp cand ma hotaresc la la un produs...

Razvanel soricel

Kokiy mami de Claudia (12dec.2001) si Razvan (8 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokiy spune:

Buna ancamari,
Razvan are 81-82 cm si putin peste 10 kg. Pe asta am mizat si eu,daca sunt mai mari o sa le poarte la toamna ...Abia astept sa-mi vina prima comanda, ca tare curioasa mai sunt....daca nu's bune gasesc eu sa le dau...

Razvanel soricel

Kokiy mami de Claudia (12dec.2001) si Razvan (8 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

quote:
Originally posted by leea_cv

Io voiam la un moment dat sa iau jucarica asta dar avea si la celalalt capat al tunelului o casutza.Acelasi pret. Acu ma bucur ca n-am luat-o. Am gasit-o la noi cu 80 de lei si i-am luat-o lui fii-miu.Tunelul e mai lung si este acelasi material.Acu e in transa.Tudor.
http://www.laredoute.fr/vente-tente-pop-up-avec-tunnel.aspx?productid=324122396&documentid=429208&categoryid=26709099&single=&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=16

=========================================================================

Vllleau si eu un vot...doua... la www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=41" target="_blank">stralucire si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=33" target="_blank">picaturi...chiar daca mi-au fost inversate pozele...



Leea si Tudor David (19.12.2005)
iubire…in imagini
............................................................................
Vrei, te rog, sa iei putin mina de pe umarul meu?...Poate reusesc sa zbor.
Ce pacat!Intr-o zi,fiecare copil va invata ca nu tot ce se clatina e leagan...





ti-am votat frumosul, e pe aceeasi pagina cu pictata mea!


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=14" target="_blank">
Poza Dianei din vechiul concurs este Humulesti.jpg
_
Poze din concurs:
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=17" target="_blank">poza Dianei este eupleclaBrasov.jpg

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=33" target="_blank">poza Dianei este pictata.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamari spune:

Kokiy - e mare baietelul tau! Inaltimea e importanta la alegerea marimii. Oricum, cred ca iti vor placea mult produsele pt copii comandate, eu de ele sunt incantata in mod special fata de ce am mai comandat de la LR. Sunt si f. ieftine, cel putin in timpul reducerilor am comandat zeci de produse pt Petit, si sunt ok calitativ, vad ca se pastreaza bine si dupa "n" spalari, chiar daca mai intra la apa un pic. Eu tricourile pt sot le-am stricat pt ca au intrat mult la apa in lungime, asa ca le-am facut deja pachet pe la parinti, pt ca ei sunt mai scunzi. In Romania masurile sunt brambura, i-am luat body-uri din colectia TEX (imi plac astea, din Carrefour 30 ron/4buc) pt 23 luni si ii sunt bune acum, asa ca no comment aici.

Anca si Andrei Cristian (28 mai 2007)
poze sept-oct
poze nov-dec

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Ancamari zici ca la Cocoon sint mai mici marimile? I-am comandat lui P o camasuta 81.. sa ii fie buna in aprilie si el poarta acum 80... sper sa nu fie micuta, ca il duc la o petrecere...

Ioana mama de
Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamari spune:

Ioana13 - eu am camasuta Cocoon mar 86 si ii e mare acum, cred ca 81 e ok. Uite asta http://www.laredoute.fr/vente-ensemble-bebe-chemise-et-t-shirt-cocoon.aspx?productid=324121965&documentid=344707&categoryid=41218480&single=&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=16
Mie mi se pare ca cele din colectia Cocoon sunt mai mici decat cele din Okaou, iar mar 86 luata de la "bebe garcon 0-4" este (mult mai) mica decat mar 86 comandata de la "garcon 2-12", eu aici m-am pacalit, am crezut ca e acelasi lucru dar nu e asa.

Anca si Andrei Cristian (28 mai 2007)
poze sept-oct
poze nov-dec
poze ian-febr
poze martie

Mergi la inceput