Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (120)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Carpatina, zapacita esti cu vanturile alea. Cat despre fire, nu le-am cercetat ca eu inca sunt cu bucuria feminina. Al meu doctor a insistat sa monteze dispozitivul in asemenea conditiuni. Trebuie sa fie pe acolo, cica la caldura corpului sunt f moi si posibil sa nu le simt din prima, dar nu am cum sa le ratez.



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Buna seara si de la noi !
Maria va multumeste tuturor pentru urari, tare bine mai e sa te felicite atata lume !
A fost fermecata de mutritele frumosului Gheo, si pentru ca ele au fost daruite sarbatoritilor de azi, s-a simtit indreptatita sa si-o revendice pe prima dintre ele, care e preferata ei. A si zis : " ce mult imi place baietelul asta, pacat ca e asa mic "
Mai trimite un si o pentru Rodica, s-a simtit magulita ca a ajuns personaj intr-un cantec Si mi-a promis ca n-o sa-i sufle niciodata prietenul vreunei prietene de-a ei
Daca v-ati facut vreo grija ca atunci cand o sa-mi dispara inspiratia n-o sa mai aiba cine sa faca urari personalizate... iata ca Rodica ascunde un talent care ar putea fi pus in valoare mai des.


Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebeka spune:

Carpatina sunt in Mama si copilul.
Fata trebuia tinuta de picioare suspendata si comprimata pe torace;mie mi-a fost greu si a fost metoda care mi-a venit repede in cap desi in carte iti explica si cum procedezi daca esti singur si n-ai la cine apela.

Noroc ca a fost bucatica mica dar fata care nu inghitise pana atunci decat lapte a reactionat imediat la acea bucatica iar mie mi s-a parut ca nici nu mai respira.In secundele alea...oricum am reactionat imediat.

Bebeka,mamica fericita de REBECA-MARIA(15.09.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

multumesc , roxana, si eu intentionez sa-mi pun sterilet... dar nu stiu de ce am o retinere... fara explicatie!
in alta ordine de idei, eu ma simt in plus, pentru ca neavind timp sa citesc totul, am incercat pana acum ceva timp , dar era obositor ca la un maraton, acum intru si doar spicuiesc din 2 in 3.. normal ca stiu mai nimic... dar asta nu ma impiedica,bineinteles, sa va doresc bebeilor vostri ceea ce imi doresc si pt. mandruta mea!!!
adica tot binele din lume, chiar daca la unii vine cu kg. mai putine, mai multe sau alte mici sau mari neplaceri...
iar voua multa rabdare si mult optimism... ca dragoste avem cu gramada!

sa va spun ce-a invatat-o fratele mai mare! se uita la tine si dintr-odata lasa capul intr-o parte si zambeste smechereste!... ma topeste!

pupici si sper sa mai pot intra astazi ,sa fiu si eu la curent cat de cat ... ( si nu la curent electric, cum poate s-ar autosesiza ploiesteanca mea , carpatina)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Sim, ma bucur mult pt rezultatul bun al lui Stefan, bravo ! Felicitari si tie pt rezolvarea "hangaralelor" cu banca ! Spor la cheltuit !
teodoran, felicitari ! Un copil e un dar de la Dumnezeu, asa ca noi iti dorim multa sanatate, sa fie totul bine cu bb din burtica, sa ai o sarcina usoara si cu siguranta veti gasi o solutie sa cresteti 2 bebelusi !

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

carpatina, miroase bine pana acum..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Sa nu mai zici ca te simti in plus, a_alinta, da ? Multe dintre noi au doar un bebe de crescut si sunt in concediu si nu reusesc sa-si faca timp pentru forum, tu ai doi copii si mai mergi si la serviciu, asa ca esti de admirat ca te straduiesti sa tii pasul cu ce se scrie aici. Chiar daca asta inseamna sa "tzopai" din 3 in 3 mesaje
Uite de la mine o pt tine si un pt Alexandra cea smechera ( auzi la ea, zambeste smechereste... poate reusesti sa-i faci o poza )

A adormit printesa, ma duc sa fac si eu un dus. Revin, mai am treaba pe aici in seara asta

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Sim, ce frumos cadou a primit Stefan, ma bucur ca a -ti scapat de minunea aceea, sa nici nu mai apara la nimeni.Felicitari si pt reusita de la banca, vb lui Luy spor la cheltuit.

Betty cum mai sunteti?????? sper ca bine.

Roxana, nu stiu cum se spune, oricum sa-l stapanesti sanatoasa, fara peripetii........sa inteleg ca ai spus stop bb3?....

Cristi nu a mai facut febra, sper sa nu mai faca nici la noapte, refuza sa deschida gurita sa primeasca medicamentele, asa ca in seara asta in loc de panadol i-am pus supozitor si i-am dat doar ospamoxul...tare greu. Acum doarme dus de la 8,30 imediat dupa baita,a papat o tatzi si nani de voie.De papat cam putin seara( nu vrea mar copt neam, degeaba am pus scortisoara),la pranz a papat putin piure( tot cu unt president facut)oricum e un pas inainte.

Am coborat si eu salteua la patut, parca ar sta in cusca, mi se pare tare aiurea, cand l-am pus acolo a inceput sa planga...apoi a descoperit ca ma vede prin plasa(patut pliant) si a inceput sa rada, noi deocamdata dormim cu mami in pat in patut doar ne jucam....deci e loc de joaca.

Merg si eu langa baiat,sa apuc si eu sa dorm un pic..sper, noapte buna

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

punct ochit punct lovit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

A_alinta, eu inca mai am o retinere, dar daca se poate scoate oricand si usor de ce sa nu incerc? In rest nu ai de ce sa te simti in plus, esti bine venita intre noi si oricum e foarte greu sa retii si sa scrii tuturor.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Cecilia, nu am spus stop BB3, am spus pauza pana la BB3.

Va doresc noapte buna si linistita!

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput