Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (120)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Buna tuturor!!!

In primul rind

--------------------------------------------------------------------------------


Andrei Stefan
Luca Mihai
Vlad Dominic
Razvan Dimtrie


Maia Iulia
Teodora
Andra Maria
Vera Helena
Andra Maria


Sa cresteti mari , sanatosi si norocosi!!!


Multumim tuturor celor care ne-au raspuns ieri.

Daria nu are nici un simptom ciudat. Sper din suflet sa treaca fara urmari. Mi-as dori sa nu dse fi intimplat!!!

Ieri a fost agitata seara din cauza gingiilor. In rest papa bine laptele si fructele, la legume nu termina portia dar e OK.
Nici eu nici sotul nu suntem mincaciosi asa ca nu are cu cine semana.

Ma gindesc sa introduc carnita cum a spus pediatra.
Vom incepe dupa vaccinul de 6 luni.

Voi ce carnita folositi? Adica provenienta.

Bebelushii care papa biberon la ce ore au mesele? Daria continua sa pape la 3 ore.

Am citit in urma si am vazut ca Luy nu a mai aparut aseara. M-am inselat?
Luy esti OK? Cum ati petrecut ieri?
Vroiam sa iti fac o surpriza prelucrind o poza de a Mariei pentru aniversarea celor 7 lunite dar nu am indraznit.
Tu esti atenta si calda cu toata lumea si recunosc marinimia si finetea ta.
In trecut faceam si eu surprize colegelor de job. Iata un exemplu www.flickr.com/photos/23256333@N02/2364176070/" target="_blank">aici si www.flickr.com/photos/23256333@N02/2363343399/in/photostream/" target="_blank">aici inramata.

In rest ma gindeam sa ii pun www.flickr.com/photos/23256333@N02/2361373961/in/photostream/" target="_blank">cercelusi Dariei, i-am pus niste clipsuri si ii sta tare bine.
Oare e corect sa o las sa decida pentru ea?
Am facut www.flickr.com/photos/23256333@N02/2362198958/in/photostream/" target="_blank">poza pentru bichi. Sper sa nu imi aminteasca mereu de cazatura.

Sanatate tuturor bebelushilor bolnaviori.








www.flickr.com/photos/23256333@N02/sets/" target="_blank">Poze Daria ianuarie-februarie-martie
www.flickr.com/photos/26805627@N00/sets/" target="_blank">Poze Daria
www.dumex.com.my/members/tickers/98308/ticker2.png" target="_blank">Virsta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Urmy, lamurita. Sper ca nu te-ai suparat de intrebare.

PInacolada, multumim bine, Andrei e ok, cu un singur dinte. Voi? Bona e chiar ok, pana la proba contrarie. A voastra?

Sim, exact asa arata si ale lui Andrei. Initial au aparut pe mana, pe fata interioara, in special in dreptul cotului. Apoi i-am tot dat cu Trixera ca madam dr a zis ca e atopica. I-am dat pe tot corpul cum a zis dr, si cred ca pielea a transpirat si mai rau. Acum are si pe umeri si pe piept, dese si rosii foarte micute.

Papanash, crezi ca iesi mai bine la magazinele online decat la hipermarketuri?

Greyeras, si eu am aflat ca sesiunea incepe pe 15 aprilie si ca eu nu stiu nici ce examene mai am. Ba dupa ce am mutat un grup intreg sa plecam la F1 la turci cum imi convenea mie, am descoperit ca am examen chiar atunci si ca atare ii las pe ei sa plece si eu merg cu avionul a2a zi. Nu mai spun de lucrarea de dizertatie...nici acum nu am ales-o, d-apoi sa o scriu. Si in iunie cred se si sustine!


Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns urmychance spune:

quote:
Originally posted by Roxana_G

Urmy, lamurita. Sper ca nu te-ai suparat de intrebare.



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze



pe tine niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Da Roxana, in concluzie urasc scoala, ca sa ma exprim plastic. Sa nu ma auda asta mica ca i se urca la cap si maine poimaine imi zice ca eu de ce nu am invatat si ea trebuie.

Erina superba poza pt Bichi. Cam tarziu ii pui cercelusi, era mai bine mai micuta nu constientiza ce se intampla. Eu i-am facut la o luna dupa nastere pt ca n-am avut cercelusi la maternitate, erau la nasa ei si am tot amanat pana a facut o luna si cand m-am dus cu ea m-a certat tanti aia ca de ce am asteptat atat. A plans putin mai mult, dar a fost bine.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Multumim de urari fetelor,si noi pupam cu drag ceilalti sarbatoriti.Bravo Nana pt fluturasul tau drag.La ce ora s-a nascut Andreiutzu?

teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Melania tu ai unde sa-ti plimbi bebele,macar in fata teatrului,eu stau in Tatarasi slabe sanse sa ne plimbam impreuna.Imi pare rau.

teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelle005 spune:

Buna dragelor!
In primul rand vreau sa urez insanatosire grabnica tuturor bebeilor bolnaviori ( nu nominalizez ca sa nu sar pe cineva), mi-au dat lacrimile cand am citit cum se chinuie mititeii. din partea noastra.
si pt sarbatoritii de azi.
Eu sunt tare bucuroasa ca Amalia a papat putina supica si cateva lingurite de pireu de legume in amestec cu putin mar, fata de ieri cand i-am dat numai laptic.

daniela, mami de Amalia Maria-10.10.2007
http://community.webshots.com/user/danyelle005?vhost=community&vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelle005 spune:

Am citit ca va ganditi la urmatorul bebe.....da aveti curaj mai fetelor; eu deocamdata nu imi fac planuri pt urmatorul desi sotul si parintii tot fac apropouri. Eu una merg pe principiul unu si bun......dar mai vedem noi.

daniela, mami de Amalia Maria-10.10.2007
http://community.webshots.com/user/danyelle005?vhost=community&vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Daniela am vazut pozele tale si imi pare tare cunoscut sotul tau.De unde oare?Voi pe unde locuiti?

teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Danyelle - subscriu la "unu si bun" ...asa am fost convinsa pana nu demult si eu dar stiu ca tare mult mi-am mai dorit un frate cand eram mica si mama nu mai vroia si pana la urma l-a facut, dar sunt 7 ani diferenta intre noi.Bine nu conteaza pt ca ne intelegem f bine si ne iubim....De aceea m-am gandit si eu la bb2...e frumos sa ai frati.Asa ca poate vrea si Amalia un partener de joaca!!!Cine stie...pana la urma cum o vrea Dumnezeu!

Mergi la inceput