Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (120)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

La multe lunite fericite si mai ales sanatoase pt:
Andrei Stefan, Andra Maria, Luca Mihai, Vlad Dominic, Razvan Dimitrie, Teodora , Andra Maria, si Vera Helena!!!!!

Uau, sunt multi si astazi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Cuscra Lavinia ce faci...ce mai face nora mea?
Te asteptam sa ne mai povestesti!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Mandarinutza, Prisi, Afibebe, Papanash, . Multumim ptr urari!

Dani, multa sanatate micutei Ebonee. Draga de ea, cred ca-i e tare greu.Offf.

Noi ieri am fost si ne-am vazut cu neuroloaga, care e f multumita de cum evolueaza Andrei. Cand l-am cantarit, stupoare: 8.120kg. Yuhuuuuu. Fluturasul mamei drag, ia in greutate incet si sigur si doar cu laptic. Lunea trecuta cand am fost sa il cantarim, avea 7.710kg. Deci suntem mai mult decat fericiti, 1 la mana ptr ca ia in greutate si 2 la mana ptr ca nu va mai fi nevoie de tubul care ma obseda. A zis si dr, atata vreme cat papa, indiferent cu ce, e ok si se pare ca ptr moment, el e multumit numai cu laptic. Asa ca Myral iubita, nu iti mai face probleme ca si noi suntem la fel, numai cu lapte. Cand descrii cu face dulcetica ta, parca vorbesti de Andrei. Niciodata, dar absolut niciodata. nu deschide singurel gurita ca sa-i dau altceva decat laptic. Am taiat si mar si i-am dat pe buzite. Nici macar nu are curiozitatea sa dea cu limbuta sa vada ce fel de gust are. Nimic nimic. Se stramba si gata. In schimb cand ii dau laptic, deschide gurita mare mare acum si mai nou, imi impinge lingurita cu manuta lui, sa-i dau mai repede. Asa ca eu mai astept si-i dau si lui timp. Nu are sens sa il stresez si sa il fortez, doar ptr ca are 6 luni si de la varsta asta trebuie sa manince si altceva. Atata timp cat ia in greutate si nu vrea altceva, nu o sa il chinui.

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)


Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Papanash eu ii cumpar scutece numai din Auchan de cand am nascut. Chiar daca m-am mutat de langa, tot acolo mergem la cumparaturi, fata de Cora sau Carrefour mi se par mai rezonabile preturile, cel putin la pempersi si lapte praf.


Nana sa-ti traiasca puiutul scump si sa fie sanatos, la mai multe lunite!

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Melania, pupici dulci si multumim mult de urari!


Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)


Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Greyeras . Multumim mult!

La noi e frig si bate tare vantul. L-am scos pe ANdrei doar cu masina pana la mall ptr ca mai aveam ceva de cumparat ptr tati, ca maine e ziua lui. I-am luat si o felicitare haioasa, in interiorul careia am desenat conturul unei manute si a unui piciorus de-ale lui Andrei si i-am scris ceva frumosss.
Asteptam maine sa vedem ce va spune.
SIgur se va bucura f tare.



Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)


Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Pai atunci La multi ani si pt tati de Andreiut dragut si cumintel....Bravo!!1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Nana sa-ti traiasca sotul. Si noi il sarbatorim pe tati vineri si tot asa suntem in cautare de cadouri. Deci avem niste berbecuti acasica. Cu felicitarea mi-ai dat o idee, deocamdata i-am luat un parfum, pana vineri ma mai gandesc.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Fetelor aseara mi-am luat inima in dinti si l-am sunat pe seful meu sa-i dau raspunsul. Intrebarea era daca incep munca pe la inceputul lui mai. I-am zis sa-mi lase o saptamana sa ma gandesc si sa vorbesc si eu cu sotul. Asa ca aseara i-am comunicat frumos ca principala mea prioritate este fata si ca pentru nimic in lume nu voi renunta sa-mi petrec alaturi de ea cel putin primul an de viata. Nu i-a picat prea bine, dar putin imi pasa, oricum sunt tanara si serviciu sigur imi gasesc, asa ca...... El foarte dragut ca oricum cand ma hotarasc sa revin voi avea tot timpul un loc asigurat.... bla, bla, bla...... oricum nu-mi pasa.
Tare as vrea sa ma apuc de invatat pt licenta, dar sunt atat de lenesa, mi-e groaza de lucrarea de licenta, sincer la ea m-am poticnit. Anul trecut am avut motiv ca sunt insarcinata, anul asta nu stiu, mi-e asa de aiurea sa ma apuc de invatat

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

nana ma bucur nespus de mult ptr micutzul fluturas,o sa se faca bine,ai sa vezi!




_
pozici
Ebonee(02/10/2007)

Mergi la inceput