Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (120)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Eu m-am trezit de dimineata cu o dutrere de cap, acum sunt ceva mai bine. Noroc ca a fost sotul acasa pana la pranz, ca a scos-o el pe Antonia afara.

Am vazut ca tot discutati pe aici despre grame si ml. Cred ca au si ei zile si zile, nu pot manca in fiecare zi aceeasi cantitate. Eu nu cantaresc mancarea copilului, nu mi se pare relevant. Daca nu s-a saturat sau nu a mancat suficient, cere tzizi.

I-am facut si eu Antoniei branzuica de casa din iaurt, am folosit Zuzu rosu 3,5 250 ml si 3-4 lingurite iaurt Tnuva de 4% grasime. A iesit foarte buna. Ierui i-am dat cu fructe amestecate cu lingurita sui a mancat tot, azi cand am dat branza cu fructeleprin blender, nu prea i-a placut. Am observat ca Antoniei ii place mancarea nu foarte lichida, piureul de legume il fac cam cum e fasolea batuta la consistenta.

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

Maia Iulia
Teodora
Andra Maria
Vera Helena
Andrei Stefan
Andra Maria
Luca Mihai
Vlad Dominic
Razvan Dimtrie

sa fiti sanatosi




AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

http://community.webshots.com/user/afibebe?vhost=community&vhost=community

http://b1.lilypie.com/WAdlp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns urmychance spune:

quote:
Originally posted by Roxana_G



UrmyTi-am vazut scumpicul, al meu nu ar pune neam picioarele pe pamant. Ca si sora-sa, care totusi a mers pana la un an. Haios foc cum te ingana. Dar de ce imbracasi asa gros copilul?


Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze



nu il imbrac gros. Daca te referi la filmuletele unde merge, ei bine atunci era chiar subtire imbracat. Asa iesea afara, si era 9 seara tocmai ne pregateam sa plecam de la socrii.Avea doar o geaca, caciula si pantaloni de casa. Deci atunci ieseam pe usa, asteptam sa ne dea ok-=ul sotul ca a incarcat toate bagajele.
Daca te referi la pozele in care se juca in casa pe jos, i-am pus caciulita si vestuta pt ca e un pic curent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Am venit si noi de la dr putin mai devreme, am facut vaccinul de 6 luni si e cam maraita. Sper sa nu facem febra, oricum preventiv mi-a zis sa-i dau niste Nurofen sau Panadol. In rest e bine, are 7,900 gr si 68 cm. In greutate nu a luat prea mult din cauza enterocolitei, dar nu e problema pt ca recupereaza repede. De saptamana viitoare avem liber la branzica, apoi dupa inca o saptamana la carnita, dar tot asa putin cate putin. Nu ne grabim deloc, oricum nu prea mananca mult, cred ca de la dintisori e cam fitoasa. S-a uitat dr si a zis ca cei de jos par a fi primii care vor iesi.


Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns urmychance spune:

Multumesc pt aprecierile la adresa lui Tudorpup]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Sa va zic ce-am patit : s-a stricat filtrul de la acvariu, nu mai funct. cascadele, nu mai au sursa de oxigen si au inceput sa moara !!!! nu stiu cum sa-i salvez acum, am vreo 20 l apa-n acvariu, pesti de toate marimile ( unii pui minusculi) si trebuie sa-i scot urgent . cred ca-i bag la lighean, alta posib.nu vad !

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Papanash - da la lighean deocamdata si apoi vezi tu...filtru nou...stiu cum e sotul e pasionat de asa ceva si aveam un acvariu de 250 l cu discusi de care evident ca aveam si eu grija

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

sarbatoritilor zilei
Un pupic special pentru fluturasul Andrei de Nana. Sa cresti mare si sanatos si sa le aduci numai bucurii parintilor tai.

Rox, bubite mici si rosii, au aparut pe piept si manute (de la umar la cot), dadeau sa se intinda spre picioruse. Eu am crezut ca e de la ceva ce a mancat, dar nu, cica e suficient sa ii fie prea cald si juma de ora si apar. Adevarul e ca duminica am fost cu metroul si s-ar putea sa i se fi tras de acolo. Ca in rest, a fost chiar subtirel imbracat. O sa fiu mai atenta, acum ii dau 2-3 zile Zyrtec sa ii treaca.

Ma duc sa ma pregatesc, iar plecam spre Medicover, avem programare la eco. Si e o fericire traficul pana la Victoriei

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Rox, am uitat sa iti spun ca bubitele astea ar fi favorizate de o piele sensibila, cum are musiu al meu. El a mai avut un episod cu piele descuamata si l-am dat cu Atoderm. Posibil si la voi sa fie la fel, mai ales ca Andrei are si el o sensibilitate.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

multumesc din suflet fetelor ptr gandurile voastre bune,sunteti niste dulci inimoase!!!

eu am lasat scarbiciul de dimineatza cum ajuns fiindca m a sunat sora mea sa vin urgent acasa ca nu mai stie ce sa faca cu fata,plangea intruna si a inceput sa planga si ea cu ea de spaima ca nu se descurca,asadar am ajuns acasa in juma` de ora si inapoi la doctor,mi-a dat o gramada de medicamente si siropele sa ii dau si mai un fel de lapte nus` ce ca sa bea fiindca are diaree,mi-am luat liber,nici nu ma intereseaza de ma dau afara (gasesc repede alt job:))) dar sunt cu draci fiindca farmacia e inchisa si nu stiu de ce,nu mai am putere sa merg in oras asa ca il asteptam pe tati sa vina si sa ne duca,acu doarme micutza mea si e mai bine,i-am mai dat paracetamol,

sabina,doar cu mine doarme fata,nu am lasat-o singura nici o clipa,mereu ii i-au temperatura noaptea si ii dau ceai de sete sa nu se deshidrateze,sunt zombi dar nu imi pasa,mai beau o caftea si imi revin,puiutzul asta de omuletz are nevoie de mine si nu o las din bratze nici o clipa,aseara a adormit cu mainile la gatul meu sa nu o pun la ea in pat,ma cumprindea mereu,toata noaptea,cum sa o las???



_
pozici
Ebonee(02/10/2007)

Mergi la inceput