Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (36)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by irina_stef
nu stiu de ce,dar ma bate pe mine gandul,ca astia mici or sa fie tare gagicari.si cand ma gandesc ca sunt doi,si cum or sa vina noaptea cu fete acasa si SUNT 2,pai cred ca am sa dorm in baie sa aibe ei loc sa se desfasoare in voie.doamne ce ganduri brrrrr.cred ca mai bine ma apuc de facut economie sa le iau case ca daca nu o sa fie vai si amar de capul nostru cand se vor domnisori baietii mei.



Eheheeee...te cam grabesti mataluta... Vrei sa mai fentezi niste etape? Cate-o sa mai avem de "patimit" pana la domnisoreala.Atunci o sa fim calite.


Miha,mami de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank">2 picaturi pline de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=13" target="_blank">curiozitate

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ggaby spune:

ok multumesc noapte buna ca mi s-a descarcat si pc-ul si mi-a lene sa-l bag la incarcat...mai bine ma duc eu sa ma incarc...cu somn! pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by irina_stef

stai sa mai scriu si eu ceva ca ma mananca degetele.de ce va tot stresati cu luatul in greutate atat???daca bebeii sunt ok,pai au si ei periadele lor cand iau bine,mai putin sau chiar stagneaza,ca doar nu sunt programati si facuti dupa tipar.eu nu ma stresez,ii cantaresc o data pe luna si gata,asa am fost sfatuita si de medic tocmai ca sa nu devin prea paranoia,ca inainte dadeam semne ca bibilica mea pleca la plimbare si se intorcea cu idei FENOMENALE.asa ca lasa-ti copii sa-si urmeze ritmul lor ca oricum vor creste frumos alaturi de mamele lor minunate.



Corect!


Miha,mami de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank">2 picaturi pline de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=13" target="_blank">curiozitate

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx spune:

buna dimineata! la mine e deja pranz...
v-am facut ...repede sa nu se raceasca....eu nu beau, dar v-am facut voua...



Roxana de Luca Teodor (05.12.2007)
cum creste
www.flickr.com/photos/22025950@N06/sets/72157604221093172/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx spune:

ank, sotul meu lucreaza aici, in coreea si am venit si noi...

Roxana de Luca Teodor (05.12.2007)
cum creste
www.flickr.com/photos/22025950@N06/sets/72157604221093172/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx spune:

am trimis si eu poze pt album...nu stiu ce tre sa fac mai departe

Roxana de Luca Teodor (05.12.2007)
cum creste
www.flickr.com/photos/22025950@N06/sets/72157604221093172/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

quote:
Originally posted by adinag

Eu ce sa zic... Omul meu a fost racit tare, si a stat toata ziua (ma rog, cand a fost acasa) bot in bot c ala mic. Eu deja sunt racita, si tocmai aud cum incepe sa tuseasca si mititelul de alaturi. Dupa ce n-a papat mai nimic toata ziua, si a cam vomat (probabil are niste mucisori care-l deranjeaza). Si no sambata vrem sa plecam ptr cateva zile! Offf...

BB, uite cateva poze cu noi:
http://picasaweb.google.at/adinasv/MRz2008?authkey=nhMnjPg_Aps

Alina, inca n-am inscris-o pe Jasmina la scoala, a fost vacanta de Paste, acum trebuie sa dau tel sa aranjam o intalnire cu directoarea...


Adina, Jasmina (24 iulie 2003) & Floris (23 decembrie 2007)



Doamne Adina ce frumosi sunteti
Sa nu te mai aud ca te plangi, esti absolut minunata !
Si ai 2 minuni de copilasi

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

Buna dimineata! Eu beau un ceai relaxant, va poftesc si pe voi, mie imi trebuie sa ma relaxez ca fii-mea cu greu a mancat azi 110 ml, asa ca papa din ce in ce mai putin; nu a plans, doar se juca cu bibe.

Amy, felicitari pt intoarceri!

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)
http://picasaweb.google.ro/mariusadrianalex/AlessiaMariaAlexandrescu
http://picasaweb.google.ro/mariusadrianalex/AlessiaMaria_1
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Buna dimineata :)
Cam 14-15 ore ar fi intr-adevar la virsta asta de dormit pentru ei. Am mai citit ca ciclurile lor de somn sunt cam la 2 ore, deci daca se trezeste la ora 10 cam la 12 ar fi de pus in patutz din nou.
E adevarat ca descopera lumea si sunt curiosi dar au si nevoie de somn pentru ca sa poata sa se dezvolte cognitiv optim, sa puna in greutate si asa mai departe.
La mine nu e ca vreau sa scap de el si il pun sa doarma insa pe la prinz incepe sa fie obosit si miriit si incepe scandalul pe dupa-masa, deci e evident ca are nevoie de somnul ala, doar ca nu reuseste sa adoarma.

Gabi, piticul meu are dermatita atopica (cred ca despre aia zici, are fata uscata si bubite mici mici intr-o parte) si la noi a mers foarte foarte bine cu ulei de masline.

Irina, pe mine ma streseaza ideea de adolescenta, sa reusesc sa il ajut sa treaca cu bine peste toate problemele si provocarile ...

Adina, sunteti tare tare frumosi si tu esti atita de luminoasa si frumoasa ... Sa il pui la carantina pe tatic, sa invete sa aiba grija de el ;)

------------------------
Flory de Joshua Raphael (14.11.2007)

God brought you in our life

Homepage: www.lijfering.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sorina7 spune:

Buna fetelor,

noi raportam papat bine la 22.30, 190 ml cu cereale, dar apoi pauza...pauza...pauza...pana la 09.00 cand a mancat iar numai 80 ml de banana cu branza si orez. In intervalul asta nu a baut decat de 2 ori vreo 10 ml, cred ca numai de sete...asa ca m-am disperat again !! cred ca tre sa merg eu la dr., ca nu sunt buna de nimic cand nu mananca, mi se pare totul fff grav, ma panichez, plang si probabil o stresez si pe ea.

Irina tare bine le zici si sunt de acord cu tine, dar eu sunt tare la teorie si groaznica la practica, nu stiu ce se intampla cu mine.

nici a mea nu mai bea ceai, ca ma gandeam sa ii tot dau sa ii spele stomacelul.

i-as da niste B Complex din nou, dar nu prea ii place gustul si nu sunt convinsa ca ii face pofta de mancare. Ai vostri au avut dupa el ?

aici la noi a nins, e o vreme groaznica, nu am mai iesit afara de vreo 3 zile, ca imi e frica sa ies pe vant. Poate si de aia nu papam.

sa aveti o zi frumoasa si multumesc celor care m-au citit si mi-au raspuns.

Mergi la inceput