Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (36)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

quote:
Originally posted by Sorina7

multumesc ellis ...daca o opresti din eructat, dar asa la vreo ora o pui pe burtica oare nu ajuta ? nu folosesti ceai Baby calm de Fares ? sunt pliculete cu plante si scrie la indicatii ca sunt si contra varsaturilor, poate le incerci, ceaiul iese aromat si le place.

Mami de Andrei (27.10.1989) si de Andreea Ana Maria (29.11.2007)



daca nu o opresc sa scoata gazul, la sfarsit mi s-a intamplat sa vomite cu jet; am baby calm, baby drink si baby tea, dar al meu baby nu le are cu ceaiurile, iar de cand cu vomatul ei cu jet si din cauza faptului ca nu papa bine, nu i-am mai dat ceai deloc, cam de vreo sapt; acum papa la o masa intre 130-160 ml, daca i-as mai da si ceai ar papa si mai putin si de asta nu i-am mai dat; dar mi-a vomat cu jet si dupa ceai.

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)
http://picasaweb.google.ro/mariusadrianalex/AlessiaMariaAlexandrescu
http://picasaweb.google.ro/mariusadrianalex/AlessiaMaria_1
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

creem - 37.6 nu e febra ... eventual poti sa ii pui jumate de paracetamol in fundulet, preventiv ... mie asa mi s-a spus pe-aici sa fac.

Nu-i nici o probl. cu pozele ... nici nu-mi amintesc ce poze am trimis ca sa le pun in albumul nostru . Alta data, cu alta ocazie ...

*************************
Petronela si Silvia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

CREEM, de la 37.8 e febra, stai linistita. Si la noi a fost vant, eu n-am stat decat 40 min afara, ca nu am mai rezistat.

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)
http://picasaweb.google.ro/mariusadrianalex/AlessiaMariaAlexandrescu
http://picasaweb.google.ro/mariusadrianalex/AlessiaMaria_1
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

37.6 nu e febra, deoarece la temp luata rectal se scad 5 unitati, deci temp reala e 37.1!!

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by creem
am votat si eu poza Ramonellei...nu am stiut de ea!



Si eu...si eu..


Miha,mami de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank">2 picaturi pline de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=13" target="_blank">curiozitate

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

deci, in afara de miha, aralia si anca d care mai aveti poze la concurs?
asa si ramo..
altcineva?


mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Buna!
Mihuta, si noi tot azi am facut vaccinul. Nu a plans deloc, doar cand le-a vazut la inceput (pediatra + asistenta) s-a speriat. Noi avem 7100 gr si perimetrul 40cm. Dar la cum a masurat lungimea si perimetrul nu am incredere... Cred ca o sa caut alta pediatra. Nu are niciodata timp, mereu e pe fuga, eu am o mie de intrebari de pus. Mai mult o intreb la tel decat la o vizita.
Stef, nu stiu daca ti-am spus, dar sunteti niste frumusele! Amandoua!! Sa va traiasca micuta crestina!
Cami, ce mai faci si pe unde?

Alina si Maria - 3 NOV 2007
Primul orice
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

quote:
Originally posted by Victo

deci, in afara de miha, aralia si anca d care mai aveti poze la concurs?
asa si ramo..
altcineva?


mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)



Mai este si andreB cu poza "mutrita" sau asa ceva...

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


www.earthhour.org/user/dBsp" target="_blank">Earth Hour 2008
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

quote:
Originally posted by Vasari

Buna!
Mihuta, si noi tot azi am facut vaccinul. Nu a plans deloc, doar cand le-a vazut la inceput (pediatra + asistenta) s-a speriat. Noi avem 7100 gr si perimetrul 40cm. Dar la cum a masurat lungimea si perimetrul nu am incredere... Cred ca o sa caut alta pediatra. Nu are niciodata timp, mereu e pe fuga, eu am o mie de intrebari de pus. Mai mult o intreb la tel decat la o vizita.

Alina si Maria - 3 NOV 2007
Primul orice
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.



Si a noastra pediatra e la fel de agitata si pe fuga...daca gasesti alt pediatru in zona, sa-mi zici si mie, mai caut si eu si vedem.
Vreau unul cu care sa pot sta de vorba...sa fie inteligent si cult si sa ma asculte si pe mine, ca tuta nu-s, am si eu niste scoli acolo...

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


www.earthhour.org/user/dBsp" target="_blank">Earth Hour 2008
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

Astazi am fost si noi la vaccin. Am plans un picut, dar cand m-am strambat la ea a inceput sa rada si a uitat ca o doare...
Are 70 cm lungime, 7700 g, 41 cm perimetru cranian. E lunguta bine fata lu' mama! Are cu cine semana, ca eu am 183 cm si tati are 180...

In rest e binisor, dar tine un picior mai strans ca pe celalalt si ne-a zis doc sa tragem mai tare de el la masaj. Tragem, ce sa facem! oricum ea se distreaza tare de tot seara cand ii fac masaj si o dau cu crema.
Da chiar, am uitat sa va spun ca ne-am rezolvat pielicica atopica cu gama Mustela Stelatopia (i-am luat crema de spalat si crema de corp) si acum are si ea piele de bebelus! N-a avut-o asa de cand am nascut-o!
Parca anacami ne-a zis de gama asta, multumim din suflet! Daca nu ea a zis, atunci multumim cui ne-a zis!

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


www.earthhour.org/user/dBsp" target="_blank">Earth Hour 2008
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate

Mergi la inceput