***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (58)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Irinusha da ii dau lui P sa manince biscuiti de la Milupa si acum Nestle, ca nu am gasit Milupa in Cluj. Deja stie sa intinda minuta cind vede biscuitul si stie f frumos sa manince. De asemenea e un capsunel care nu a mers de-a busilea, acum merge tinut de minute. Nu cred ca va merge de-a busilea, ca e cam greu fundicu, are tentative, dar cade lat.

Madi, Tincutza eu i-am dat ciorba de vacuta cu mazare, orez si morcovi rasi, minca mazarea, iar orezu si morcovii ii scuipa, deci nu e chestia ca nu stie sa mestece, e ca nu ii place textura sau gustul.



Ioana mama de
Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina_b spune:

Buna ziua,

As vrea sa ma primiti si pe mine in randul vostru. Va urmaresc de mult (de cand eram toate gravidute) dar nu am avut nici curajul si poate nici timpul sa intru pe Forum.

Acum mi-am luat inima in dinti, si iata-ma!

Sunt mamica de Eva Maria, nascuta pe 1 iunie 2007 (9:40), prin cezariana, 38 saptamani, 3.500 Kg si 51 cm.

Cat despre mine, data nasterii este 18 mai 1974. Sper sa ma prind cat mai repede si cum sa postez niste poze cu Eva, sa-mi laud si eu frumusete de fata.

Catalina, mamica de Eva (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:

Graviduta, multumesc de raspuns cu fructele.
Chiar am din cele de padure ca am facut de ziua tatalui meu tort cu fructe de padure si mousse au chaucolat - ca sa ma laud putin ;) - dar au samburi ... cu alea cum faci? Ca cica sunt alergene nu mai vorbesc .... nu ca am avea probleme, dar sa nu primesc rosii in cap ;)

Si de ce sunteti asa speriate de zahar? Ca doar nu dati cu kilele? Nu dati ... intreb si eu :) Melie prrimeste biscuiti normali si cand am si prajituri facute de mama, ca sa prinda gust ...

Si nu-mi vine sa cred ca mai sunt si alti bb-i "greoi" ... in grupa lui Cris cred ca n-a fost unul sa nu mearga de-a busilea .... ce chestie!

Bine ati venit mamici noi!!!

Pupici si numai bine!

Mamica de Cristian (alias Sensible Boy) & Amélie (alias Demolition Girl)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

catalina_b Bine ai venit Te trec si pe tine in listuta. Sa ne mai spui si scorul Agpar, sa fie datele complete.
Mi-a iesit la numaratoare ca suntem acum 125, sper sa fi numarat bine



Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


Poze Vladut

Filme Vladut
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angiuta spune:

Daca tot vorbiti de fructe de padure imi veni in minte ca am vazut borcanele hipp cu capsuni si scria pe ele de la 7 luni. Eu stiam ca si astea, la fel ca fructele de padure sunt alergene....nu mai inteleg nimic .
Didi eu merg la VHS si pentru 100 de ore platesc 110 euro. Pretul mi se pare ok avand in vedere ca la o scoala particulara as fi platit 170 de euro pe luna (60 ore). Aici o sa merg cate 3ore zi/4 ori pe saptamana.

Angiuta mamica lui Vladut(8 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

Gravi,
Urca pozele alea cu Venezuela, ca te pisez pana le arati

Catalina_B,
bine ai venit pe plantatie!
suntem de o seama, si eu tot 1974!

Angiuta, Didi, Miniuta & restul nemtoaicelor,
grea limba asta, pana scrii un cuvant din ala cu 35 de litere uiti si ce-ai vrut sa spui
Eu nu stiu decat sa numar si sa citesc iar limba asta mi se pare o bariera culturala; este motivul pentru care n-am ramas in Germania acum 7 ani.
Sotul vorbeste fluent dupa 12 ani de germana, n-a facut la scoala ci doar acasa din clasa 1 pana in a 12-a.

Poohy, pe unde esti?

Pepsi, cum e David?



, mamica de David (24.04.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

kid, pai in cazul asta esti deja maestra, bravo, tare frumos mergi

vas, la noi trezirea este la 7 dimineata!

kokiy, merci de info, nici eu nu folosesc bete de ureche la niciunul, si mie imi era frica sa nu-i fi afectat auzul la primul meu copil de aia am mers cu el la orl ptr controale, credeam ca poate avea nevoie de tubulete, dar nu a fost cazul, primul meu copil avea inainte de 2 ani cind a inceput dar era totusi mai mare ca si bebe mic,pe primul meu copil l=am curatat si tot degeaba, eram super stresata cind racea ca mai tot timpul facea otita, era influentata si de alergia lui, la fel e si la david banuiesc.

graviduta, la fel a fost si dominic, desi in carti scrie ca de la 8-9 luni mi-e mi-a fost frica sa-i dau bucati, si asa ca pe la 1 an si 2 luni abia mi-a inceput sa pape si bucati. la david e diferit, ca nu mi-a mai fost frica, si el papa cu furculita numai facute, ii dau si bucati in mina si le papa. dominic nu a mers busilea, direct in picioare

moberi, ma bucur ca sinteti bine

vali, nu ai de ce, astia mici au stari de rau si fara febra, asta e clar, daca l=ai vazut asa a fost. dintii pot da stari dinastea

la multe lunite puiuti de madi, graviduta, florina, alyna si ileana marius

irinusha, eu ii mai dau cite o bucata de piine(facuta de mine) sa o roada ii place tare mult. nu ma certa cu mucenicii ca nu apucasem sa-i fac cind trebuia.....asa ca i-am facut ca e prima data eram curioasa de gust!merci de urari. am sa-ti dau reteta. eu sint dinacelea care nu dau zahar, nu i-am dat nici la dominic.daca-ti zic motivele ma lansez pe teren minat asa ca mai bine tac, zic doar ca nu-i dau, asa dupa 1 an, incet, dar fara exagerari cum spui. he he al meu primul, dominic, nu a mers deloc busilea! da deloc, david .....abia il prinzi

catalina, bine ai venit

ella, david e mult mai bine merci de intrebare, cu treziri putine(3) vroiam sa te intreb ca tu calatoresti mult, ce firma sa contactez ptr soacra mea, care e aici, ptr o asigurare de voyage, in caz de accident?merci mult

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunici minunate de mai-iunie 2007
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> ajutor ptr Sonia
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">dedicatie de la Liana la nasterea lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Nicole Amber de Angelabv

Andrei Cristian de Ancamari

Cristian de Lilly_love

Theodora Andreea de Mariac_75

Maria Cristiana de Raza de soare

Ramona71

Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


Poze Vladut

Filme Vladut
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vali5 spune:

Buna dimineata!

Stau pe aici pana adoarme Andrei apoi ma apuc de treaba. Socrul meu a confectionat un gardulet cu usita pentru a bloca accesul la scari - noi stam la mansarda si sa nu o ia Andrei in jos pe scari - si eu trebuie sa il lacuiesc inainte de a-l monta.

Alyna24, ma bucur ca David a stat cuminte la masaj!

catalina_b, bine ai venit la noi! Sa-ti traiasca fetita! Abia astept sa ne arati poze cu ea. Scrie mai repede 10 mesaje sa scapi de moderare si sa-ti apara si tie mesajele imediat cum le scrii.

Pepsi, vreau si eu reteta de pasca Merci!

Madi, sa iti traiasca minunea! (scuze de intarziere)
Graviduta, la multi ani pentru Mara! (scuze de intarziere)

Andrei Cristian de Ancamari
Nicole Amber de Angelabv
Maria Cristiana de Raza de soare
Cristian de Lilly_love


Valentina, mamica lui Andrei - 24.04.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miniuta spune:

buna dimineata, fetelor!

am ajuns ieri acasa si acum la cafea pe fuga nu am reusit sa citesc decat ultimele trei pagini (abia astept sa recuperez restul). a fost un concediu groaznic, imi pare tare rau ca nu am insistat sa ramanem acasa . david a fost racit aproape continuu cat am fost in romania: a ajuns gata racit, i-a trecut si a luat-o de la capat, de data asta cu tot cu febra. am fost din nou la dr si am venit acasa cu o plasa de medicamente: acum stiu si eu cum e panadolul, nurofenul, vibrocilul, eurespalul etc de care vorbiti voi...(as fi preferat sa raman o ignoranta!).

totusi, in astea doua saptamani david a evoluat foarte mult, nu-mi vine sa cred: i-a iesit un dintisor, se ridica foarte bine in picioare, chiar si in sacul de dormit (mai rau e cu coboratul, ca tine picioarele bat fara sa le indoaie si e tare greu sa se puna asa in fund), bodogane mult, mai ales cand e muzica in jur sau i se canta.

in legatura cu mancarea pasata: david manca foarte bine intainte sa plecam in concediu mancare de tot felul, facuta in casa sau borcanase, si nu mai manca blenduit. de cand cu ultima raceala (sau o fi numai o coincidenta), isi face scarba si nu mai mananca decat daca e piureul f fin (ieri si alaltaieri a mancat mai mult lapte din cauza de drum / mama ametita de nesomn), de azi reincep cu productia proprie data fin la blender. sper totusi sa-si revina cu mancarea.

va las acum pentru ca atomicul isi cere drepturile (mai nou se scoala la sase ).

mamica lui david(21.05.2007)


Mergi la inceput