Piticlontzi de iulie-august 2004 (250)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

deh, daca nu e mama lu` giulika sa scoata biciu;)) io`st in zona, marcata de pelcarea lu` pasa in delegatie:D aseara am predat la cupilu` al mare prima lectie de sex ca sa nu-l mai aud vorbind pe la colturi azi astept reactii;))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

carmencita prima reactie o sa fie tot vorbitul pe la colturi. numa ca te vor vorbi ceilalti parinti pe tine
rox io zic sa spui merci ca a fo cald de Paste


papadie, zen-sei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

quote:
Originally posted by carmenp

deh, daca nu e mama lu` giulika sa scoata biciu;)) io`st in zona, marcata de pelcarea lu` pasa in delegatie:D aseara am predat la cupilu` al mare prima lectie de sex ca sa nu-l mai aud vorbind pe la colturi azi astept reactii;))

tzucurei de tzucurei 1, 2, 3


...cand adaptezi lectia si la grupa mica-mijlocie,da o strigare ca-ti trimit si io o studenta,contra cost desigur:))
Meii io am ore la gramada azi si ma doare o ureche de moor...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

zici? io sper sa le fi facut un bine;))
bey, papa, cum ie gagicili, mai mucesc?
edit, ioano, la cit m-au epuizat intrebarile lui nu mai predau asa repidi, poate te initiezi tu mai ales ca ai tact pedagogic ca io o dadusem in bilbe pe la o bucata:D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

quote:
Originally posted by carmenp

zici? io sper sa le fi facut un bine;))
bey, papa, cum ie gagicili, mai mucesc?
edit, ioano, la cit m-au epuizat intrebarile lui nu mai predau asa repidi, poate te initiezi tu mai ales ca ai tact pedagogic ca io o dadusem in bilbe pe la o bucata:D
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3


...la teorie nu m-as baga nici io,da' la practicaaaa
Daria va tinem pumnii sa aveti bafta azi la Cluj!!
Vivia ia zi sincer era mai bine la servici decat in vacantza??
Leeloo bafta multa la prezentare si distractie maxima in Poiana...spioneaza ce mai face Ina si Raducu!!!
Robi noi nu folosim batista bebelusului,ca-s dusa io cu nervii...in schimb isi sufla nasul tare si cu putere sa o auda bunica de la Buzau..pupicei poetului!
Roxi cum mai stai cu viscolul...auzi daca faci seminar cu prajiturici ma inscriu si io poate s-o lipi vreo tehnica de mine!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

buna ziuaaa, sunt io...picasso
cu imensa rusine salut pe toate duamnele, sunt la curent cu tot ce misca, poze, aniversari,prajituri, am cautat alaturi de voi masina de facut paine, dar....la capitolul scris intampinam probleme.
Despre noi:Radu muceste si tuseste de ceva timp, acum il tin acasa pana se face bine, chiar cu riscul de a uita adresa gradinitei, ca nu se mai poate. Am acasa o colectie de vreo 7-8 siropuri de tuse, pe toate le-am incercat. Cred ca cele mai bune rezultate le da ceaiul de ceapa+coji de nuci.Altfel e vioi, vesel, doarme in continuare in patul conjugal.
Eu cu muncile si planurile de vacanta. Din ianuarie tot stabilesc destinatii de minivacante/concedii, rascolesc internetul si o las balta din diverse motive, da' macar face bine la psihic.
Am incercat sa ma aliniez la politica grupului si sa-mi cumpar maisina de paine dar inca n-am gasit.Am admirat bunataturile duamnei Roxana si mi-am facut planuri despre cum o sa devin eu o super realizatoare de deserturi sofisticate
Cam atata, mai revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Roxana,Ramona... la multi ani!Sa fiti sanatoase...sa va bucurati de copii si numai bine va doresc in viata!

Acum noi ne cunoastem de 4 ani de zile dar nu stiti ca eu in fiecare an pe data de 26 martie imi sarbatoresc ziua...asa ca cine stie, cine se ocupa de listuta rog sa ma "bage " si pe mine acolo


...si daca Roxana v-a servit cu tortul ala bestial de aratos....va poftesc si eu la o rulada cu gem de visine....e proaspat si pofos de acum 2 ore.

http://farm3.static.flickr.com/2261/2363437495_568117bd4b_m.jpg


noi suntem cat de cat bine...Andreea are cateva zile de gradinita...ii merge bine acolo numai ca dimineata plange putin...

Liviu creste...e mutulica...nu zice decat"da-da-da" pe diferite tonalitati :) ...ii fac mot in frunte si asa il las pana la 1 an jumate pana il taiem...o sa pun si poze cat de curand

va pup pe toate...nu am citit decat pe fuga...incerc acum sa vad ce ati mai facut, ce mai faceti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Io am intrat pe fuga sa-mi cer scuze Feliciei .deci ..La multi ani si numai bucurii!!!Asteptam poze si povesti despre cum este la Pitesti (stii ca mereu sint interesata!). Andreea deci emrge la gradi..plinsul o sa treaca...

Ioana si Anca...cum sa fie acasa ..bine, nu ma pling ,nu am stat cu Luca acasa 1 saptamina de la virsta de 3 luni! Aveam activitati matinale, iesim afara linga casa..eu mai curat carajul el si-a gasit un catel cu care sa se joace in fiecare zi. Acum mergem la gradinarit..sadim niste floricele..

Am fost la film si desi greut pt virsta lui a fost foarte interesat (eu povestindu-i) de Dr Seuss.

poate mai vin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Olivia, te rog nu-ti cere scuze....nu aveai de unde sa stii cand sunt nascuta:)
E asa bine in Pitesti...ma rog sa-mi mearga asa cativa ani buni...acum cu Andreea la gradi e si mai bine pentru mine,diminetile le am mult mai libere....mai pot avea si eu libertate de miscare...de ex. ieri am hoinarit prin magazine...ca Liviu era cu bona acasa

ma duc ca s-au trezit...tr. sa-i fac lui Liviu mamaliguta...fuuuug

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

LMA Roxana, pentru ziua ta, adica pt ieri, cand n-am pus mana pe computer decat sara tarziu

LMA Felicia si bafta Andreei la gradinita!

Mergi la inceput