Piticlontzi de iulie-august 2004 (250)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

am regretat ca nu`s cirtita la ora aia;))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Gabi, am vizionat albumul vostru, sunteti o familie reusita ! Felicitari!

Eu am o problema cu Danut...de ceva vreme se tot trage de coco, zice ca-l "gadila". Zice ca nu-l ustura, nu-l doare. M-am uitat cu atentie si nu am vazut nimic suspect, nu e iritat, rosu, umflat, nu se observa nimic. Totusi cand se joaca prin casa parca fara sa acorde importanta, se tot trage de partea din fata a pantalonilor. Ii atrag atentia si nu rezolv mare lucru, zice ca-l gadila. Face pisu destul de des si de mult. Bea si multa apa. Aseara m-a lovit supararea mare si am dat un search pe google si cu o parte din simptome a dat "diabet", adica sete mare, urinari frecvente in cantitati mari, pofta mare de mancare. Aproape in fiecare dimineata zice ca-l doare burtica de foame. Nu stiu decat ca ma simt tare aiurea, sunt speriata. Voi ce ziceti? sa-i fac ceva analize? sumar de urina, glicemie ?

Scuze ca nu v-am urat Sarbatori Fericite pentru cei ce si-au sarbatorit deja Pastele, le primiti acum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Lia - multumim, esti o draguta! Nu stiu ce sa zic de ce povestesti tu - si stefan se trage de cuc, de cite ori este gol si mai ales la baie, dar eu nu prea am dat importanta - abia si-a descoperit-o, iar daca ii atrag atentia nu-l fac decit sa se concentreze mai mult pe asta. Oricum, pentru linistea ta, eu zic sa te adresezi pediatrei si sa-i faci si niste analize - nu au cum sa-i strice! Multa sanatate!
Kim - multi !

Gabriela 31+ cu AMR 9 sapt...
si Stefan David (8 Iulie 2004)Poze

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

http://family.webshots.com/photo/2682797790088100014xruAWe iaca-ta am mai pus ceva poze de sambata.
Lia si Pat se mai trage da dumneai.... da il cam ignor
cam liniste azi pe aci.... vorba Dariei, pe unde umblati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Eu sint acasa, cu Luca..v-am citit...dar azi sint tare trista deci nu ma pot baga la povesti...
va las niste poze din we.http://good-times.webshots.com/photo/2031015950100032467iNGQRY?vhost=good-times


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

deci poza prima cu ochelarii este super extra mega misto!!!
si ii sta bine si cu breton!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Olivia (by the way Vivia cine-ti spune?, ca eu preluai dar fara sa-nteleg :P....vroiam sa-ti zic ca Uka e un scump, imi place cum il tine pe iepuroiul gigant in brate, si-mi plac pantofii lui sport, si decorul facut pt copilasi, cu covor gros ce imita iarba, cu cortulete mari...e chiar tare dragut si cred ca aia micii s-au distrat pe cinste

Despre noi...sumarul de urina al lui Danut a iesit ok, nu a rezultat glucoza in urina nici corpi cetonici, asa ca deocamdata ma calmez, mai vedem ce si cum cu tragaceala. Evit sa-i mai fac observatie pt ca stiu ca asa ii pot intari un comportament negativ.

Roxana, maine e o zi special pt tine, dar nu vreau sa-ti urez in avans pt ca nu da bine :) Oricum, maine este si o deosebita sarbatoare crestineasca, deci se pare ca esti nascuta intr-o zi mare, de Buna Vestire. Stiu ca o sa te intreci pe tine intr-ale gastronomicelor :) Oricum, felictari, ca dupa cum vazui in pozele recente, esti o slabatura, si e pe deplin meritul tau, iar Pat, pe alocuri parca incepe sa aduca si cu tine:) Ce ma amuza copios e ca-n fiecare poza a lui descopar in sectorul vestimentatie similitudini cu ce am eu pt Danut. Acum mi-au sarit in ochi sosetutele si maieutul :)) Hai ca incerc si eu sa uploadez niste poze cu trupa mea

pupi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Ma tot uit la pozele cu Uka si ma minunez...ce efect poate sa aiba o tunsoarea..mie imi place de mooor noul lui look,parca-i mai barbatzel si ii ies in evidenta ochii si genele lungi...uite o imbratisare si-un pupic din partea mea ca sa nu mai fi asa de trista...
Roxi,dupa fatza lui Pat tortul a fost delicios
Carmencito,vaz ca Ilinca te mosteneste si la harnicie si la simtul umorului
Lia io zic ca pentru linistea ta,poti sa-i faci un sumar de urina si o glicemie...auzi mai pune niste poze cu minunatiile tale!
...mandra se uita la tom si jerry,a dousuteacinzecioaraiar io la poze pe DC


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

sumarul de urina pare ok, scris-am mai sus Ioana, ma cearta Sosul de-l mai duc si la-ntepat in vena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Vazut Pat ocupat cu tortul si musafirii..si apropo..Lia slabuta era soara Roxanei..asa este Roxa? Nici eu nu-ti urez nika...azi...
Ioana merci de complimente,...dar eu abia astept sa-i cresca parul..tocami pt ca vreau sa para....mai copil:)
Lia nu cred ca are diabet! mai curind....tic Vivia imi spune Uka..Locul de intilnire cu iepurasul este cafeneaua la care vin parintii cu copii..

ma duc sa ma culc si eu cu copilul

Mergi la inceput