Piticlontzi de iulie-august 2004 (250)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Noah io crek port ghinion ... cum scriu io, cum plecati tuoate :-)

Pe unde umblati ???
La noi e primavara si soare si fain de tot ... sper sa fie un we frumos peste tot !



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

eu am o migrena insuportabila asa ca incerc sa stau intr-un colt fara sa vomitez. si sa ma duc acasa asap... daca pot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

LA MULTI ANI, FELICIA!! Sanatate multa si tie si celor dragi!

Eu nu sunt in toane prea bune, doua zile am bolit, ieri nu m-am putut ridica din pat, am avut ceva virusi pe la stomac cred si am stat o noapte in baie

Duminica ii da mamei mele verdictul daca si cand o opereaza la ochi, nu am mai scris, am reusit sa ajungem la o doamna doctor foarte buna si care a descoperit ca pe langa cataracta are si glaucom care face imposibila operatia. Dar Doamne Doambne ne aude -sper eu- si uite ca tensiunea oculara i-a scazut spectaculos in doar 3 zile asa ca e posibil ca luni sa peste o saptamana sa o opereze.

Matei ma uimeste ce progrese a facut de cand e la gradi, mi-a spus si educatoarea ca e foarte schimbat, e foarte volubil, are simtul umorului si e in continuare foarte, foarte iubitor

Va pup, week-end placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Rox, multi pupici la tine sa treaca migrena.

Si eu astept sa merg home sa lenevesc :-)



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Io am sinuzita si ma dor okii de nu mai pooooci in special cand ma uit in jos. asa ca am skimbat pe orbeste pampersul Sofiei ca atare o sa jok la loto
Catrina e un catar nemaipomenit. daca as fi vazut crize d-astea la un copil inainte sa am io copii as fi zis ca sigur are o problema. in rest foarte iubarete:)


papadie, zen-sei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Papa iar sinuzita? Noi doua sintem cliente permanente??:)Da si tu cu ignore (la catrina ma refer)...restul este...doar in teorie!
Roxa uite- pe Peter Pan ,ca vad ca nu v-ati saturat de noi
http://good-times.webshots.com/photo/2566302170100032467ExopKI?vhost=good-times&vhost=good-times
Ioana cunosc...acum tati a casunat sa luam macar pisica la copil,mi nu prea imi plac pisicile si nici nu cred ca s-ar juca cu Luca cum ar vrea elsi mi-e c-o luam degeaba

Noi ieri am fost al un alt loc de joaca,unul nou pt noi
http://good-times.webshots.com/photo/2759843010100032467TZSauv?vhost=good-times iar seara la jacuzzi din complex.

Din cind in cind pe mine ma apuca temerile ca Luca nu stie cam ce stiu copii prin Ro (pt ca aici la gradi este un pic altfel).
Deci cit stiu ai vostrii in materie de litere si cifre.
Sa incep eu...Luca stie sa numere pina la 15..sa faca operatii matematice simple)scaderi si adunari pina la 3,are notiunea de mutimi. Poate ra recunoasca cifre pina la 9 (daca il ajut eu ,adica pt fiecare cifra am gasit ca seamna cu ceva si-i spun acel ceva).
Litere..stie doar A,T si L..scris(nu dupa copiere) si recunoscut.Uneori si O...
..este putin ..este normal...nu stiu..Va astept si pe voi cu raportul..merci!


edit Roxa trecut migrena?
La Alice ma gindeam si eu..nu a raspuns nici pe Ym...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Vivia m-ai facut sa rad cu temerile tale...eu zic ca stie mult pentru varsta lui...si btw de poze eu cred ca la varsta lor ar trebui sa-si dezvolte mai mult creativitatea si curiozitatea...hai sa dau si eu raportul...a mea numara pana la 30 in romana(pentru ca un an de zile o stresam zilnic luandu-i temperatura si numaram impreuna)si pana la 12 in engleza(de la desene animate)...litere recunoaste multe,dar nu scrie decat una singura pe O,in schimb scrie pe tastatura..pupici...mai noi face si ea adunari si scaderi pana la 3 pentru ca o invatza bona...cifre la fel ca Uka,recunoaste foarte usor 3,5,6 si 8....in rest deseneaza corect,o banana,un pepene si un balon spart
Vivia si Papa io luni ma duc la doctor ca ma suspectez si de sinuzita si de otita,v-am luat de data asta
Pozele cu Peter sunt foarte frumoase iar cele de la locul de joaca m-au lasat fara grai...asa ceva nu o sa gasiti in romanika,din pacate...
Io astept niste musafiri care trebuiau sa vina de la 7,si-i gata si pizza...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Joanna eu am DEJA otita. si tot luni ma duc la dr sa-mi dea antibiotiku
moaaaaaaaaaaam cate stiu copiii vostri wow. felicitaroaie!


papadie, zen-sei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Roxi, m-au reprogramat peste 2 saptamani.. dar daca o tin tot asa, plec in Ro inainte de a vedea ginecoloaga..

Ioana, pai astazi e ultima zi de munca. URAAAA! (da sincera sa fiu azi noapte am avut insomnii ca ma simteam ca si cand paraseam jobul)

Olivia, sorry da si pe mie m-a pufnit rasu de temerile tale... pai Bianca nu face nici un fel de adunari... hai mai ca au totusi 3 ani, nu cred ca la varsta asta ar trebui sa stie operatii matematice sau sa scrie..



Rugati-va pentru Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Cred ca m-ati inteles gresit..eu nu spun ca trebuie sa stie...eu doar vroiam sa vad ce stiu si altii...eu nu am prieteni cu copii aici deci contact aproape zero cu alti copii..la asta m-am referit!La virsta asta imaginatia este mai importanta decit "cunostintele"...De aceea eu nu-l stresez absolut deloc cu alfabetul! Iar numerele le-a prins din zbor..
Deci pe mine ma apuca UNEORI temerile,in urma a ceea ce citesc pe aici pe DC,nu am stiut ca o veti lua ca litera de lege :)))

Anca ai sa fi surprinsa daca o vei intreba pe Bia ,cite stie..tu crezi ca eu am facut adunari si scaderi cu Luca??...eu doar am verificat in urma unei discutii cu o mamica care mi-a spus ce-ti spun si eu ..verifica si o sa vezi ca stie!....si asa am aflat!

Mergi la inceput