Comori de nov-dec 04 (174)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

Da, se vede ca e duminica, insa noi suntem pe acasa, l-am dus pe Paul la nani si ma mai relaxez un pic...la o cafea. Nu mai ma doare capul, Monica multam de sfat, data viitoare o sa iau si eu ceva un nurofen macar...nu stiu de ce stau sa rabd mereu orice durere ma apuca,iau medicamente in faza durerii insuportabile!

Acum ma uit la pozele cu Ana -portocala si ma minunez cu creste ca din apa , ca si Paul, i-au ramas micute o multime de hainute...dar pe punem in pod la tata ca nu se stie cand le -om mai folosi! inca nu ne vine sa le dam
Recunosc ca am o slabiciune pt ANA-PORTOCALAin acesta poza!! E tare dulce, o prinde nemaipomenit portocaliul!
Si eu il imbrac pe Paul cu toate culorile din lume (in afara de roz)!

La Paul cred ca a revenit iar raceala, nu-mi vine sacred, stiti cum am obs ca se intampla? DOua sapt muciosi si cu tuse, o sapt sanatos, so apoi o luam de la capat....asta e runda a treia!! offff...am inceput deja cu tratament, nu e fff rau, deocamdata mucisorii, dar de parca nu stim ce urmeaza???

Azi am fost foarte multumita de cum a mancat: dim un iaurt, o felie de paine de secara cu crema de branza si o cana cu lapte, iar la pranz, trei polonice mari cu ciorba (tac-su a mancat 2) si un cremvursti cu paine. Recunosc ca nu a mancat singur, nu ar fi avut rabdarea sa ia el lingura cu lingura toata ciorba, fapt pt care am vorbit non-stop in timp ce-i dadeam, de ma durea gura si nu mai stiam ce sa mai inventez. (povestea preferata: pataniile domnului politist )...

Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

www.itmadesimple.ro

PUIUTUL MEU, PAUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Ioana mie imi place cel mai mult cea de aici.

Ca tot vorbeati de greutati/inaltimi ea nu a crescut prea mult toti pantalonii din toamna ii sunt buni, in schimb s-a mai ingrasat. Are 16,5 kg si 98 de cm, masurata acum. E cumva la mijloc fata de ce am citit pe aici avand in vedere ca sunt copilasi cu 10 cm mai inalti. Practic acum simt ca hainutele marimea 98 sunt fixe. A crescut cam 4 cm in 6 luni ceea ce nu-i mult, dar in toamna a avut un salt.

Ioana si eu le duc la Moreni ca la Bucuresti nu mai am loc. Mama are o vecina care are 2 fetite de 2 ani si 2,5 ani lasate cam in grija ei si le-am dat mare parte din haine mai ales ca la tara se uzeaza mai repede doar ce le da drumul copiilor in curte. Dar exact ce spunea si Ana, ma bucur ca stiu ca le poarta cineva si nu le arunca dupa ce s-au murdarit o data. Altfel nici nu le-as mai cara din Norvegia ca nici mie nu imi este usor cu atatea bagaje.

Pozele noastre si www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochi_verzi spune:

Ana cea portocalie cu obrajorii ei rosii!Tare bine-i sta in culorile astea...portocaliu si rosu si cred ca si cu bleo îi sta grozav.Criar îi admiram piciorusele.Mi-e asa drag cand vad bulanale asa mai grosute, Diana le are tare "scleptzi"
Ioana, sanatate lui Paulsa treaca cat mai repede.
Pe 10 mergem si noi la Timisoara s-o vada un pic dr, sa facem si niste analize ca nu-mi place cium mananca, ca are cearcane,...si la noi n-ai la cine.Asa ca ieri am vb cu el si mergem.
Pe cat de cald a fost ieri, pe atat de frig e azi.Am fost doar putin afara sa faca baloane de "sapun".S-a mai chinuit sa sara coarda dar nu-i iese smecheria...sare in reluare, adica da coarda, o lasa pe jos, sare peste ea si iar o ridica.
Si eu o imbrac pe Diana "colorat", are de toate numai negru nu-i dau.

Diana 22.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bits spune:

vazuram si noi pe Ana!si mie imi place tot poza aceea Otilia si mai are una in care e imbracata cu ceva verde cu floricele.observ ca vernilul si portocaliul ii scot fff frumoas ochii in evidenta!se simte ca e foarte fericita ca e tati acolo!ce bicicleta frumoasa are,sa o stapaneasca sanatoasa!

Ken are 17,6kg si 106cm.cred ca saptamana asta a fost un puseu de crestere caci mi-a mancat non-stop.toata ziua venea prin bucatarie la ciugulit,ba o placintica,ba un biscuitel,dimineata si la pranz mi-a mancat fff bine,seara mai slabut.oricum sunt super multumita!

Onitzo cate cafele bei pe zi?eu am ajuns cam la 2-3 si incerc din rasputeri sa ma limitez la una dar e tare greu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bits spune:

Mihaela si Ken are cearcane si totusi doarme destul zic eu!inainte cand mergea la camin imi spuneam ca nu doarmea destul(nu-i lasau sa doarma decat 1 h) dar acum doarme la pranz 3 ore si tot incercanat e.am mai citit pe net ca ar avea legatura cu parazitii intestinali,daca stii ca ar putea insemna altceva spune-mi si mie te rog!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Tati a plecat la Bucuresti de dimineata, deja a ajuns. De aceea sunt eu pe laptop, sunt de capul meu acum , Ana se uita la desene pe un laptop de la servici deci ne impacam tare bine.

Pozele noastre si www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochi_verzi spune:

Bits si Diana doarme bine, cam 14 ore din 24(12 noaptea si 2 ziua) si nu un somn agitat, ci doarme linistita.
Am citit si de paraziti si ar mai fi anemia sau pb cu rinichii si cum ea mi-a mai facut infectie urinara...ma gandesc la toate.Adevarul ca abia astept sa mergem sa vad cum este.De paraziti am citit ca dau si alte stari, lipsa pofetei de mancare, cere dulce, agitatie, varsaturi...no, fara varsaturi si agitatie le avem pe celelate doua.

Diana 22.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochi_verzi spune:

quote:
Originally posted by Otiliav

Tati a plecat la Bucuresti de dimineata, deja a ajuns. De aceea sunt eu pe laptop, sunt de capul meu acum , Ana se uita la desene pe un laptop de la servici deci ne impacam tare bine.

Pozele noastre si www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana



intr-un cuvant, va faceti de cap

Hai sa va arat cum arata M-tii Parang Nu mai scapam o data de zapada asta

Diana 22.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Hai mai Mihaela ca nu-i asa rau cu zapada, eu una sunt satula de ploaie . Mersi de flori.

A, si motive de bocit as avea vreo doua, dar ma bucur totusi ca tati a ajuns cu bine. Imi invat fata sa danseze ca www.youtube.com/watch?v=_aLFmVwbxro" target="_blank">aici, macar la videoclipul asta nu-s frustrata ca am posteriorul mare .

Pozele noastre si www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami nov-dec 04 spune:

Capitol nou AICI!

Mergi la inceput