Comori de nov-dec 04 (174)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreap spune:

salutare!
Aime,pupam Vladutz
Danette,felicitari ptr.prima zi resuita de gradi!Sa urmeze multe altele..
Try,ce bine daca as putea sa fiu asa ferma ca tine..de multe ori cedez din diverse motive:nu mai suport urletele,acum de ex. racita si daca plange incepe tusea si o tine muuuult...motive!Adevarul e ca nervii mei sunt sensiblizati la maxim acum..poate ptr.ca sunt..
Mariuca mananca de ex.cand se trezetse un bibe de lapte(nu ma ,papam la bibe lapte sau..nu-l vrea!).Apoi ii dau la grdai 2 felii de paine cam cu 3 fewlii diferite(cascaval,snitzel,muschiulet..ce am prin casa).La pranz de obicei supa/ciorba.Cand se trezeste de obicei nimic,poate o felie de muschi..dar de cele mai multe ori covrigei,biscuiti..prostioare.Seare un fel 2,apoi lapte la culcare
Paxela,felicitari ptr.cele 13 kg!Multe inainte
Bits,o sa incerc si eu Erdomed...incerc orice,numai sa nu mai tuseasca...
Monica..pe unde esti?
Pupici..mai vb

BURTICA
POZE NOI 2008
www.onetruemedia.com/my_shared?" target="_blank"> FILMULET
Andreea Sara si MARIUCA-7.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

la voi fetele!

Mihaela, pai Diana are 17.5 kile, wow, e super bine si e si inaltuta. Vlad are 15 kile (abia abia, ca am stat la 14 ne ni se urase) si 103-104 cm. Si el mananca, da nu se pune, ca e mereu in miscare, cred. cred ca 17 kile o sa aiba la cl 1 . Da asa sfrijita eram si eu si ta-su la fel si uite-ma acum .

Dana azi cum a fost la gradi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

'Neata, fetele!

Mai, eu am ajunsa concluzia ca trec printr-un moment in care sunt tare hilara.
Azi noapte iar incepuse sa ma doara prin gura si buimaca de somn nu am realizat ce am. Dimineata, insa, am aflat. Imi creste maseaua de minte!

Doamne, toate bubele se aduna acuma!

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Buna dimineata!
am vazut si eu cateva pozici..Aime cate flori frumoase sunteti voi acolo?? Vladutz, tu si cele din gradina...eu iubesc florile de primavara ca tare miros frumos. Eu nu am curtea asa mare dar tot ma gandesc sa las loc pe langa casa pentru cateva zambile, narcise . Pupici voua ca sunteti tare frumosi si fericirea se vede pe fata ta.
Miki hai sa iti raspund eu ca nu am uitat inca povestea asta. MI-au venit rusii in cand avea Denisa 6 luni si am alaptat-o pana la 1 an si 1 luna. In schimb nu imi venea lunar, aveam la 2-3 luni. Deci sigur mergeam pe protectie.
Referitor la mancarea copiilor eu am vazut doar ca Denisa mananca mult mai bine la camin cu copii. Acasa era in stare sa manance ciorba la toate mesele si atata. La gradi are la 9 MD ceva usor da la pranz mananca ambele feluri.Dar indiferent cat papa, ea e genul slabutza si mai mult de 14 kg nu a avut niciodata. Imi zicea lumea ca ar tb sa fie mai grasuta dar mie imi place asa cum e ..sanatoasa sa fie.
Va pup si mai revin!

P.S. Cuscra ieri am fost in Piatra. Frumos si curat e acolo.Voi cand mai veniti acasa?


Elena & Denisa
NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

ANDREEA - Nu mananca putintel fata ta? Ca dupa cum enumeri asa imi pare.
Dar pana la urma conteaza cum asimileaza ei si cat de repede se satura.
Si a mea are perioade cand imi cere si perioade cand ma rog. Sau perioade cand slabeste si se inalta, apoi perioade cand incepe sa fie iar bucalata.

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreap spune:

Miria,ba da..e putin..dar mai mult nu vrea....are cam 13.5 kg la 94-96 cm...dt.zice ca arata bine.Fructe nu,nimic..legume nu,piure,pilaf..exclus..numai cartofi prajiti(UNEORI).Mai mananca uneori pateu(de obicei cu branza..).De mica a fost mofturoasa...asta e.Ma consolez ca Sara va fi altfel
Am uitat sa va intreb cevea:mi se pare ca aseara a facut pipi cam des fata mea..aveti idee ce-i pot da?
Aaaaaaaa..de 1 sapt.se trezetse noaptea si cere la olita..avem pampers,de siguranta,da'ol scot uscat!

BURTICA
POZE NOI 2008
www.onetruemedia.com/my_shared?" target="_blank"> FILMULET
Andreea Sara si MARIUCA-7.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

ANDREEA - Poate a baut mai multe lichide inainte de somn. Daca n-a avut nici o jena, iar culoarea pipiului era normala, nu-i da nimic. Eventual cateva picaturi de albastru de metilen pe zahar si o cana cu ceai de musetel.

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Fetelor, haideti sa va zic ceva!

Aseara, cand ma dezbracam, m-am vazut in oglinda si ma mir ca nu s-a spart, saraca!
Nu m-am ingrasat si nici burta nu am, dar ... nu mai am talie DELOC!
Asa ceva, nu mi-am imaginat ca se poate! Nici obeza nu-i genul meu sa fiu ca acuma. Adica am niste colacei sau ce-or fi astia exact pe talie si spate. De sunt patrata privita din spate.

Pai, cu Damiana, desi ma ingrasasem, nici in ultimele luni nu ziceai ca-s gravida daca eram cu spatele. Aveam o burta lunga si tuguiata.

Acuma, nu!

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

quote:
Originally posted by andreap

salutare!
Aime,pupam Vladutz
Danette,felicitari ptr.prima zi resuita de gradi!Sa urmeze multe altele..
Try,ce bine daca as putea sa fiu asa ferma ca tine..de multe ori cedez din diverse motive:nu mai suport urletele,acum de ex. racita si daca plange incepe tusea si o tine muuuult...motive!Adevarul e ca nervii mei sunt sensiblizati la maxim acum..poate ptr.ca sunt..
Mariuca mananca de ex.cand se trezetse un bibe de lapte(nu ma ,papam la bibe lapte sau..nu-l vrea!).Apoi ii dau la grdai 2 felii de paine cam cu 3 fewlii diferite(cascaval,snitzel,muschiulet..ce am prin casa).La pranz de obicei supa/ciorba.Cand se trezeste de obicei nimic,poate o felie de muschi..dar de cele mai multe ori covrigei,biscuiti..prostioare.Seare un fel 2,apoi lapte la culcare
Paxela,felicitari ptr.cele 13 kg!Multe inainte
Bits,o sa incerc si eu Erdomed...incerc orice,numai sa nu mai tuseasca...
Monica..pe unde esti?
Pupici..mai vb

BURTICA
POZE NOI 2008
www.onetruemedia.com/my_shared?" target="_blank"> FILMULET
Andreea Sara si MARIUCA-7.11.2004



Si Denisa mai bea doua biberoane de lapte: unul dimineata si unul seara. Eu ma multumesc ca bea laptele..si bine ca i-am scos biberonul de apa ca ala era la noi problema (toata ziua tocaia la el).
Referitor la tuse eu zic sa incercati si Prospanul. La noi a mers super.

Elena & Denisa
NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Mie, imi placea perioada cu biberonul. I l-am scos pentru ca mi se parea anapoda acuma ca-i mare, dar ma mai intreaba de el. Si-i spun ca s-a spart.
Dar cand era cu bibicul dupa ea, bea non-stop. Ii placea sa suga din el. Si partea proasta era ca facea pipi foarte des.




Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput