Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (35)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Daaaa,iti dai seama ca vreau romanesti.Nu am incredere in cele din afara.Plus ca cred ca n-au nici un gust...

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Poze
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=483dfce8d8617b598d6e04&skin_id=701&large" target="_blank">Montaj
Povestea nasterii



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

quote:
Originally posted by Jasmin012

quote:
Originally posted by Aralia

quote:
Originally posted by Roxxy80

Salutare!!!
Mai intai vrem sa multumim fetelor pentru cuvintele frumoase referitoare la pozele noastre de la botez .

Am vazut ca va plangeati referitor la cat mananca bebeii vostri. Saptamana trecuta treceam prin acelasi cosmar (o saptamana si 2 zile a durat). Matei manca din ce in ce mai putin si la distante f mari (5-6 ore). Nici macar nu mai plangea de foame. In schimb starea lui de spirit era super: radea, gangurea, se agita ca de obicei. Poate din acest motiv nu am fost super ingrijorata.
Acum si-a revenit si a dat in extrema cealalta. Daca va spun cat a mancat aseara o sa spuneti ca sunt o mama inconstienta: aproape 300 de ml. Fetelor, nu puteam sa-l opresc, pur si simplu urla de foame. Am incercat sa-i dau suzeta, ceai, dar nu am avut nici o sansa. Mi-a fost tare frica sa nu vomite sau sa-l doara burtica, dar nu a avut absolut nimic. Dupa 7 ore s-a trezit si a mai ras 150 de ml. El mananca tot Nan 1 si nu am de gand sa-l schimb. Se pare ca bebeii astia au perioade si perioade. la noi cred ca este un puseu de crestere ca altfel nu-mi explic.

Incepand de ieri a inceput sa chiuie f f tare. Si inainte chiuia, dar f putin si mai incet . Fetelor, daca vedeti ce se aude de la mine din casa acum. Daca nu i-ai vedea fata cand chiuie, ai zice ca plange sau ca i-a facut cineva ceva. Dar de unde, fata lui e toata plina de incantare. Cred ca ii place sa se auda. Tipa din ce in ce mai tare .

Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!



Credeam ca sunt singura cu bebelina care tipa...
De cand a descoperit ca poate sa tipe, juma de zi numai asta face, tipa si apoi rade si iar tipa si iar rade...si o apuca dimineata la 6:30-7, cand mi-e somnul mai dulce...si ca o mama iresponsabila ce sunt imi pun perna in cap si incerc sa mai dorm un pic, ca pe la 8 mai atipeste si ea un pic si apuc si eu un pui de somn pana la 8:45 cand suna ceasul.
Dar la mine a venit o vecina sa ma intrebe daca e bolnava sau ii fac eu ceva de tipa asa de tare, a trebuit sa i-o arat sa vada ca tipa de bucurie...
Sper sa fie doar o perioada asta cu tipatul, ca si atunci cand se opreste, mie imi tiuie urechile in continuare...

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


www.earthhour.org/user/dBsp" target="_blank">Earth Hour 2008
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate


Aralia, , ce faza tare...!!! Ce scumpica Alexia
Si vecina venise sa se convinga ca o maltratezi sa te reclame la protectia copilului?


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza






Nu, ca ma inteleg bine cu vecinii, dar cred ca vroia tare tare sa-mi dea sfaturi...cand a vazut-o cum rade a zis: Vaaaaai ce draguta eeeeee!


Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


www.earthhour.org/user/dBsp" target="_blank">Earth Hour 2008
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Helau!

Pupici la toti bulgarasii si toate globuletele! Si mamicilor!


Miha,mami de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank">2 picaturi pline de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=13" target="_blank">curiozitate

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by RAMONELLA

Daaaa,iti dai seama ca vreau romanesti.Nu am incredere in cele din afara.Plus ca cred ca n-au nici un gust...



Asa este...
Sa ai totusi grija sa-i dai putin,sa nu faca vreo alergie mai urata decat ce-a facut acum. Sanatate multa!


Miha,mami de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank">2 picaturi pline de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=13" target="_blank">curiozitate

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

lasa, ma Ramo...ca pupa mama si trece buba...incep sa am incredere in dnu dr si nu cred ca ne trimite aiurea la intepat dc nu e nevoie.
iar eco si eu vreau sa ii faca, caci a avut o crestere f mare ..de la 32 sau 34 parca a avut la nastere acum are 43/44..deci cam 10 cm in 5 luni..e multisor...Dne da sa fie bine..
sa ne tineti pumnii maine sa scapam repede, sa/i gaseasca repede vena si sa nu se coaguleze sangele.

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

quote:
Originally posted by Victo

lasa, ma Ramo...ca pupa mama si trece buba...incep sa am incredere in dnu dr si nu cred ca ne trimite aiurea la intepat dc nu e nevoie.
iar eco si eu vreau sa ii faca, caci a avut o crestere f mare ..de la 32 sau 34 parca a avut la nastere acum are 43/44..deci cam 10 cm in 5 luni..e multisor...Dne da sa fie bine..
sa ne tineti pumnii maine sa scapam repede, sa/i gaseasca repede vena si sa nu se coaguleze sangele.

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)


Victo, o sa fie bine, ai sa vezi...pt bebe Stefanut

Am pus si noi cateva poze la semnatura


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

vazut bebe grasunel de jasmin..mortala faza cu bebelusele de pe dc..ce figura incantata avea el..;)..si aia cu privirea smechereasca mi/a placut..

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Ramo, eu nu prea am incredere in produsele alea la borcanase. Eu auzisem de cele de la Hipp ca n-au nici un gust, dar recunosc ca eu nu le-am incercat. In orice caz, nimic nu se compara cu ce e facut in casa de mamica, ca pe langa toate cele sunt facute cu dragoste, ingredient ce lipseste din magazine...


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

quote:
Originally posted by Victo

vazut bebe grasunel de jasmin..mortala faza cu bebelusele de pe dc..ce figura incantata avea el..;)..si aia cu privirea smechereasca mi/a placut..

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)


Victo, pai asa e el, un smecher... nu reusesc intotdeauna sa-i prind toate fazele si mutrele... oricum, cred ca o sa-mi dea mult de furca...chiar si cu fetele



Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

quote:
Originally posted by Sheritra

hE-HE, asa e, ce de betii am mai tras si eu prin tinereti pe acolo .... cand am intrat in rest la Cheile Gradistei mai sa-mi dea lacrimile. Nu m-a mai recunoscut nimeni iti dai seama, femeie respectabila cu plod in brate ! Ce de team-buildinguri! Acum lingurita si biberonul la putere .

Shery si inimioara Alesia (30.10.2007)





Acolo mergem noi de Pasti , maine cred ca fac rezervarea.
Noi suntem cunoscuti pe acolo , il stiu pe Bogdan toti receptioneri si toti chelnarii ( idem si la Majestic / Mamaia ).

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput