Bucurii de sept-oct 2006 (115)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

Buna seara!

Itzy, frumoase poze am vazut dar nu te iert ca le-ai tinut ascunse o luna, poate daca erau de 3ori mai multe...

Ramo, ca esti cu ochiu' pe semnatura mea...Cum fac de nu ma ingras de la bunatatile de care va zic? Pai dulciurile le pap in loc de mancare , dar destul de rar ma rasfat asa...nu mereu am pofta de dulce.

Gety, iti faci prea multe probleme .

Mira, tema serioasa ne-ai propus sapt asta...io mai stau o tura cu rasp , am o lene in degete...de ma doare.

Itzy si Monique, eu nu i-am dat Ruxei nici macar 1data cereale in lapticul de seara si doarme toata noaptea de la 4luni.





_

ANDRA, mami de gargaritza (10oct2006)
15.5kg lost 7.5kg to go until the NEW ME!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Neata, hai la .

Am vazut eu ca nu prea va chinuiti sa raspundeti la tema/temele saptamanii, ca de, fiecare cu ce-l doare... din pacata noi nu putem manca lapte praf de nici un fel, vomita in jet de fiecare data, asta a fost si motivul pt care am trecut pe lapte de vaca de la 1 an, cel mai nasol a fost cand a avut diaree si n-am putut sa-i dau deloc lapte de vaca. Asta e!


*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

quote:
Originally posted by microbu

Buna seara!

Itzy, frumoase poze am vazut dar nu te iert ca le-ai tinut ascunse o luna, poate daca erau de 3ori mai multe...



Itzy si Monique, eu nu i-am dat Ruxei nici macar 1data cereale in lapticul de seara si doarme toata noaptea de la 4luni.





_

ANDRA, mami de gargaritza (10oct2006)
15.5kg lost 7.5kg to go until the NEW ME!




he he Sandra...pai am compensat cu alea muulte facute duminica erau proaspete ca painea calda...si am pus 100 de poze...mai vreeeiiiiiiiii?

Cat despre cereale...eu i-am dat de pe la 6 luni pana la 9 luni cu fructe sau iaurt...de atunci nu i-am mai dat...nush de ce...fara un motiv anume...poate pt ca i-am tot dat alte mancarici seara.

In laptele de seara nici eu nu i-am adaugat cereale pt ca Milumil 3 are in componenta lui si daca a dormit toata noaptea ...nu a fost nevoie...insa asta Junior de care zic fetele cred ca este mai "subtire", nu asa gros... cred ca seamana ca si consistenta cu Milumil 2 si de aceea am intrebat...

azi am o zi mai aglomerata...revin dupa pranz poate

pup si o zi buna va doresc

------------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

neatza

legat de subiectul saptamanii....e muuult de povestit
imi doresc ca in relatia cu micutul meu sa fiu ingaduitoare si permisiva in limitele bunului simt, desi caracterul meu militar ma impedica sa-mi pun in aplicare acest plan
as suferi enorm daca as avea un copil rasfatat si razgaiat, obraznic si neascultator
imi doresc o relatie de prietenie cu copilul meu, in care sinceritatea sa fie pe primul plan, sa-mi spuna absolut orice, fara sa-i fie frica ca il cert sau ma supar
ultima perioada a fost extrem de agitata si pt.el dar si pt.mine si recunosc ca am gresit fata de el, am tipat, m-am rastit, l-am pedepsit pt.lucruri marunte dar care m-au enervat la culme si mi-am propus sa limitez la maxim accesele mele de furie/nervi bazate pe oboseala si stres si nu pe problemele legate de copil, in fapt inexistente

cam atat am reusit sa sintetizez...este muult de povestit la acest capitol
imi doresc ca Vlad sa fie in primul rand SANATOS, restul sunt detalii, ca sa zic asa

o zi buna va doresc
eu ma apuc de curatenie, asa ca am un program taaare 'placut' azi

Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze cum s-a nascut bebe, site-ul lui bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

astazi de dim.m-am trezit inaintea piticului, adica pe la 7, si il admiram cum doarme....el ofta in somn, era atat de haios....ma gandeam 'Doamne cat e de frumos copilasul asta, este perfect, are figura de ingeras si pare atat de cuminte' :))))
mi se umplea sufletul de fericire cand il priveam, cum rar mi s-a intamplat in ultima vreme

Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze cum s-a nascut bebe, site-ul lui bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Buna dimineata!
Mira, multumesc pentru cafea.
Azi noapte m-a trezit o durere de cap infioratoare, nici acum nu prea mi-am revenit. Si trebuie sa ma refac neaparat, avem de mers la o zi de nastere.
Anca, nu stiu inca ce program avem miercuri, dar daca e asa de frig nu cred ca ne aventuram prea departe.
La Suceava a nins, iar acum bate foarte tare vantul.
Va doresc o zi frumoasa!


Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Lilina in fiecare dimineata patesc asa, ma trezesc mai devreme si ma uit la el cum doarme, mi-e asa de drag... dar si sufletul mi-e greu ca trebuie sa plec de langa el... asa de fericita sunt in week-end ca stam impreuna si ne trezim, ne alintam, ne jucam...

*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

of, Mira, nu-mi mai spune...ca si eu incep munca si mie groaza cand ma gandesc la timpul petrecut departe de el

Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze cum s-a nascut bebe, site-ul lui bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

Buna dimineatza si de la noi!

Multumiri pt urarile de Paste! A fost tare frumos! O sa pun si poze sa vedeti dar mai dureaza pana le culeg pe toate!
Intre timp, la noi a venit iarna!

Foarte buna tema saptamanii si o sa revin cu raspuns mai detaliat cand am un picut mai mult timp!

Apoi legat de Milumil/Nestrle Junior, aici se mai cheama si lapte de crestere. Cand am terminat cu laptele praf pediatra mi-a zis ca pot alege intre acest lapte de crestere sua normalul lapte de vaca. evident ca am intrebat diferentze si care e parerea ei. Concluzia a fost laptele de vaca pt un copil sanatos! Recomanda acel lapte pt copii care sufera de anemii confirmate de analize, care sunt foarte slabi si nu iau in greutate!
Daca va intreseaza revin si cu celelalte argumente, daca nu ma opresc aici ca nu vreau sa risc polemici sau discutii aprinse! Fiecare face cum crede ca e mai bine pt copilul ei. Eu am ales laptele de vaca!
Pufy a prezentat foarte bine avantajele acestui lapte!



Roxana si Eric (11 septembrie 2006)

Ei au nevoie de noi! Haideti sa-i ajutam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Lilina la inceput o sa fie mai greu dar te obisnuiesti, asta e, trebuie sa ne desprindem de ei la un moment dat, altii mai repede, altii mai tarziu, macar e bine ca ai putut sta pana acum cu el. In schimb, tu o sa te simti altfel, ai sa vezi, desi o sa fie altfel se stress, de la serviciu, o sa te calmezi cand ajungi acasa, e un sentiment deosebit care ti-l doresti.

Stii, uneori ma gandeam ca daca nu sunt tot timpul langa el, cand ajung acasa am tendinta de a-i face toate mofturile si asta poate duce la rasfat (cand vorbesc de rasfat ma refer la incalcarea unor reguli, obraznicie sau chestii din astea). Sotul imi spune tot timpul ca face cu mine unele chestii care nu le face cu el. Si chiar asa este, in sufletul meu probabil vreau sa compensez timpul in care lipsesc.


*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)

Mergi la inceput