Prichindei martie - aprilie 2005 (126)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:

la multi ani Martijn!! Dantje

La multi ani Mihai!! Danuta

La multi ani Raducu!! Ligia

La multi ani Matei!! Pisi

tuturor!

Roxana, Mariuca (n. 1 iulie 1999) si Ioana (n. 23 martie 2005)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta_t spune:

La Multi Ani Raducu. Ligia, cum a fost petrecerea ?
La Multi Ani Matei. Pisicuta, cum mai sunteti voi ?
La Multi Ani George. Laura, de mult nu ne-ai mai povestit de el.

S-aveti o viata fericita si plina de bucurii.

Dana cu minunile ei: Mihai (20.04.2005) si Andrei (3.04.3007)
http://community.webshots.com/user/danuta_t

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

La multi ani Cezar!!

adriana

mami de Rares Andrei (10.03.2005) si Stefania Maria (10.10.07)

http://community.webshots.com/user/andrruzzaR


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns connie1974 spune:

De Sfanta Sarbatoare
Un spirit luminat o sa pogoare
Si sa v-aduca-n casa,
Si liniste si pace si-mbelsugata masa.
Sa aveti Sarbatori de Paste fericite, cu tot ce va doriti.


Constanta si Calin
Calin - cel mai frumos poem al vietii noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:

Paste fericit tuturor!!

Connie Multumim Ma bucur ca ti-ai amintit de noi

Roxana, Mariuca (n. 1 iulie 1999) si Ioana (n. 23 martie 2005)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzunaki spune:

Hristos a inviat!
Paste Fericit sa aveti,cu sanatate,bucurie si lumina in suflet!

Mami de pufulet pufilos si Sofiliciu-un deliciu

STUTTGART CAMPIOANA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzunaki spune:

cenia,
sa-ti traiasca zana mica Naomi!Am citit pe la alt subiect ca ai nascut.Sa vezi ce-ti fac daca te prindPai e frumos pe noi sa nu ne anunti?

Mami de pufulet pufilos si Sofiliciu-un deliciu

STUTTGART CAMPIOANA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:

si Hristos a inviat!

Va multumesc din suflet pentru urarile de la multi ani pentru Radu !

Iata ca acum toata gashca are 3 ani..avem deja copialsi mari...a fost coplesita de emotie in zilele astea, mai ales pe 22, parca nu-mi vine sa cred!

Noi am sarbatorit pe 20 cu familia , cu tortulet si alte bunatati , Radu si anul asta a plins cand am inceput sa cantam, desi stie cantecul si la gradi a cantat si el pentru copilasi!
La gradi nu a mers de vreo luna ...incercam acum de luni sa vedem poate s-au mai risipit virusii ....

Duminica avem petrecerea nr 2 pentru Radu, de data asta cu copilasi si parintii aferenti , vreo 5 copilasi si parintii lor, tot prieteni de-ai nostri!

cenia , felicitari pentru Naomi ....sa creasca mare si frumosa si sa fie sanatoasa!
Refacere usoara!
Cum a fost nasterea? Oare am visat eu sau ziceai ca ai incerca o nastere acasa?
zuzu, multumim ca ai tras cu ochiul la alte subiecte si ne-ai anuntat

connie1974, ce mai faceti? Nu ne-ai mai dat de mult vesti!


Va las acum , ca sunt la serviciu!




Eu si Raducu (22.04.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonela spune:


Christos a inviat!

Dragelor,

Sper ca ati petrecut cu bine Sarbatorile de Pasti si zilele libere de 1, 2 mai, pe care poate le-ati avut!

Urez din suflet LA MULT ANI FERICITI SI FRUMOSI TUTUROR COPILASILOR CARE AU IMPLINIT 3 ANISORI IN A DOUA PARTE A LUNII APRILIE, DE CIND EU N-AM MAI PUTUT INTRA PE AICI! SA FIE SANATOSI, VOINICI, VOIOSI SI SA VA ADUCA NUMAI BUCURII!

Danuta, multumesc frumos pentru mesajul SMS si Geani pentru telefon, de ziua Andradei! Va pupam cu drag!

Cenia, felicitari! Sa-ti traiasca fetita si sa fie sanatoasa, sa se impace bine cu fratiorul ei si sa fiti o familie implinita!!!

Noi am fost plecati citeva zile la Cluj, la bunici, ca in fiecare an...Am sarbataorit-o pe Andsrada de 3 ori, pina la urma...O data cu matusile si unchii, la cererea lor , o data cu bunicii si strabunicii si a treia zu cu citiva copilasi si parintii lor, la padure, in Faget ! Andrada a fost o rasfatata si o "printesa" (am citat-o) iubita de toti, evident, a primit o multime de cadouri (de iepurasi si oua de cicoclata m-am saturat si eu!!) ... Din pacate, nu am poze deloc pt ca ne-au murit acumulatorii exact cind aveam nevoie de ei , dar am filmat totul, macar pe caseta sa ramina amintirile...

A trecut repede mini-vacanta si de maine, gata cu binele, ne intoarcem la munca...

Trebuie sa fug acum. Va pupam cu drag si va dorim numai bine!!!




Simona si Andrada(28.04.2005)
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cenia spune:

Salutare si MULTI ANI tuturor prichindeilor
m-ati surprins, mai! ca stiti de nastere, abia m-am dezmeticit si eu.
asadar am nascut la spital, indus (pericol preeclamsie) , epidurala, pe 28 aprilie. asadar vom sarbatori in familie 3 zile de nastere in aprilie, o sa fie la noi acasa dezmat si la tati rupere de portofel in fiecare an!

poze aici: http://picasaweb.google.com/cristpopa/NaomiSBirthday28April2008

vad ca petreceti bine, prichindeii au crescut, david al meu si el e mare, am scapat de pampersi, nu -mi vine sa cred, doarme singur, e pe calea cea buna.

la spital s-a speriat de asistente, de atmosfera de acolo, nu a vrut nici sa intre, vroia numai sa plece, nu-l interesa bebe. dar acasa a fost bine, nu e gelos cum ne asteptam, e normal, vrea sa ajute, vrea implicat. noi ne-am temut tare de reactia lui.

am luat-o de la capat: nopti pierdute, pompe, lapte, buric, baite, scos aerul, momente de calm si de la agonie la extaz. dar toate trec cind deschide ochii si incerci sa ii surprinzi privirea!

va las, doar vroiam sa va fac pofta de un bebe nou in viata vostra!



Mergi la inceput