Fulguleti de nov-dec 2006 (162)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mami_n-d_06 spune:


Lacramioara sunteti in lista.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

quote:
Originally posted by chris80

haideti sa va zic de pisi: eu, harnica, ma apuc sa spal geamurile de la balcon-are 9 m lungime! pe pisi nu o las in balcon, ca era doar in ciorapei, asa ca statea in pragul usii dinspre bucatarie si ma privea si vorbea pe limba ei. m-a privit ce m-a privit, a vorbit ce a vorbit, si la un moment-dat imi dau seama ca e liniste. nu plecase niciunde, era prezenta si ma ajuta. mai precis, a pus mana pe un servetel cu care o stersesem eu pe manute si la gura dupa ce mancase branza, nu stiu cum de mi-a scapat si nu l-am aruncat, si tacticoasa stergea geamul termopan de la usa din bucatarie care da spre balcon! sa mi se faca rau, la cei 9 metri lungime nu imi mai trebuia inca un geam in plus, dar mi-am tinut gandurile pt mine si am pupat-o pe fata mamei harnicuta! asta dupa ce acum cateva zile freca gresia cu elasticul meu alb de par! e bine sa ai o fata pe langa casa omului, nu?


Cristina, dar ai fata mare.... si harnica. Sa vezi ce sterge si a mea si ce muncesc din urma ei....

Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Aka, Stefy isi prinde singura degetelele pe la sertare. Le trage si ele sunt prinse si se intorc inapoi peste degetelele ei, dar nu tare. NU suficient de tare ca sa se lase de "sportul asta". In momentul urmator miorlaie putin si apoi o i-a de la capat.

Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

quote:
Originally posted by mami_n-d_06


Lacramioara sunteti in lista.


Multumim.

Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Fetele, va dorim week-end placut si odihna, acolo unde se poate.

Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

repede repede ca nu e timp:

d are febra de ieri, tot cald a fost toata ziua, de aici si intrebare: ce termometru aveti si de unde? (altfel decat de bagat in fund

analizele au iesit..aiurea. proteus, e coli >100.000 si giardia. repetat giardia cu antigen, iesit negativ, luni repetam cu elisa. repetam si urocultura la cantacuzino tot luni. cand oi avea timp si dispozitie va povestesc tot ce vreti sa stiti despre giardia, am tocit netul :))

de fapt intrasem de altceva dar am uitat hai ca poate-mi amintesc...





diana si david 03.12.06

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

quote:
Originally posted by dianarus78


ce inseamna singur? fie vine si vede ce fac si pleaca, mai 'vorbim', se uita la desene pe minimax, se joaca, iar ma verifica la bucatarie... fie eu sunt la etaj el la parter si atunci il verific la fiecare 2-3 minute.

pai mie asta mi se pare ideal. sincer..nu vad nici un compromis. adica din pmdv e exact cum ar trebui sa fie. el are suficienta incredere in tine cat sa plece, doar sa vina sa te verifice din cand in cand, iar tu la fel


diana si david 03.12.06

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

sa nu iei termometru auricular de la citizen. am dat vreo 2 milioane juma si imi arata intre 34 si 35. mai am un no name de 2 milioane, ala arata de la 38 in sus. mai aveam unul, dar l-am aruncat. nici nu mai stiu ce era.
asa ca am cumparat unul electronic, doar ca il folosesc axilar, nu pt poponeatza.
mai nasol o sa fie la bebe nr 2, cand cu siguranta o sa incep din nou sa caut unul auricular. am vazut de la laica cu 1.300.000. poate-poate...

chris + alexandra

bebeii nostri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Am postat la capitolul trecutciteam restantele si uitasem ca e alt capitol nou

Azi am fost sa ne vedem finutul doamne ce mic e imi era frica sa-l iau in brate ,doamne ce manute,ce nasuc Antonia mi se parea uriasa pe langa el

sa-mi tineti pumnii maine o pansez eu pe antonia

Dianav-tare frumoasa minunea ta
Dianarus-offf multa sanatate ,felicitari pt job
Chris-gospodina Pisi
Dianocica-termometru avem din ala digital pt fundulet;/,sunt multumita de el (am facut comparatie intre el si cel cu mercur si era la fel 1-2 liniute + -)
Yagmur-felicitari pt achizitie sa-l folositi cu placere

n buna



Bamboletta si www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Nici noi nu stam stralucit... inca sunt in dubii, nu stiu ce are. S-a trezit pe la 4 dimineata, intai s-a foit, apoi iar plansete, gemete... peste zi e bine, doar cu febra, 38,1 dimineata, 38,6 acum.
A fost constipat, acum si-a dat drumul normal. Urechile nu-l dor, cand il apas pe acolo rade. Are vreo doi muci prapaditi... cred ca e vreo viroza, urmarim situatia in continuare.
Macar am avut o zi frumoasa azi, a fost si Roxana acasa ca pe aici e Vinerea Mare si e liber. Am dat cu aspiratorul toti 3, ei s-au mai chiuit, s-au jucat, s-au mai agatat de furtunul meu Roxana l-a reinvatat sa spuna mama si spune atat de frumos ca imi vine sa lesin cate putin!

Ktrinel, sunteti bine acum? Cand eram cu banuiala ca e ceva cu burtica lui Cristi ma gandeam la voi si la Yagmur... egoist, dar parca mi-a prins bine sa stiu ca s-a mai auzit si pe la altii.

Yagmur, ai incercat sa dai Simeticon/Dimeticon? Siropel din ala de colici, adica? Absoarbe gazele si in caz ca e burtica poate il ajuta. Si eu am crezut ca burtica e de vina la noi, insa acum ma mai gandesc si la un canin care iese de vreo luna... e mare si alb sub piele dar inca nu a spart...

dianav, e tare dragalasa micuta ta, imi place mult de tot cum ii vine caciulita aia cu floricica, e o dulceata de fetita!

ruxandra, tu? Incerci sa gonesti raceala cu mancare buna?

Termometru altul decat rectal? Da, stiu eu... RECTAL!
Mai, pe bune... desigur ca alegeti ce vreti, dar cel rectal e cel mai fidel. Adica... mie, una, nu-mi vine sa ma joc cand e vorba de febra. Daca e cazul sa o masor, apoi sa stiu si cat e.

Sper sa mai viu.



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput