Fulguleti de nov-dec 2006 (162)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

mamaana, merci mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

ktrinel, cooncediu, yuhuuuuu ..vii in ro? julia nu plange cand plecati pt ca ea merge de mica la gradi si n-a apucat sa creasca mare ca sa experimenteze anxietatea de separare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

Dia, imi pare rau, dar nu te pot ajuta.eu in afara de Avent ( de la 1 la 4 gauri ) nu am folosit si nici nu am studiat piata ..eu zic ca in marile lanturi gen ToysRUs , Walmart, etc sa se uite...sau poate prim farmacii (drugstore) or fi chestii mai speciale...zic si eu . mi se pare ca eu am intrebat odata de tetina cu flux variabil si mi s-a spus ca nu se gaseste asa ceva aici...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

Dia, nu in ro...poate la vara, candva, cumva...ca mai imi raman 3 sapt de vacanta pe anul asta ...desi pt ro e putin :(...acum plecam o sapt la soare in mexic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

quote:
Originally posted by Ktrinel

Dia, nu in ro...poate la vara, candva, cumva...ca mai imi raman 3 sapt de vacanta pe anul asta ...desi pt ro e putin :(...acum plecam o sapt la soare in mexic.

Ktrinel si Ana Julia (24.11.2006)




super.. sa va pice bine relaxul

merci de ideea cu bibe.. orice idee e binevenita.. dar ceva site-uri cu produse de bebe de pe la voi de-acolo din tara frigurilor ( si acii ma refer la canada, nu la constanta, unde am vazut ca ninge - brrr ) stiti sa-mi spuneti? ca poate ii e mai simplu omului sa cumpere de pe net.. zic si io..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:

quote:
Originally posted by Dia1609

fetele din canada, ma ajutati si pe mine: am nevoie de un site/magazin, de unde se pot cumpara biberoane bfree sau dr.brown. vreau pt o prietena si in romania nu se mai gasesc, iar fratele ei tocmai vine din canada.. dar el e burlac si habar nu are unde poate sa-i gasesca.. merci mult

in alta ordine de idei, maine mergem la sinaia .. nu mai zic ca de 2 zile oana stranuta si are muci , desi ea n-a fost bolnava deloc de jumate de an ... sper sa-i treaca si sa fie ok, sa ne putem bucura de mini vacanta asta .. va pe toate, ,sa fiti cuminti, sa nu vad nici un fulgulet bolnav si nici o mamica in butoi cand ne intoarcem

Dia de Oana 29.11.06

"Da aripi unui copil, dar lasa-l sa invete singur sa zboare" Marquez





oana, am ramas cu bibele bfree dupa marc. le-am folosit de max 5 ori. nu i-au placut. a preferat avent. am incercat la un mom dat sa le vand, nu m-am agitat, au ramas la pastrare prin dulap. sunt 2. unul mare de lapte, unul mic de ceai. pt nou-nascut. le luasem de pe bebelus, asa, pereche.



Marc 1+ si Ianis 3+

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113084" target="_blank">Nasterea lui Marc

Mananc deci slabesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

quote:
Originally posted by dianarus78

quote:
Originally posted by Dia1609

fetele din canada, ma ajutati si pe mine: am nevoie de un site/magazin, de unde se pot cumpara biberoane bfree sau dr.brown. vreau pt o prietena si in romania nu se mai gasesc, iar fratele ei tocmai vine din canada.. dar el e burlac si habar nu are unde poate sa-i gasesca.. merci mult

in alta ordine de idei, maine mergem la sinaia .. nu mai zic ca de 2 zile oana stranuta si are muci , desi ea n-a fost bolnava deloc de jumate de an ... sper sa-i treaca si sa fie ok, sa ne putem bucura de mini vacanta asta .. va pe toate, ,sa fiti cuminti, sa nu vad nici un fulgulet bolnav si nici o mamica in butoi cand ne intoarcem






oana, am ramas cu bibele bfree dupa marc. le-am folosit de max 5 ori. nu i-au placut. a preferat avent. am incercat la un mom dat sa le vand, nu m-am agitat, au ramas la pastrare prin dulap. sunt 2. unul mare de lapte, unul mic de ceai. pt nou-nascut. le luasem de pe bebelus, asa, pereche.



Marc 1+ si Ianis 3+

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113084" target="_blank">Nasterea lui Marc

Mananc deci slabesc




dia , nu oana ... da' mai un pic si iti scrie si oana pe-aici .. ce m-ai binedispus ... merci, ii spun prietenei, dar oricum fratele ii face multe cumparaturi pt bebe si dc gaseste , ii cumpara si bibe... ca ea oricum vrea vreo 4 buc... dc nu gaseste, te sun eu pt ele, ok?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

dia, uite www.toysrus.com/search/index.jsp?categoryId=2256160&f=PAD%2FBrand Name Secondary%2FDr. Browns&fbc=1&fbn=Brand Name Secondary%7CDr. Browns" target="_blank">aici pt dr brown..si www.toysrus.com/search/index.jsp?categoryId=2256160&f=PAD%2FBrand Name Secondary%2FBornFree&fbc=1&fbn=Brand Name Secondary%7CBornFree" target="_blank">aici pt bfree...poate le poate cumpara de pe net...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:


da, clar, oboseala. oana, dia... tot in familie e...:))
let me know daca le vrea. ca oricum stau degeaba pe la mine :))



Marc 1+ si Ianis 3+


Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113084" target="_blank">Nasterea lui Marc

Mananc deci slabesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Salutare

Nu mai am timp de nimic,trece timpul rapid si nu mai apuc sa scriu Antonia e bine a redevenit "caprita turbo"

Porumbita-
Laura-imi pare tare raubine ca nu ai patit nimic
Danita-P
Danutz-multumim de intrebareAntonia e bine,bratul inca pansat dar e bine
Carla2005-v-am votat,nu ne spui nimik despre voi?
A_deju-ma bucur ca a fost bine la restaurant si motanelul a fost cuminte
Chris-eu cred ca mi-as lua campii cu babele astea
Desiree-o sa rupa inimile fetelor Octavian
de fiecare data cand pleaca tati la servici ii facem "pa-pa"la usa apoi mergem la geam si iar facem "pa-pa" uneori mai plange dar ii trece cand il vede pe geam il ajuta la imbracat la incaltat
Madaluta-noi tot cu biberoanele am ramas,dar avem si canuta din aia cu bibe de silicon gros
Dianocica-frumoasa poza 2 minute de viata
Ruxandra-
Dia-multa sanatate Oanei si minivacanta placuta
Ktrinel-tare mi-e dor de Julia,vacanta placuta

fug sa papa si eu ceva





Bamboletta si www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Mergi la inceput