Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (117)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

TOMASA - eu merg aproape zilnic in herastrau...zilele astea n-am mai fost ca a fost eliza bolnava, dar de luni reluam bunele obiceiuri!iti zisesem ca pot veni si in bazilescu, daca vrei....ce nu fac eu pentru tine...apropos, cu gradi ce-ai mai facut? ramane asa pentru la toamna?????
pupici fetele.

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Pai io' n-am priceput cum ai acoperit coltul sfasiat... d'aia ceream poze... he he.. Plus ca daca e din fas eu imi inchipui ca e pliabil.. ceea ce ma baga si mai tare in ceata..

O solutie pentru o gospodina e sa coasa ce-a sfasiat... si merge (pana si) la tine.. ca doar ai facut tu si perdele.. nu?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Buna diminata si de la noi!

Luy, multumim penteru colajul cu poze, este superb.

Rodica, wow, ce pui de morosan voinicel!Eu blenduiesc carnita cu legumele, unt si apa plata/zeama care se strange de la legume. carnea o fierb separat - o spal bine, o pun la fiert si o las sa dea in clocot dupa care o mai pun intr-un vas de iena in care pun doar apa la cuptor. In prima zi i-am dat o lingurita de carne, a 2 a zi 2 lingurite, iar din a 3 a zi o lingura amestecata cu legume.

Annisia, felicitari pentru fetita nasilor! sa fie sanatoasa, fericita si tot ce va doriti pentru ea!

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Bebeka, eu dupa ce ii dau Antoniei fructele/legumele, o mai las 20-30 min pana sa ii ofer tziz, dupa fructe nu vrea intotdeauna, dar dupa legume, mananca si tzizi intotdeauna.

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Sarut mana Mandarinutza!!! Si fetita ta sa aiba parte de tot ce e mai bun pe lume!!!
Multumesc si celorlatle fete care au urat bun venit pe lume micutei Alexia-Elena!!! Sa ne fie pruncii sanatosi si fericiti!!! Ai mai sanatosi si ai mai fericiti dintre toti!!!


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Carpatina, iote fetita mea pozicile. Facusem mai multe dar alea cu moaca la lumina au iesit intunecate rau si nu se intelegea nimic-nimicut.
Dar intai o lasi pe Devylla sa se uite ca ea a solicitat prima!!!

PS - Am lasat totul vraiste, ca sa nu te impresionez din prima asa... Coltul cu pricinica este avoperit de scoica aia rosie. Camuflat, bandajat, mascat, betonat... Daca ma spui......

http://good-times.webshots.com/album/562840208UMCPUU


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

multumim de asemenea Annisia!

Carpatina, ce memorie buna ai!

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

Buna fetele!
Mi-a iesit si mie iaurtul dar nu prea imi place la gust. Nu stiu ce sa fac: sa-i dau de-al meu sau Campina?
Dr mi-a zis sa-i dau in casa, dar totusi eu as opta pt cel din comert. Ne-a dat voi si ciorba cu bors sau cu lamaie, mamaliga cu branza si ficatel, dar cica de pasare de curte. Asa ca am vb cu o verisoara si peste 2 sapt ma duc sa-i iau ficat de tara.
I-as face mamaliga dar sa mi fie rusine ca nu stiu sa o fac. Imi iese cu cocoloase. Insa voi persevera. Avem voie si un pic de smantana. Al meu are 72 cm si 7, 800 Kg.
Dr mi-a zis ca 25 % din ce manaca sa fie borcanase. Eu ii dadeam de fructe, insa mi-a zis sa-i dau si mancare. Asa ca ieri i-am luat un borcanas de spanac cu cartof. De la prima lingurita dadea semne ca ar vomita asa ca m-am lasat pagubasa, si i-am dat iaurt Campina. Dr zicea ca iaurturile din comert au f multi aditivi, insa dc ii fac eu cu lapte din comert si iaurt din comert nu e acelasi lucru?
Cereale cu gluten de la 9 l cica. Pana at biscuiti fara gluten si cereale de orez si porumb. Insa biscuitio far gluten nu se gasesc la noi. Asa ca ramanem pe cerealele de la Nestle.
Cam asta despre noi.
Rodica Si mie dr mi-a zis ca Pentaximul e ok, insa eu pt linistea mea i-am facut Infanrix, dar sa nu mai zic ca scrie si despre Infanrix ca nui ar asigura protectie suficienta impotriva hep. B. Asa ca nu mai citesc nimik. Cred ca Dumnezeu a vrut sa nu-mi mai mearga calculatorul inainte de vaccin sa nu mai citesc toate porcariile.

andreea

http://community.webshots.com/user/andreeagogo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

Annisia Frumoasa camera. Cred ca de abia asteapta Yannis sa dea o petrecere acolo cu papanashii si dulceturile de aici.
Felicitari pt amenajare. Chiar sunteti priceputi.


andreea

http://community.webshots.com/user/andreeagogo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Buna dimineata si de la noi, la amiaza....

Rodica wauuuuuuuuuu ce morosan mare ai, sa fie sanatos.
Mada super mare si gonguta ta, sa fie sanatos.

Anisia, cred ca varianta este sa-l cosi, nu cred ca ti-l schimba, nu merge sa pui partea rupta spre colt, adica sa intorci patutul invers?...ma dau si eu cu parerea....in rest camera a iesit ok, mi-a placut albinuta...cum se numeau desenele animate????nu mai stiu..

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

punct ochit punct lovit

Mergi la inceput