Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (117)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Erina, ma duc in urma sa caut poze cu tine. Daca esti pe felie, baga aici pozici sa vada si ochiul meu pe ce corp si ce stil punem rochita?!
Este important felul tau de a fi si stilul care te prinde cel mai bine. Trebuie sa te simti extrem de bine in pielea ta. E suficient un accesoriu care sa ti se para ca nu face parte din peisaj, care sa iti strice tot cheful si sa stai stresata toata noaptea.
De asemenea, sa imi spui cam la ce buget te-ai gandit sa investeti? Imi dai detaliile si te trimit exact la rochia care iti trebuie.
Am vazut ca in septembrie e evenimentul. Pana atunci se pot schimba multe. La modul ca poti sa mai slabesti, sanii se modifica, picioarele se mai subtiaza, plus ca apar colectiile noi atat la rochite cat si la incaltaminte. Deci eu zic sa mai astepti pana prin iulie-august cu alegerea tinutei.
Orisicum ar fi, stai linistita ca se gasesc solutii pentru toate situatiile!!!!


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Buna dimineata!!

Foloseste cineva biscuiti fara gluten?Ce marca? unde pot gasi?
Eu sunt tare suparata...Tudor de 2 zile nu mai vrea piureul de legume...si manca f bine, l-a acceptat din prima ...nu stiu ce are.Si partea si mai proasta e ca nici lapte nu vrea in schimb abia abia 130 ml.In rest daca ii dai lapte cu cereale si fructe ar manca non stop...Si noaptea baga un bibe de 200 ml dar in somn ca treaz nu vrea...
Diseara ma duc la pediatra cu el...si nici cu greutatea nu stam prea bine...in 15 zile am luat 80 de grame...
Stiu ca a avut o perioada de stagnare dar totusi manca f bine si nu am mai dat importanta greutatii dar acum chiar sunt ingrijorata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Am terminat si eu camera lui bebe. A fost mai usor decat ma asteptam. Nu am mai stat sa caut autoolantul pentru mobila. Tot ce gasisem era la dimensiuni foarte mici. Ma batea gandul sa bag o tura pana la Ikea, dar e atat de aglomeart orasul asta ca nu m-am riscat... Am improvizat si a iesit destul de dragut... La modul ca arata a camera de bebe. Bine, deja e plina ochi de jucarii, scaunele, scoici, balansoare si tot arsenalul.
Am facut, desigur, si o mare prostie... M-am inversunat eu sa mut patutul bibicului dintr-un dormitor in altul si am reusit sa-i sfasii intr-un colt fasul din care e facut. L-am luat acum o luna si e in garantie, dar mira-m-as sa mi-l mai schimbe mie cineva. Am pus repede un balansoar in coltul cu pricina, precum pisica.... Hihihihi...
Ma duc azi la Giulesti sa imi vad nasica si trec si pe la Orhideea. Dar parca imi este nu stiu cum sa ma car vere cu patutul dupa mine... Ce sa fac? Ce sa fac????


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by tomasa

Marunzika, mi se pare mie sau si tu ai slabit mult?


Ahaaaaa.. deci recunosti ca ai slabit (mult)... ahaaaaa..

p.s. mie nu mie se pare ca ai slabit .. pentru ca nu mi s-a parut ca te-ai ingrasat..

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Apropo de rochii... Offf ce m-am mai ofticat si eu mai suratelor... Cand reasezam hainele in sifonier, am incercat sa probez niste rochii din astea sclifosite de prin timpurile apuse. Imi ajung sa imi acopar un pulpan... Carbasanul nici gand sa se indese in fustoase... Daca nu reusesc sa slabesc, le donez fetelor astea cu siluete klumea...


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by Roxana_G

Ba sa clarificam. Eu am chemat-o la mine pe Sim, si ii luasem si prajituri, nu eu eram cea bolnava ci bashtanul meu.

Da' in fine...o sa raman singura si trista sa invart caruciorul pe iarba din fata casei...

Asta insa dupa-amiaza cand revenim de la doctor. Iar o sa zica madam ca sunt ipohondra. Pupici.

PS Carpatina, pe tine pot sa invit fara sa fie nevoie sa ma dau bolnava ca stiu sigur ca nu vii.



Clarificam surata.. cum nu.. Io'-mi aduc aminte ca luasei prajituri..si cred ca le-ai gustat.. apoi, ma gandesc ca vazandu-le cum se imputineaza le-ai zis fetelor ca nu stiu ce si nu stiu cum...
Si nici nu stiu cum poti sa te intalnesti cu Sim, ca si ea e o slabanaturaaaaa...
Pe mine nici nu trebuie sa ma inviti... cand o fi sa fie, io vin si fara invitatie

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

Salut fetele

am fost si noi la vaccinul de 6 luni, noi am facut Pentaxim, am intrebat-o despre suspiciunile alea, a zis sa stau linistita, compozitia e la fel ca Infanrix, doar ca o substanta(mi-a zis si care, dar am uitat) e separat, asa ca i-au facut 2 intepaturi, nici-o reactie urata n-a avut, nici febra, nimic.

grasu are 9790(cu body si pampers), 75cm, Perim.cranian 47, perim toracic tot 47, asta cat ii in cap atata si-n piept

i-am facut si o surpriza doctoritei, cand sa-l desfac sa se uite la putzi..., bine c-am fost pregatita cu servetele umede si pampers.

aaa si a zis ca pot sa incep sa-i dau carnita, s-a mirat ca nu i-am dat inca nici carnita nici galbenus, zice ca de obicei mamicile se grabesc, iete ca am facut si eu un lucru bun, n-am stresat copilu cu diversificarea...o sa-i fierb azi carnita, o blenduiesc, dar cu se o amestec sa fie asa mai pastoasa, cu legume fierte cumva?(scuze daca ati mai scris, dar nu reusesc sa citesc totul cu maxima atentie)

pupic





Rodica de Darius Filip 19 sept 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by Annisia
Am pus repede un balansoar in coltul cu pricina, precum pisica.... Hihihihi...




Neste poze ceva?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Haide mai Carpatina... Zurli, eu ma asteptam sa-mi dai si mie o solutie sau macar sa ma minti frumos si sa-mi ridici moralul... O sa ma mobilizez si o sa pun si niste poze...


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Carpatina, nu-mi gasesc aparatul foto... Ai tu idee pe unde l-am pus??? Asta ca sa vezi ce ordine si disciplina e la mine... Gospodina domne', gospodina desavarsita!!!
Acum tre' sa ma apuc sa fac si curat, ca sa iti pun tie pozele cu pricinica. Vezi ce fac eu pentru tine? Ce nu fac nici pentru mine macar...


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput