Strumfi de iulie-august 2007 (68)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:



cui sarbatoreste azi, pofta buna si vreme frumoasa sa va bucurati de vizite.

Un apasat pe frunte Adelutei sa-i scada febra. Si sa faca bine mami-Karli sa o puna pe picioare, ca vine Matei sa o scoata in parc

Simo mami de Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

Buna fetelor!
Noi suntem mai micuti si va mai deranjam cu niscai intrebari!
Folositi premergatorul?
Vorbeati de concursul de la Baby-Expo?
Cum se voteaza ca nu gasesc nimik de votat?
Va multumim pt raspunsurile date anterior si va pupam.

andreea

http://community.webshots.com/user/andreeagogo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Buna!

Sanatate Adelutei de Karli; sa se faca repede bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

quote:
Originally posted by Nonna76

.
N-am mai dat de mult o cafea.
Am intrat sa mai spunem cite ceva despre noi.

Suntem bine,cred ca nu mai facem varicela ca au trecut 2 saptamini de la eruptia lui vlad. Cu mincatul legumelor stam prost,nu prea imi convine sa-i pun iaurt sau cereale in legume ca sa le manince.Nu mi se pare corect,ca doar nu asa vreau sa-l invat.Dar la urma urmei ce am eu cu gusturile omului...

Andrei spune f. des mama si tata cu variatiuni tete si meme.La mers e cam puturos,sta la marginea patului in picioare dar trebuie sa-l ridic eu,a inceput sa se tirasca pe burta si inainte nu numai innapoi ca un rac veritabil ce e.
Si e vesel...mai mereu ride cind vorbesti cu el.Iar culoarea ochilor nu e definitivata inca.

Acu, ma duc sa mai citesc din urma ca am restante.

Monica,mama lui Andrei (17 iulie 2007)si Vlad (8 martie 2003)




Nonna, de ce nu ti se pare corect? Lapte, inteleg, ca nu o sa ai mereu laptic sa-i pui, dar iaurt? Bucovineanul meu sot nu mananca ciorba daca nu e cu smantana. Macar o lingurita. O fi de rau? Acum, sincer, nu vad de ce nu ar fi bine sa pape piureul de legume cu iaurt. Victor a mancat ieri si azi brocoli cu morcovi si cartof dulce de am zis ca-s turcii la gura lui. Cu iaurt, da. Cu carnita ieri, cu galbenus azi. Eu sunt multumita. Vorba ta: te pui cu gusturile...

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Sa va povestesc si eu putin despre stumphul meu:
Aseara, pe la 9 si ceva, aproape 10 - il culcasem deja pe Stefan - imi amintesc ca trebuie sa-i fac baie lui Victor. Si-i spun sotului: "Waw! Azi trebuie sa-i fac baie!" Iar Victor a spus si el, clar, legat: "ba-ie"

Acum, eu stiu ca astea-s nimereli. Nu poti spune despre un copil ca la 7-8 luni vorbeste. (si sper sa nu se supere pe mine mamicile care cred asta, e doar opinia mea) Dar asa i-a venit lui taman atunci. Si, prin urmare, cum sa nu-ti fie drag!?

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

(am sters fericit din motive de...v mai jos) celor ce acum se odihnesc ca sa nu adoarma la noapte la slujba de Inviere. . Luna asta prea departe sunt sarbatorile una de alta. Oare cand or cadea "soboarele" catolice si ortodoxe de acord sa sarbatorim in aceeasi zi, ca mie personal mi se pare aiurea!

(asa, bine ca mi-am amintit, ia sa vad eu ce prieteni catolici am ca mi-e o pofta de pasca!!!)

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"


Acum vad ca acolo scrie deja Happy. Deci...am sa scot "fericit" din fraza sa nu fac pleonasme. (Hei, profele de romana! Alea de va intrebati de temporale etc...E pleonasm: "Happy Easter fericit", nu? . Sa nu imi faceti corecturi cu rosu, va rog!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

fetelor ce pot sa zic sunteti dea dreptul magnifice!!!!AM SA II PUN IAURT IN LEGUME iaurtul ii place foarte mult chiar daca panaa cum i.am dat numai cu fructe in el ... si cu biscuiti deci voi incerca si cu legumele ..Faza e ca azi i.am facut suc de morcov cu mar si nu mi.a baut nici macar o gura..dar in schimb a mancat paste cu branzica:) si 180 de supita sunt multumita intr.un fel dar intr.un fel ma simt asha de PROASTA batuta'n cap ca nu mananca si el supitza facuta de mine:( si asta la plic nu prea imi place sa ii dau asha da ce sa fac.. efectiv ma simt tampita.uff
oana si eu consider ca spun anumite lucruri la intamplare intr.o zi a zis aie ( adica ale) dar nu a mai zis de atunci si ... oricum pe mine m.a marcat plus ca a zis mama limpede la 3 luni si atunci chiar sunt sigura ca nu a fost cu intentie dar mie mi.a cazut inima pe jos anyway


PASTE FERICIT Heureuses Pâques!


mami de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex

povestea nasterii lui bebitz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oaana spune:

Buna tuturor si sanatate multa puilor bolnavi.
Am si eu o intrebare,stiu ca e normal ce se intampla dar vreau sa stiu daca si la voi e asa....mamicile cu doi copii,cum se comporta cel mare cu cel mic?ca al meu de ceva timp a inceput sa-l capaceasca pe cel mic,si nu stiu cum sa reactionez...cel mic e topit dupa el,s-ar agata cu mainile de el,dar cel mare nu suporta,vrea sa-l loveasca,eu nu-l las,el se enerveaza si se apuca de tipat...nici nu stiu cum sa fac,pana acum a fost bine,oare de ce reactioneaza asa?Sunt singura,s-au se intampla si pe la voi?


Oana,mami celor doi nazdravani: Iosua si Aaron.

www.flickr.com/photos/14066329@N04" target="_blank">poze noi


"fiecare rasarit de soare e o noua speranta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

quote:
Originally posted by mamii

fetelor ce pot sa zic sunteti dea dreptul magnifice!!!!AM SA II PUN IAURT IN LEGUME iaurtul ii place foarte mult chiar daca panaa cum i.am dat numai cu fructe in el ... si cu biscuiti deci voi incerca si cu legumele ..Faza e ca azi i.am facut suc de morcov cu mar si nu mi.a baut nici macar o gura..dar in schimb a mancat paste cu branzica:) si 180 de supita sunt multumita intr.un fel dar intr.un fel ma simt asha de PROASTA batuta'n cap ca nu mananca si el supitza facuta de mine:( si asta la plic nu prea imi place sa ii dau asha da ce sa fac.. efectiv ma simt tampita.uff
oana si eu consider ca spun anumite lucruri la intamplare intr.o zi a zis aie ( adica ale) dar nu a mai zis de atunci si ... oricum pe mine m.a marcat plus ca a zis mama limpede la 3 luni si atunci chiar sunt sigura ca nu a fost cu intentie dar mie mi.a cazut inima pe jos anyway


PASTE FERICIT Heureuses Pâques!


mami de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex

povestea nasterii lui bebitz





Te inteleg perfect ca . Stefan a spus prima oara clar mama exact de ziua mea. tot nimereala a fost, dar...

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

quote:
Am si eu o intrebare,stiu ca e normal ce se intampla dar vreau sa stiu daca si la voi e asa....mamicile cu doi copii,cum se comporta cel mare cu cel mic?ca al meu de ceva timp a inceput sa-l capaceasca pe cel mic,si nu stiu cum sa reactionez...cel mic e topit dupa el,s-ar agata cu mainile de el,dar cel mare nu suporta,vrea sa-l loveasca,eu nu-l las,el se enerveaza si se apuca de tipat...nici nu stiu cum sa fac,pana acum a fost bine,oare de ce reactioneaza asa?Sunt singura,s-au se intampla si pe la voi?


Se intimpla si la mine acelasi lucru.Si Vlad are 5 ani.Ar trebui sa inteleaga. Se joaca frumos cu Andrei,Andrei ride si daca cumva il atinge sau ma trage de par pe mine,Vlad il loveste.El crede ca face dreptate(ma apara pe mine sa nu ma bata Andrei).Si il mai bate si din senin,ii tot explic,zice ca nu-l mai bate dar....

Mergi la inceput