Strumfi de iulie-august 2007 (68)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

fetelor, multumim pt. gandurile bune. Karligutza, noua chiar nu ne-a trecut deloc in rastimpul asta, ba, colac peste pupaza, acu imi tranti si-un 38, noroc c-am simtit-o la mana ca-i calduta si i-am pus un supozitor. acu doarme, s-a mai linistit un pic vad. nu stiu ce ma fac daca incepe sa-mi faca si febra...mereu ne pocneste vinerea spre seara sau sambata/duminica, de dau numa peste rezidenti plicitisiti in spital (nu mi-o luati in nume de rau, e vb despre budimex, de ex, unde, data trecuta, mai ca nu ne-a trimis acasa, pe motivu ca "uitati-va la ea, asta nu e copil bolnav!" - de parca m-as fi dus de placere acolo).
Ruxulic, ce chestie cu dovlecelu...io stiam ca nu (fermenteaza) si chiar i-am dat mult in perioada aia; n-a avut nimic de la el.

mami de Olga Cristiana 5.07.07

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea c spune:

Buna!
Multumim tuturor pentru voturi. Am mai votat si eu, dar sa ma trageti de maneca daca am uitat pe cineva.

Valen nu l-ai gasit pe Raducu in cea de-a doua poza pentru ca era la purtator.

Pun aici link-urile:

http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=9 ("cautnorapentrumama")

http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=28 ("luna9a")

Karli multa sanatate Adelutei.




Andreea si Radu Stefan (12.07.2007)

nunta noastra 2 iulie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valen spune:

Stefania, mi-ai rupt inima cu intamplarea asta. Si eu o voi duce pe Ines la gradinita de la 1 mai si deja ma apuca plansul pt. ca n-am stat niciodata despartite; pana acum doar eu am stiut cum sa o ingrijesc cel mai bine, cum sa-i alin durerile, cum sa-i fac somnul mai dulce si zambetul mai frumos; de acum va trebui s-o asculte si s-o iubeasca si pe educatoare, sa imparta jucariile si cu alti copii decat sarah, sa fie mangaiata si de alte maini decat ale mele. Ooofff!!!andreea ; pai ziceau fetele ceva de-o poza in care e Radu cu Alessia a Claudiei- eu pe aia o tot caut de zor.www.flickr.com/photos/10388560@N04/?saved=1" target="_blank">Ines Nicole si Sarah Marie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

valen sa o iubeasca pe educatoare NUUU sa ii faca placcere sa stea cu ea si atat

mami de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex

povestea nasterii lui bebitz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefania_97 spune:

quote:
Originally posted by valen

Stefania, mi-ai rupt inima cu intamplarea asta. Si eu o voi duce pe Ines la gradinita de la 1 mai si deja ma apuca plansul pt. ca n-am stat niciodata despartite; pana acum doar eu am stiut cum sa o ingrijesc cel mai bine, cum sa-i alin durerile, cum sa-i fac somnul mai dulce si zambetul mai frumos; de acum va trebui s-o asculte si s-o iubeasca si pe educatoare, sa imparta jucariile si cu alti copii decat sarah, sa fie mangaiata si de alte maini decat ale mele. Ooofff!!!


andreea ; pai ziceau fetele ceva de-o poza in care e Radu cu Alessia a Claudiei- eu pe aia o tot caut de zor.




www.flickr.com/photos/10388560@N04/?saved=1" target="_blank">Ines Nicole si Sarah Marie



Nu vreau sa o las la cresa dar trebuie.
Am fugit de la interviu mancand chibrite, nu imi mai trebuia nimic.
E un sentiment atat de frumos si de cald cand le putem alina durerile, cand e suficient sa ne vada si se opresc din plans

stefania mamica Catarinei din 25 aug 2007
http://salexandre.wordpress.com/
http://www.flickr.com/photos/balexandre/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefania_97 spune:

quote:
Originally posted by alina.a

stefania imi pare rau de experienta ta....poze cu eli sunt in ultimul mesaj al meu de pe pagina anterioara.


alina mamica bulinei www.youtube.com/watch?v=54C4rgga0L0" target="_blank">Elisa (20 iunie 2007)

votati bulina www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=5" target="_blank">aici(asacreste) si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=17" target="_blank">aici(elisadescoperindlumea)


povestea noastra...




Am vazut pozele si sunteti amandoua frumoase foc, asa mama asa fica
Mi-au placut mult pozele cu voi doua. Sunteti superbe.

stefania mamica Catarinei din 25 aug 2007
http://salexandre.wordpress.com/
http://www.flickr.com/photos/balexandre/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

Valen gata.... am votat... dar imi place nespus de mult de www.desprecopii.com/POZECONCURS/upload/Clipe%20de%20viata%202007/zambet.jpg" target="_blank">INES.... are o fatzuca asa de scumpa, mica si alba si ochii frumosi si zambetul larg... eu stiu cum te uiti tu la poza aia, cum te uiti in realitate la piscotica.... se vede lucrul asta datorita faptului ca ai ales chiar poza asta... mie chiar imi pare ca emana acea iubire pe care o simte orice mama doar uitandu-se la puiul ei si nemaisaturandu-se doar sa il priveasca...... ochii ei te cheama sa o iubesti... hai ca parca m-am indragostit, dar recunosc, Ines e o dulce in poza!

Deosebit de frumoasa intradevar fotografia www.desprecopii.com/POZECONCURS/upload/clipe%20de%20viata%202007/domnisoara1.jpg" target="_blank">domnisoara1 de pe pg.17...... sper sa ii poarte noroc cifra 17 pentru ca si poza cu mamicile gravide tot pe pg.17 a fost.. ...... nu stiu personajul cum e, insa fotografia e destul de interesanta...... oricum eu ma apuc de votat (eu si cu prietenii) pe cine cunosc eu direct si personal... si mi-e drag si si iubesc







karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Raspund si eu pe fuga, D e din ce in ce mai curios, vrea sa puna mana pe orice si cum nu se deplaseaza singur, ma foloseste pe mine pe post de mijloc de transport. Si face vocalize de nu stiu daca plange, rade, vorbeste...

Alina, ti-am vazut bulina Elisa, e o dulceee, chiar ca e o papusica .

Pupuri si pentru strumfisorii bolnaviori (Adeluta, Olguta si Tudor)si mamicilor multe sa reziste, ca stiu ca e f greu sa ai puiul suferind, ti se rupe inima in doua si nu-ti mai doresti nimic altceva decat sa fie puiul bine.

Stefania, m-ai terminat cu faza aia , nici nu stiu ce sa spun decat ca o sa fie la fel si la mine, ca D e asa de mult atasat de mine...Nu stiu, poate ca e mai bine ca nu poate sa vina maica-mea sa stea cu el si eu sunt nevoita sa stau pana la 1 an...nu stiu, ma macina gandul asta in fiecare zi.

Valen, am votat fete frumoase .

Andreea C, votat printisor si mamica cu burtica


www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52049" target="_blank">JURNAL DE STRUMF

www.youtube.com/watch?v=7ZscS775ek8" target="_blank"> Children see. Children do.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

quote:
Originally posted by alina.a

karli valen are doua una intitulata "zambet" si una "impreuna",ceva de genul asta.si eu as recomada o stramutare din bucuresti,haideti mai fetelor ca se "traieste bine " si in alte zone...aici in ara-timisoara e somaj 0 pana gasesti pe cineva de incredere si sa lucreze cat de cat iti tragi palme!(da pe eli nu ai votat-o....) lui adelutza sa treaca muci aia periculosi.
gata eu ma retrag ai mei sunt pe drum trebuie sa apara din clipa in clipa,mai intru eu zilele astea ca doar acum are cine sa stea cu eli....

alina mamica bulinei www.youtube.com/watch?v=54C4rgga0L0" target="_blank">Elisa (20 iunie 2007)

votati bulina www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=5" target="_blank">aici(asacreste) si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=17" target="_blank">aici(elisadescoperindlumea)


povestea noastra...


gata alina...... sunt eu repezita, m-am uitat la poze si credeam ca din uitat si placut = votat .... scuza-ma asa am trait eu cu impresia, ca am si votat, acum e in regula... v-am votat ambele poze! felicitari si celui/celei care a prelucrat atat de frumos pozele. Ati fost inspirati si poate ca veti castiga pt.artistii care sunteti (sau artistul care este... )...


distractie faina musafirilor cu elisa
si voua singurei pe la discoteci



karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

quote:
Originally posted by stefania_97

Alina.a multumim pt comentariul tau pe blog. Astept pozele de la sesiunea fotografica.
Karli insanatosire grabnica. Si C. e racita asa ca am avut o noapte zbuciumata dar macar nu are febra.

stefania mamica Catarinei din 25 aug 2007
http://salexandre.wordpress.com/
http://www.flickr.com/photos/balexandre/


Stefania multumesc la fel! Aveti grija de voi. La noi deja se vad imbunatatiri. Adeluta doarme de vreo 2 ore deja - de aia stau eu pe forum - si respira si bine.
sa stii ca si pe mine m-ai turtit cu plecatul la serviciu... oricand s-ar intampla asta, cred ca o sa fie un moment tare greu... cu atat mai greu cu cat stam mai mult cu ei acasa... de fapt, nu vreau sa intru in grade de comparatie, dar zic si eu ca tine: oare de ce n-am putea sta acasa fara sa muncim? toti 3, 4 .. fiecare cati suntem in familie...

karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput