Strumfi de iulie-august 2007 (68)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

fetelor dar irinusha ?? d c a fugit la capshunici??

mami de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex

povestea nasterii lui bebitz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunflower1979 spune:

Spun si eu cu intarziere La multi ani strumfilor si strumfitelor care s-au sarbatorit ieri! Si fara intarziere pentru cei ce se sarbatoresc azi. Sa cresteti mari!
Vivela, dintre toti baieteii nostril de pe forum, al tau mi-e cel mai drag. Pot chiar sa recunosc ca e mai frumos decat denis al meu, care e cel mai frumos…nu?
Valen, am revazut si eu pozele cu fetitele tale si stiu ca au niste ochi,,,mama…te pierzi in ei…mari si expresivi….niste scumpe!
Am mai votat si eu ce copilasi am gasit…cand mai gasesc de-ai nostri, nu scapa de votul meu!
Lorina, multumim de cafea!
Alina.a, cred ca esti emotionata si fericita, iar elisa cred ca te-a simtit pe tine, i-ai transmis starea ta de a adormit asa greu aseara.
Eu nu iau calciu, am luat vreo 5 luni dupa ce am nascut Materna, dar mai uitam de ele pana am uitat de tot. acum ma tratez cu dulciuri…dar pana cand, dom’le, pana cand?
Acum, dupa un maaare somn de juma de ora s-a trezit si printul meu…asa ca ma duc sa-l distrez.


Cristina, mami de superbaietel www.flickr.com/photos/12285891@N07/2342468775/in/photostream/" target="_blank"> Denis Stefan (30.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lialuminos spune:

Mamici, sa va creasca mari bebicii! ... dar pana atunci, ce le mai dati sa manance? Andreiut face 7 luni si ma gandesc ce sa ii mai dau nou... azi ii pun in pireut si brocoli, sper sa nu fac vreo boacana... iaurt nu i-am dat, o fi prea repede? ce retete mai pregatiti? cica de acum se pot face unele mancarici mai complicate... mai dati idei...
Pun si eu link-urile catre pozele lui Andrei, poate va place... :)
hello! - http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=21
carte vie - http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=9

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Neata.

In timp ce eu bucataream (da, azi m-a lovit cheful de gatit, nu stiu ce-i cu mine ), nici nu stiam eu ce laude primeste Davidushu meu. Va multumesc din suflet tuturor .
Cristina, esti o draguta . Nu e David al meu cel mai frumos, toti bebicii nostri sunt frumosi, fara exceptie . Dar eu am un fix cu pozele (tot zic ca o sa fac un curs de fotografie o data si o data ) si incerc sa-l surprind in diverse ipostaze, sa scot in evidenta partile lui bune (crede-ma ca exista si reversul!).

Aseara ne intorceam de la plimbare si asteptam liftul. Langa noi, 2 barbati, asteptau si ei sa urce. Si D al meu, catre ei: "bai!" (dar cu intonatia corespunzatoare ). La care unul din ei: "Ce-ai zis, ma?" Si D, iarasi: "bai!" .

Am votat si eu copilasi, pe masura ce am citit. Daca am sarit vreunul, va rog sa ma anuntati. Cel mai bine, pentru fetele care au bebici in concurs este sa-si puna linkul la semnatura, asa ii gasim mai usor.

Alina, ai pus poze cu Elisa? Ca asa promiteai aseara. Sper ca n-am trecut eu fara sa vad.




www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52049" target="_blank">JURNAL DE STRUMF

“Toata lumea stie ca anumite lucruri sunt irealizabile, pana cand vine cineva care nu stie acest lucru si le realizeaza.” (A. Einstein)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

gogosel merci de raspuns. la cat e de agitat cred ca o sa se loveasca la greu cu capu de pat asa ca musai va trebui tarc. o sa ma duc si eu la carrefour.

ioana eu calciu nu am luat, dar saptamana viitoare ma duc la med de familie sa imi fac toate analizele. spar sa nu am surprize.

am si io o dilema: de summit sotzu pleaca cu firma la munte. avem si noi invitatie si nu stiu ce sa fac. cred ca sunt eu mai speriata de bombe pt ca nu prea ma trage inima sa plec cu copil mic. ma tot gandesc ca e greu , ca nu o sa ma descurc, bla bla.

*mihaela*
la concurs gasiti poza aci www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=17" target="_blank">eusicufratii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oaana spune:

Vivela,in timp ce eu citeam despre "bai"al lui David,il strig pe Iosua,care imi daduse 2 cuburi sa i le desfac,stii cum i-am zis...bai-fara sa-mi dau seama


Oana,mami celor doi nazdravani: Iosua si Aaron.

www.flickr.com/photos/14066329@N04" target="_blank">poze noi


"fiecare rasarit de soare e o noua speranta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Mychy, eu in locul tau as pleca fara sa stau pe ganduri prea mult. Ce-as mai vrea sa ma duc si eu la munte de summit, dar sotul meu nu poate sa isi intrerupa activitatea zilele alea .
Noi am plecat in calatorii cu D de cand avea el 4 saptamani si nu am avut probleme. E drept ca ne-am facut programul in functie de el, dar ne-am simtit bine oricum. Acum vreo luna (parca) am fost intr-o excursie de 3 zile spre zona Petrosani-Voineasa si drumul pana acolo e destul de lung, am facut cu masina 7 ore (ne-am oprit doar o data, sa mancam) si D s-a comportat f bine, mai mult a dormit in masina, ne-am jucat, am cantat, am ras... Am capatat si o oarecare dexteritate sa-l schimb in timp ce merge masina, dar pentru asta trebuie sa fie copilul imbracat cu ceva ce se dezbraca usor in partea de jos. Duminica o sa plecam la Cluj si drumul iarasi lung, vreo 6-7 ore, dar nu-mi fac probleme.
Parerea mea este, deci, sa nu ratezi o distractie la munte, mai ales ca aveti si invitatie. Dar tu iti cunosti mai bine copilul, stii la ce sa te astepti de la el .




www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52049" target="_blank">JURNAL DE STRUMF

“Toata lumea stie ca anumite lucruri sunt irealizabile, pana cand vine cineva care nu stie acest lucru si le realizeaza.” (A. Einstein)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Lialuminos, iaurt eu i-am dat lui D de la inceput, a fost unul din primele alimente introduse, dupa morcov si mar. Am tot citit despre el, unii zic ca poti sa-l dai de la inceput, altii zic ca pe la 8 luni. Eu am decis sa-l dau de la 6 luni si o saptamana si ii place tare mult. De preferinta simplu, fara cereale sau fructe sau altceva in el. Eu ii dau din cel cu bifidus (de la Brenac, parca), mie imi place si ori de cate ori gasesc, imi incarc frigiderul. Asa ca am mai tot timpul. Mai putin acum , ca n-am mai gasit la magazinul de la care cumparam de obicei. Kefirul o fi bun pt bb? Eu am luat pt mine (sunt mare amatoare de lactate) si lui D nu i-am dat. O avea ceva?

Ioanaiub, eu nu am luat niciun supliment, nici vitamine, nici calciu, nici fier. Mi-e greu sa inghit hapurile alea zilnic. In aprilie imi fac si eu analizele la medicul de familie sa vad cum stau si daca e musai, iau.



www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52049" target="_blank">JURNAL DE STRUMF

“Toata lumea stie ca anumite lucruri sunt irealizabile, pana cand vine cineva care nu stie acest lucru si le realizeaza.” (A. Einstein)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

quote:
Originally posted by Simo78

Poftiti la 68

P.S. Karli fii pe faza
Simo mami de Matei




ok... ce atata ras... urmeaza clar un 69
dar eu sunt iar amarata acum......... avem iar nas infundat si plin de muci si am facut febra 39.4....... si doar atat... sper sa fiu pe faza Simo cu capitolul ala....... daca nu imi iese mie, atunci nu ma supar, sanatosi sa fim ca de 69 are ea careva timp.......

karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

quote:
Originally posted by Simo78

Poftiti la 68

P.S. Karli fii pe faza
Simo mami de Matei




nu-i de ras, nu-i de plans... m-ai prins intr-o pasa proasta..
sunt amarata cu adeluta, pt.ca am facut iar febra, avem muci cat cuprinde iar azi-noaptea ea n-a putut respira si dormi, iar eu aproape ioc somn, plus ca azi dimineata la 5 mergeam curajosi spre spital sa vedem ce facem........ nu aveau sonde sa ne aspire, deci degeaba, iar cu batista nu am facut nici o minune noi acasa........ acum e mai bine, dar az'noapte a fost nasol rau de tot.

cu 69 las pe cine vrea, daca s-o intampla sa schimb eu capitolul ok, daca nu asta e.... o sa glumesc cu voi altadata....



karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput