***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (57)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristinamaria spune:

Salutare!
In primul rand , Betty bine ai venit la noi! Nu mai fi timida, te asteptam cat mai des! Eu in general ascult doctorul! Incearca si tu sa-i dai cat mai multe lichide! Eu i-am pus saptamana trecuta si lamaie in ceai( a avut cam aceleasi simptome) si a reactionat destul de bine la nurofen mai ales ca-l chinuie si dintii!!
Acum sa vapovestesc despre noi: Puiul.. tot doi dinti , in plus a inceput sa merga singurel pe distante scurte 2-3 metrii si este tare incantat!!Cum spuneam a fost destul de racit insa fara febra dar cu multi muci....
Cat despre mine... am fugit un week-end la ski in Italia si am reusit sa-mi rup clavicula!! Drept urmare... sunt prinsa intr-un corset, ma doare de mor , ma mananca pielea pe dedesubt , puiul doarme la mama ( noroc ca sta sub noi).. asta e.. sunt tare necajita!
Doxinu cred ca mergem la aceeasi piscina
Elteka frumoase pozele din Portugalia!! Am petrecut si eu o vacanta minunata acolo!!
Andrada a patit ceva Antonio??

cristina cu Rares
rares
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">ajutor pentru sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauradi spune:

Hello,

Elteka, ce baiat mare ai, aproape in toate pozele e in picioare!E un scump!Imi place cum doarme picior peste picior si cu ele goaleDa’ tu il culci de fel cu picioarele goale,ca eu chiar ma intrebam cand as putea face chestia asta?Poate mai raspund si alte mamici la intrebarea asta…
Kid, eu cred,din ce mi-a aratat mie dr care a descoperit fimoza la Ducu, ca e bine ca s-a dus pielea asa mult.Eu am descoperit si copilasii Irinushei si rockerul Arcadiei la concurs.Si bineinteles l-am votat pe Vladutz.
Michelle, nu-ti face griji de cazaturi!Si Ducu cadea la inceput,cand s-a ridicat in picioare ,f des,dar ,treptat s-a invatat sa se lase usor in fundulet si cade mai rar.
Bun venit, Bettyr!
Vali, am votat frumosul.Hmm…iar va plimbati!Distractie placuta!!Sa nu uiti de poze.Ce baiat mare, sta deja la olita!
Arcadia, felicitari nazdravanului pt dintisor!
Cristinamaria, multa sanatate si sa te recuperezi rapid!Felicitari lui Rares pt progrese!
sarbatoritilor de azi


Laura si Ducu (29 mai 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ELTEKA spune:

Ce succes a avut perna Fatboy, vad ca toate ati remarcat-o!! E de aici: http://www.fatboy.nl/the_original/products


Madi


Vali
Drum bun si distractie!! Ti-am vazut Andreiul pe olita, e un scump!

Didi
Asa e , a crescut, dar sa stii ca nu e foarte "mare", chiar ieri am fost la ultimul vaccin si nu avea decat 8,800 la 9 luni jumate... Doctorita zice sa-i dau mai multe cereale si cartofi, dar daca nu vrea...eu nu-l indop fortat sub nici o forma, dar in felul asta el nu va face greutatea nasterii x 3 la un an nici la un an jumate...

Liviana
Fac niste traininguri, dar sa stii ca mi-e tare greu sa-l car pe asta micu' dupa mine...Elias seamana cu taica-su, eu seman cu tine

Mihamora
Ba cade, chiar am si un film cand incepe sa bata din palme la barele alea si-si da drumul...se loveste, dar nu pot sa-l feresc 100%, incerc sa evit chestiile tari, ascutite..altfel il las, face parte din invatare...si ma rog sa nu se intample nimic...

Lauradi
Asa e, se catara peste tot, nu-l pot opri...acum de exemplu, desi e unu noaptea, sta in picioare cu mainile infipte in freza mea si bate in perete, ca-i place cum suna... sper sa treaca la orarul din tara asta, ca ma dispera.

Am editat sa-ti zic de picioare: eu aici il culc in pijama intreaga, iar peste zi are sosete, dar le mai scoate. In Portugalia era la fel de cald ca la mine in casa (vreo 22 de grade) si nu i le-am mai pus cand si le-a scos... Eu in general il imbrac ca si pe mine. Atunci imi venea si mie sa-mi dau ciorapii jos, dar erau din aia lungi asa ca am asteptat pana la destinatie.

Cu chestia picior peste picior...asa sta mereu, si cand mananca, se uita la televizor, doarme, citeste...haios!

Cristinamaria
Cand ai timp, pune o poza cu Rares, trebuie c-a crescut mare Sper sa treaca repede timpul in care trebuie sa stai bandajata

Pepsica
Dupa un an merge dat lapte de vaca? Ca eu cand intarc nu stiu daca se trec la formula sau la lapte direct?? Tu ziceai ca-i dai soia sau tofu, sau am visat eu? Cum ii le dai?

Arcadia
Felicitari pentru dintisor!!

An@
Da' chiar m-am uitat acum pe pozele alea, sa stii ca avea un cap in straturi...si un ochi inchis...In plus, chestia nu-mi apartine, taica-su a zis primul ca arata ca un tort, asa ca o sa dau vina pe el Felicitari pentru stat pe olita!


Oare care din capsunei nu mai doarme la ora asta???

Mamica lui ELIAS , 31.05.2007

POZE cu Elias, sau (ex)DOLOFANEL - Fat Frumos care nu mai e nici Gras nici Chel

Portugalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Hehe..Elteka..mama se pune?!..io nu dorm. De fapt am adormit odata cu R..si acu i-am dat lu D sa papa si ma iar la somn.

multzam mult de sfaturi. ....

Edit: ca am scris aiurea rau de tot..unde-i pasarea de noapte? Ella!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arcadia spune:

Iaca si eu pe aici, si a fost si piticu pana acu vreo ora..ca am facut greseala sa-l las sa doarma dela 9 la 10.30, si dupa aia cine sa mai doarma? nimeni, evident

lauradi, irinusha, si daca am uitat pe cineva scuze, mai verific maine, multumim de vot e o idee sa puna fiecare mamica link la capsunelul/ica personal/a ca sa putem vota mai usor.

elteka, lauradi, vali, kid, multumim pentru felicitari abia astept sa vad cum va arata cand creste de tot

elteka, doamne cat de vesel e Elias! Iti vine sa-l mananci Si poza in care doarme picior peste picior e mortala. imi placu si mie fatboyul, pacat ca nu se gaseste in Ro. Mi-ai facut pofta de borcanas cu spaghete asa ca fug maine sa-i iau piticului

Mami de Calinut Gabriel (8 mai 2007)

Poze bebe

fain

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

quote:
Originally posted by An@

Aaaaaaa, pai daca e pe laudatelea...a mea cere la olita : am inceput sa o pun de cateva zile si acum cand vede olita intinde mana si mormaie ceva. Daca o pun face fie pp, fie kk.Si sunt tare mandra de ea.
(acu fie vorba intre noi, sigur e coincidenta: pp face ca, de, oricum face des,deci e la nimereala, iar kk cred ca o stimuleaza pozitia.)


Mara nu face inca la olita, dar asta fiindca nu am pus-o pana acum. Sunt sigura ca, daca as pune-o, nu mi-ar mai trebui nici pampers, nici nimic. Si, cand ar fi cazul, si-ar da ea pantalonasii jos si s-ar aseza pe olita.
Eu glumesc, da? Sa nu va suparati pe mine. An@, felicitari pt kk si pp la olita~

Arcadia, felicitari pt dintisor!

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7 spune:

vali5 multumim, si voua felicitari pentru olita!

Graviduta esti tare! Hai ca m-ai amuzat de dimineata. Acum sunt la job si sunt racita cobza, nu cred ca il mai luam pe razvan in weekend la noi, ca nu o sa mi-l dea soacra. O sa spuna ca-i imbolnavesc copilul. Si imi era dor de el rau tare, ca din cauza lucrurlui saptamana asta nu l-am vazut deloc. Bad mother ce sunt.

elteka, waw! l-am vazut si eu pe elias si e super fumusel si zambaret.

Salvati o inimioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Ariana Elena de Teodoral

Isabella de Petit_ange

Ana de Carmen_So

Bianca Maria de A_da

David de Miniuta

Matei Constantin de Dicirstea

Matei de Moberi

Toni-Victor de Diana



Lauraa

Lauracatu

Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


Poze Vladut

Filme Vladut
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

cristinamaria Recuperare rapida si multa sanatate lui Rares!

lauradi Eu ii pun mereu sosete, pantaloni sau body intreg, pentru ca daca il las fara, are piciorusele reci. Si CHOWPERSA a spus ca a trimis poze, dar eu nu le-am gasit, ma mai uit azi o data.

bettyR Bine ai venit pe plantatie! Nu stiu ce sa te sfatuiesc, poate sa mergi cu capsunica la un control si la un alt medic pediatru, sa mai asculti o parere. Juniorul meu a facut rosu in gat pe la 6 luni, pediatrul lui mi-a recomandat antibiotic, dar nu i-am dat, l-am dus la urgente si mi-a spus sa-l tratez doar cu nurofen si sa-l aspir. Mai bine ceri inca o parere. Multa sanatate!

ramona7 Multa sanatate!

carstea, ckristina, addinel, DidiAlex, moko, Pepsi, Motannel, Vali5, lauradi, Irinusha Multumim pentru voturi!


Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


Poze Vladut

Filme Vladut
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bettyR spune:

Am pus poze in semnatura. Vreau sa scriu cele 10 mesaje ca sa scap de moderare.

Betty, mamica fericita de Andreea (13.05.2007)

Mergi la inceput