***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (57)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

intrebare! si la voi se incarca asa greu paginile forumului?

mary_lou, m-am gindit la tine azi,sa stii ca noi parintii aruncam fricile noastre asupra copiilor, si ei nu se joaca singuri de fapt din cauza noastra, si nu a lor! adica eu stiu ca eram fff acaparatoare, ca o leoaica ptr dominic din cauza alergiei, prietenii care ma cunosc bine imi zic, david merge la toata lumea, se joaca singur, nici nu stii ca este, dominic era diferit, dar era din frica mea ca el sa nu pateasca ceva, i-am transmis starea mea lui.asa este si cind de ex ai o sarcina grea, sau un copil dupa o sarcina pierduta, sau mult asteptata, si eu cu david ma calmez sa nu fac greseala cu dominic, desi la dominic daca ar fi sa refac la fel as face, era viata lui in joc, dar la tine ia=o mai usurel, si daca plinge ce?nu e capat de tara, eu una il iau cu mine tot timpul, ma vede tot timpul, se joaca in jurul meu, ii dau in bucatarie de ex oale sa se joace, citeodata plinge ca am treaba cu dominic de ex la wc, ei cind sint gata ma duc la el.e f bine sa iei o bona, cineva de incredre(cum bine zicea didi) si uite eu de aia am adus=o pe soacra mea mai repede ca sa aibe timp copilu sa se obisnuiasca, nu sa=l las din prima cu ea toata ziua.bafta la gasit solutii

vali, sanatate multa mamei tale.bafta in aprilie ptr bebe2, daca as fi mai slaba....poate....cine stie si la mine...

an, cu soacra asa este, sint pregatita si deja o vad si o corectez, ca daca era dupa ea imi intarca copilu la cita mincare baga in el!stii ce mi-a zis ?"cred ca nu se satura cu laptele tau" si eu i-am rapsuns "da sugi tu in locul lui sa stii?" teoria ei este ca suge 2 minute si apoi gata, ride!pai daca ii dau fericire in acelasi timp ma calca pe nervi cind il indoapa! oare de ce mamele din romania sint asa???ca am remarcat si la alte prietene, asa de rau s-a ajuns ca fata nu mai maninca nimic, au ajuns la medic!o indopa bunica!ii baga lingurita pina pe git in jos.....yeacs.....cum sa mai manince?cu dvd-urile imi zici, eu le-am dat jos de pe torente.felicitari ptr dinti, si david se scoala tot de la ei.am ris la faza cu ceapa, e sanatoasa. azi a servit si david spanac, i-a placut, de fapt nu e nimic sa nu-i placa.

ninutza, interesant articolul, aici la cursurile prenatale te pun in garda, iti zic chiar sa lasi bebeul in pat sa plinga daca nu mai poti si sa stai departe de el citeva minute pina te linistesti, ca sa nu cumva sa=l scuturi

addinel, imi face placere tot timpul sa te citesc. daca vrei ne poti zice de gindurile tale negre, macar ai un umar unde sa le spui!e o scumpa mariuca, are un parut, e dulce foc

lauradi, da si mie mi-e frica sa nu cada in vana, ca dominic asa a cazut si si-a spart dintii de sus.ii are ciobiti si acuma, pina cad.da lui david ii place tot ce-i dau, chiar zicea sotul azi, ca david e ca dominic papa tot, e mare fan piine, daca il vede pe dominic cu o piine in mina trage de haina lui sa ajunga la mina sa fure piinea, e mare figura, un pofticios

kid, merci mult, cu decalotarea nu stiu sa te ajut, stiu ca la dominic cind a avut infectia urinara la 3 ani, medicul mi-a dat sa-i pun o crema cu hidrocortizon, si in citeva luni s-a tras in jos pielita, adica trageai de pielita in jos si se vedea orificiul clar pe unde face pipi

carstea, stai linistita ca nu e nevoie de multumiri, vroiam doar sa fiu sigura ca ai primit informatia. si david si dominic au fost si david mai este mare fan la cuburile ce le avea liviana.ar fi super sa ramineti mai mult, sa vezi daca va place, nus tiu de ce am retinut eu LA, de fapt e londra, ca ma gindeam ca te apropi de mine!ce fain ca e netul asta, asa vom comunica in continuare. merci ptr fata aceea, azi am vorbit cu ea, atit de trista ce era, zicea ca vrea totusi un bebe, am incurajat=o, i-am zis ca se poate, si sa ma sune cind va avea din nou nevoie de sfaturi ptr alaptat.asta e viata din pacate

elteka, bine te-ai intors, am vazut pozele, e mortal, acolo cind doarme picior peste picior....e bestial!la noi a nins azinu mult macar atit, da m-am saturat frate.....cica cea mai grea iarna de 30 ani incoace!rasfat placut sa ai!miine il duc pe dominic la o ferma de animale, si este un trenulet acolo.

am tot 85 kg si e normal ca nu am facut nimic sa scad, da partea buna e ca nu ma ingras!

didi, pai tu esti o norocoasa, adica ai inaltimea mea si ai kg ce le aveam eu cind am ramas cu dominic! si asta fara sa faci nimic! deci iti dai seama ca esti norocoasa!? parcursul meu e asa, cind am venit in canada(acuma 5 ani) aveam 60 kg, eram bine, chiar ziceam ca daca mai dau jos nu strica......am pus 5 kg rapid, deh mi-a prins bine clima" si asa am ramas gravi, am pus 21 kg,apoi am revenit la 70kg cu cura de slabit.am ramas din nou gravi, am pus 5 kg(ca io din 5 in 5 merg) apoi iar am ramas gravi(fara sa mai scap de cele 5) si uite asa desi cu david am pus numai 15 kg.....am acuma 85 kg....

cristalina, drum bun

tudorcatalin, tre sa dau mielu de paste!nu uita ajuns raza de soare, e buna rau!

madi, merci mult, da asa este, de cind e soacra aici, dorm dupa=masa, nici nu-mi vine sa cred, culcam copii, si toti la somn!dar parca mi-e mai somn de cind dorm. s-a adunat oboseala, ii tot spun cit de bine imi este ca e aici, e ordine in casa si la mine asa cum vreau eu,deh sint 2 miini in plus.imi prinde bine relaxarea asta inainte de servici, sa scap si de kg astea in plus....abia astept sala.cu papita i-am dat azi mamaliga cu brinza vaca si iaurt, s-a lins pe botic

mihamora, eu vreau sa fac pasca, cozonaci, un tortulet, miel in sos de portocale si o garnitura(cartofi, orez), drob, ciorba de miel, niste rulouri cu sunca umplute, icre, sunca fiarta, ceva salata verde si ma mai gindesc, acuma ca e soacra sa stea cu piticii ma rasfat in bucatarie, gatesc zilnic de cind a venit!spre incintarea celor din casa!si a mea!cu toata vremea rece tot as veni in canada daca ar fi sa aleg din nou, dar lasa vine ea caldura, si balaceala in piscina!vineri vopsesc oua cu dominic, a, si vroiam sa fac si niste mucenici moldovenesti, desi stiu ca nu acuma se fac, dar imi plac cum arata

fug la somn

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunici minunate de mai-iunie 2007
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> ajutor ptr Sonia
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">dedicatie de la Liana la nasterea lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

Am si eu o intrebare: de ce vorbiti deja de vopsit oua? Sarbatoriti Pastele mai devreme?

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

quote:
Originally posted by Graviduta

Am si eu o intrebare: de ce vorbiti deja de vopsit oua? Sarbatoriti Pastele mai devreme?

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)



Ma bag si eu in seama Cred ca e vorba despre Pastele la catolici, care este cu o luna mai devreme decat la ortodocsi.

Madi si Ana Teodora (27 aprilie 2007)

Asa creste Ana


Maturitatea omului este de a reusi sa gaseasca seriozitatea cu care se juca cand era copil.

"Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

timur, Pepsi Multumesc mult pentru raspunsuri. M-am mai linistit. Pepsi, mie ieri mi-a mers tare greu forumul DC, alte situri mergeau ok.

mihamora Juniorul meu se cunoaste ca e taur, de fiecare data cand il las in patut, se impinge cu capul in gratii, a si cazut de cateva ori, ca s-a dezechilibrat. De asta i-am luat tarc, dar vad ca deja a descoperit marginile din fier si la fel face, da cu capul de ele, cu drag si spor, deja are 2 vanatai in frunte.

Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


Poze Vladut

Filme Vladut
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

Fetelor am fost ieri la dr si avem 10 kg si 70 cm.Sunt asa de mandra de el de parca nu ar mai avea nimeni baiat ca al meu.
Ne-a zis ca inafara de pajeli ii pot da detoate,printre care si zahar si sare(o tampita).

Pepsicami-a zis dr ca daca vreu sa-l intarc(ceea ce io nu-mi doresc)trebuie sa o fac la toamna ca vara cica nu se intarca copii.Pai de ce?Care este motivul?

LA MULTE LUNICI SARBATORITILOR NOSTRII DE AZI

Ioana mamy de Stefan Bogdan 13.06.2007

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

TRICOURI BUMBAC FETITE SI BAIETEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7 spune:

Multumesc pentru urari in numele lui Razvan. Ce repede a trecut timpul!

graviduta, E pastele catolic, noi o sa-l sarbatorim de doua ori. Razvan a fost botezat in rit catolic, asa ca we asta o sa fie primul lui paste, fara oua rosii si cozonac, ca le papam noi. Am cautat poze noi cu mara vrabioara, dar nu am gasit.

Noi suntem bine. La 9 luni am fost la medic si avem 11.100kg, dar nu parem ca suntem si inalti, 77cm, relativ, ca nu statea locului la masurat. Suntem veseli toata ziua. Ne ridicam in picioare in patut si chiuim de fericire. Varul sau de 7 ani l-a invatat sa faca "pa", numai ca el zice "ta" si cand face din manuta e asa de dragalash!

Am vazut cateva poze cu capsunei frumosi. Sper sa mai revin.

pepsi, am vazut baietii tai frumosi

pentru sarbatoritii zilei de azi!!!

Salvati o inimioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Louisa Marie de Lauraa

Ioana Adriana de Cristalina

Lukas Daniel de Pistachio

Matei Alexandru de Tamaraspt

Giulia de Katiapam

Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


Poze Vladut

Filme Vladut
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

Pepsi - ce de bunatati eu nu pot sa fac atatea...defapt cred ca o sa fac o friptura si o ciorba si poate ceva dulce.

Graviduta - cum ti-au raspuns si fetele,e pastele catolic si noi suntem catolici.

Kid - multumesc de raspuns, eu credeam ca numai al meu cade asa si ceilalti au reflex si pun repede manutele. Pupam
pe Vladut sa treaca vanataile.


Ramona ce scump trebuie sa fie Razvan cand face "ta"

La multi ani sarbatoritilor de azi!

Michelle mamica lui Mario Dominic 15.05.2007

POZE


www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe SONIA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

Salut, Ramona, si La multi ani! pt Razvan. Ce trece timpul . Na, ca a mai trecut o luna. Nu am mai pus poze cu Mara pt ca ajung destul de obosita acasa, inclusiv de atata stat cu ochii in calculator in timpul zilei, si stau cu Mara pana se culca, apoi citesc o carte. Nici la TV nu mai stau, simt ca nu mai suport tehnologia . Iar in we am diverse trebuiri si nu mai ajung la calc. Va anunt cand pun poze noi. De altfel, nici Marei nu i-am mai facut prea multe poze, asa cum ii faceam cand stateam acasa.

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudorcatalin spune:

Lauraa pentru Louisa Marie

Cristalina pentru Ioana Adriana

Pistachio pentru Lukas Daniel

Tamaraspt pentru Matei Alexandru

Katiapam pentru Giulia

magda,mama lui Tudor Catalin

http://community.webshots.com/user/tudorcatalin

Mergi la inceput