Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (114)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Celia spune:

Adi, multumesc de ideea de fructe la steamer.

Despre noi...Andreea e bine, a scapat de bronsiolita... papa dimineata 9-11: mar -piure(fructele prin storcator si apoi amestec pulpa cu sucul-imi place ca iese foarte fin),uneori amestec cu morcov ;pranz 13-15: supica-crema de morcov, cartofior,albituri , de o zi am bagat si piept de pui( pregatite la steamer si apoi blenduite);seara 18-20 : para-piure .
In rest, acum o saptamana,avea 69cm lungime,8,600kg greutate...
Se ridica in fundulet,sta destul de bine, rasucirile ii ies si "merge " ca racul...
Zambeste si gangureste cu toata lumea...ceva mai special cu fratesu.

mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

neatza.
sim - sa treaca mai repede durerea de masea!si un special pentru stefan cel suparat ca nu a primit tzitzi!
betty - faina faza cu tete! lui greuceanu din partea noastra!
eliza e binishor, maine mai avem un hop, apoi vineri la control, sper sa terminam cu bolitul sezonul asta. mi-a cam ajuns.
ana - cum mai e miru?si sanatate.
bebeka - voi nu mai ziceti nimik????
si nu in ultimul rand, multe urari de sanatate, viata lunga si fericita carpatinei noastre!la multi ani!
pupici si...somn pufos!


http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Tocmai a avut Lisa pranzul diversificat. Al doilea din viata ei . A papat tare bine. I-am pregatit o lingura maaaare de cereale cu 2 linguri maaari de laptic si a ras bolul. Si mai vroia, asa ca i-am mai facut unul, la fel de mare si l-a mancat si pe asta. La ultima lingurita a adormit pur si simplu pe scaun. Nu s-a trezit nici cand am sters-o pe la guritza si pe manutze, nici cand am scos-o din scaun, nici cand am mers sus pe scari, nici cand am pus-o in patut.

Efectiv mi-au dat lacrimile ce frumos a mancat, cu ce drag se uita la mine, cum radea ea si se amuza, cum tragea de bolul ei (ca i-am dat si ei unul gol, pe care l-am ventuzat pe tava) si cum mai sugea linguritza din mana ei printre inghitituri. A mancat cu drag, cu pofta. I-am incalzit lapticul azi, ieri il lasasem afara si a ajuns la temperatura camerei. Se pare ca ii place mai caldut. Si eu sunt cu chestii calde. Se uita la mine si chicotea. Deschidea guritza si molfaia lingurita pana nu mai era nimic pe ea, apoi iar cu gura cascata.

Fetelor, inima sta sa imi explodeze de fericire. Copilutzul asta ne-a inseninat zilele si ne face fericiti cu fiecare chestie pe care o face. E fantastica!!!



"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Adi ce frumos ai scris tu acolo.
Asa este.Te simti minunat si atat de fericita cand vezi ca mananca tot,ca iti zambeste si mai si cere.

Ma duc sa ii pregatesc si eu pranzul.Sper sa pape tot.


Jurnal de mogalneata-click login,user:septoct2007@yahoo.com ,parola o stiti.
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. si Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by devylla

Adi ce de bunatati i-ai cumparat Lisei.
Si eu am vrut sa o duc la piscina pe Erika,insa tot pe motivul asta(otita) am renuntat deocamdata.De frica.Mama a avut prima otita la 2 luni si de atunci spune ca are mereu probleme si este mai sensibila la aer rece,apa rece...

Erika ieri a facut kk bine.Insa azi dimineata iara tare,si s-a oparit.Nu a plans,nu mi-a mirosit si eu stiu cat o fi stat cu kk asa.
Mai incerc cu ceai,vad ca are ceva rezultate.
Va intreb,pana acum i-am introdus asa,in ordine aleatorie:orez(budinca),morcov,carfof,dovleac,ceapa,cartof dulce.
As vrea sa ii mai introduc 2-3 legume pana bag fructele.
Am ramas fara idei,ce ar mai merge introdus acum?




Sabina, incearca combinatii de legume deja introduse, eventual poti sa mai adaugi patrunjel, avocado, rutabaga.



"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Neatza, nu mai am somn daca aseara am picat la ora aia.

Nana, tare ma bucur sa aud vesti bune despre Andrei. Sa o tina tot asa si sa nu mai aveti nici o problema . Sa stii ca m-am simtit foarte nasol aseara cand saracul Stefan ma cauta la san si nu puteam sa ii dau. Si nu era nici tati acasa ca sa il pun sa ii dea el bibe. Acum tocmai i-am dat sa pape, abia s-a trezit. Taaare fericit a mai adormit inapoi.

Teo, ce veselie era pe capul lor

Carpatina sa fii sanatoasa si fericita, iar trandafirasul tau sa iti aduca numai bucurii

Carma

Darius

Adi, tocmai mi-am luat steamer si eu si sunt f multumita de el. pentru Lisa papacioasa.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Ma doare capul de atata somn, nu tin minte de cand nu am mai dormit asa. Si m-a luat si foamea, nu am mai mancat de ieri de la Riviera, dar mi-e frica sa mananc, sa nu ma ia iar durerea. Uite asa slabesc eu... Ma duc sa imi incalzesc o cana de lapte macar.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Am vazut ca s-a discutat despre mango. Noua chiar ne place. O sa iau in we sa vad reactia la Stefan, poate ii place si lui.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Ma bag in pat, poate mai dorm putin si eu.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Adi combinatii ii tot fac...de toate felurile.
Mi-ai amintit de avocado si uitasem de tofu.
Iar rutabaga n-am auzit.Ce este?

Simona ma bucur ca ai dormit bine.Lasa ca ti-a prins bine.Asta inseamna ca ai fost obosita.


Jurnal de mogalneata-click login,user:septoct2007@yahoo.com ,parola o stiti.
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. si Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput