Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (113)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Myral, uite ca tot mi-ati simtit lipsa am scris pana la urma un mesaj. Noapte buna!

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Afibebe, noapte buna.

Roxana, bine ai revenit. asteptam sa ne spui cum a fost ''cursul''.

Myral, eu i-am dat Ca doar vreo 2 luni( luna 2 si 4), pana m-a oprit dr Palicari. Fe trebuia sa-i dau 3 luni, dar nu am reusit decat cate 10 zile in 2 luni....din cauza constipatiei, l-am oprit de la mine putere, de atunci Cristi face singur kk zilnic, inca e destul de tare, dar face si parca pe zi ce trece nu se mai chinuie.

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

punct ochit punct lovit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

multumesc mult fetelor de aprecieri,ma bucur tare mult ca va plac cercelushii buburuzei mele,am vrut sa ii i-au putin mai mari dar se vedea urat,o sa ii schimb curand!



_
pozici
Ebonee(02/10/2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Da bine mai Roxana, ai vazut doar fetele...hai......... dupa baieti nu te uiti.....lasa ca-i spun marti lui Andrei ca doar fetele le apreciezi...si sa nu o dai la intors ca te uitai pt el, ca nu te cred..........auzi la ea.........m-am chinuit sa-i fac poze si ea nimic........hai sa zic ca o iert, dar numai pt ca-i obosita....hihi.....


Gata ca m-am hihiiiiit destul pe ziua de azi si asa am bantuit singura pe aici, noapte buna.

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

punct ochit punct lovit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Daaaaaaaaa,draga mea cumatra,am facut furori prin cluburi
De unde naiba,n-ai citit ce-am facut?Tu cred ca te-ai destrabalat,ai avut si ambient ,ai fost si fara ,,obligatii''!
Luy,ce dulceatza okioasa ai!Tu m-ai prelucrezi pozele in Photoshop de ies asa faine?
Azi am vrut sa mergem in parc,dar era teroare,nici nu puteai intra,asa ca ne-am plimbat pe ,,bulivar''!
Myral,noi nu luam decit 2 pic. Vigantol/zi.Ce ma distreaza ,este faptul ca Mihnea stie deja toate tabieturile,sau ,ma rog,le anticipeaza:cand vin cu vigantolul,deschide gura singur,cand aduc sprayul Avene ,inchide okisorii,stie ca-l pulverizez pe fatza,cind vede biberonul,nu mai descriu,cand am crema de corp in mana,ridica mainile in sus sa-l masej si pe la subbrat!E un dulce!
A-propos,in seara asta,inainte de culcare a papat 300 ml de laptic,iar la pranz,cred,peste 300 g fructe,o sa-mi iau un cantar de bucatarie,dar i-am pus un borcanel intreg de piersica(125 g)care reprezenta 1/3 din castronel,dupa ce-am pus marul si cerealele s-a umplut castronul
Aaaa,mai pupam micul,,mare'' handbalist,si pupam gingasa Ebonne pe cercelusi!

Afibebe,n-am nicio dieta,nu mai maninc paine,fainoase,dulciuri(cumatra,recunosc,mai scap uneori),maninc fff multe fructe-mere,portocale,kiwi,salata verde,rosii,castraveti,branza cu ceapa verde si marar si mai nou am descoperit la Mega Image niste expandate de orez,ca niste napolitane,ca niste pufarini aglomerati,care au f putine calorii,ajung in stomac,bei si apica mai multa,se umfla si uiti de foame
O sa incep si o dieta,dar inainte de asta vreau sa-mi fac analizele,pt ca am si alaptat 3 1/2 luni,si cu ele in dinti sa merg la un medic nutritionist!
Va tzuc,bucurie mare,a batut Steaua,tati e stelist si sarbatorim mancand portocale si banane(el)!
Noapte buna,ma duc la o baie in cada cu saruri aromate!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Buna seara, apar si eu la sfarsit de zi. Mda, e weekend, tati acasa, deci mai putin DC .
Am intrat sa va salut si sa urez La multi ani! micilor sarbatoriti de astazi:
frumosul Mario de betty - multa, multa sanatate, sa nu mai fie bolnavior si sa-i revina pofta de mancare
dulcetzica Iarina Andreea de mrl_dumitriu
dulcetzica Oana Isabella de Amar - mami, ne-ai uitat ?
papanashul Andrei Laurentiu de Terrapin
ochioasa Alessia de kriss79 - ii dorim Pofta buna ! ( prima linguritza se pare ca a fost mai mult pe botic si pe haine, decat in guritza )
papanashul Luca de ligeea
dulcetzica Alexandra Ioana de balaceanu_l

Sa cresteti mari, sa fiti sanatosi. sa le aduceti parintilor multe bucurii, sa fiti norocosi, fericiti si iubiti !



Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Rox, bine ai revenit. Hai ca nu ai prea mult de recuperat, a fost destul de liniste in we.

Teooooo, mi-ai luat-o inainte. Vroiam sa il felicit si eu pe micul handbalist al Ceciliei pentru noile realizari. Felicitari pt kg date jos. Eu mi-am propus sa nu mai mananc dupa 6 seara, dar uite ca am mancat pe la 5 si acum mi-e foame de moooor, cred ca dau iama in niste mere macar. Am luat niste bot de iepure sambata, yami, yami. Te duci la aceeasi nutritionista la care ai mai fost? Ca ma bate gandul sa merg si eu, mai ales ca tocmai mi-am facut si analize. Felicitari pentru micul papacios, sa stii ca l-a luat si pe Stefan. Azi a papat 2/3 dintr-o banana cu 1/2 borcanel de piersici. Unde incape oare in Mihnutzu cel delicat atata papa?

Am mai vazut o buburuza frumoasa Ebonee de Danielle, fata moldoveanca.

Azi am fost cam ocupata, a venit aseara fratele meu pt ca azi vroia sa mearga la targul de universitati straine. Si-a luat niste oferte, a gasit ceva interesant prin Norvegia si Danemarca, sper din tot sufletul sa reuseasca ceea ce si-a propus si sa plece sa faca facultatea in alta tara.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Teodora, ah baie cu saruri aromate, pana nu vine tati acasa nu pup asa ceva.Cat mananca Mihnea, a mea e inca alaptata exclusiv , pai sa stii ca si ea cunoaste tabieturile tocmai de aia strange bine gurita cand ma vede cu sticluta de vigantol sau seringa(cu asta ii dau calciul ca altfel nici o sansa si ii dau din ala lactic care nu are gust oribil ca cel gluconic).Noapte buna!Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Mai eu dupa fiecare mesaj trebuie sa ma loghez din nou si e tare enervant, sau sunt eu cam truliMyral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Ma retrag si eu, noapte buna.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput