MONTIGNAC: ce am mancat azi (97)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Mooaaamaaa ....nu mai poate omu sa manance....
Bine Andanii .....am venit....

Cand vad aici 48kg ,ma deprim si mai tare . 48 kg!?!?
Crisstinuta esti tare!In primul rand ai vointa.Eu cand slabesc putin ma gandesc ca doar gust ceva interzis,dupa care ma bag pana la gat in tampenii si recuperez tot ce am dat jos

Azi pap balarii...

Va pup Fug sa-mi fac spanac...

MIRELAmami de doua zuze ANA MARIA si ANDREEA
POZICI

KG MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns latrishia spune:

Sanse noi tre sa ne luam de manuta, si eu la fel fac desi stiu ca nu ma pot opri, trebuie sa ma abtin total.
Nu v am mai scris ca am avut mare destrabalare cu mucenicii, abia ieri i am terminat si evident ca am 500 gr in plus, m am mancat eu mult dar am mancat 1-2 in fiecare zi, ca am facut si eu ca o capra 2 tavi si desi am dat si pe la mama si pe la soacra tot mi au mai ramas.
Sa mi tineti pumnii sa am si eu ceva de raportat sapt viitoare.

Pupi

Lori&Luanna(5.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carstea spune:

Bea cineva, ceai antiadipos de ceai verde?eu am baut ieri 600 ml si am stat toata seara in baie daca ma intelegeti.Am injurat si am zis ca nu mai beau ca bebe a cam dormit cam aiurea si ma gandesc sa nu fi trecut in lapte ceva ca eu aveam niste crampeee.
Dar dimineata ce sa vezi cantarul zice 70,6 iae eu ieri raportasem 72kg (desi erau 71,9kg)
Andanii sa ma treci cu 70,6, da?
De baut nu mai beau ca nu stiu daca e ok pt bebe.Daca stie cineva ceva sa-mi spuna si mie ce stie.
Ieri am mancat:
md:cereale integrale cu iaurt 0%
gustare:salata de rosii cu branza 0%
pe la 17:30 ciupercute ptajite cu usturoi si patrunjel (din monti vol.2)si orez brun(adica integral,nu?)
Seara pe la 20 o clatita total interzisa cu gem de mure.Si gata pe ziua de ieri
Azi am terminat ce era in castronelul lu fi-miu de dimineata(mere, caise confiate branza de casa si lapte praf)asa ca pana la pranz nu ma gandesc la mancare.
pupici

POZE rares(7 mai 2007)
bepanthen 100g -cateva tuburi de vanzare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Buna fetele ambitioase..


Scuzati ca nu am mai intrat ieri cu meniul dar am avut o gramda de treburi.
Andanii-nu stiu cand o sa te ajung eu pe tine... Parca vad ca o sa intru si eu intr-o faza de platou si nu mai dau un gram jos. Unde mai pui ca pe 6 aprilie plec pentru 2 saptamani in Romania si stau la soacra-mea care o sa-mi faca mancare doar cum vrea ea cu multe prajeli, fainoase, dulciuri..., iar eu voi incerca sa fac slalom printre ele.
Asa ca pana una alta as fi bucuroasa sa ma vad sub 85kg si apoi mai vedem.
Cristinuta-felicitari!!!
Felicitari si pentru celelalte fete care au slabit.
bbyasmi-trebuie sa iei cartea lui nenea Monti la citit. Trebuie sa ai macar 3 mese pe zi. Cola este interzisa cat si dulciurile, sau mai bine zis produsele facute cu zahar. Ceea ce ai mancat la pranz este OK (sper sa nu fie cu paine), dar ceea e ai mancat seara este total interzis. Bafta....
Pupici fetitei tale dulci!

Meniul meu de ieri:

dim: 2 felii de paine wasa cu gem cu fructoza si lapte 0%
pranz: gratin de dovlecei
seara: orez integral cu o mana de mazare cu salata verde


va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Fetelor ma batea gandul sa-mi fac o fasole batuta cu ceapa prajita deasupra.E ok?
Stiu ca ma balonez da macar mai diversific si eu meniul pentru ziua de vineri.

Hai bagati si voi o parere ca sa-i dau drumul la treaba

MIRELAmami de doua zuze ANA MARIA si ANDREEA
POZICI

KG MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

sanse-m-ai facut sa salivez. Eu zic ca este ok. Eu nu as mai manca carne alaturi. Sa vedem ce zic si fetele...

Pupici si pofta buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirelou spune:

Salve fetele,
Da, fasolea batuta e Monti si in post e salvatoare. Din cite stiu eu, are indice glicemic mic si putem sa-i punem ulei, ceapa, usturoi, de toate.
Si eu am fasolea pe foc acum. Cred ca putem s-o mincam cu paine conforma, nu?
Pupi multi!
P.S. Bine ai venit Duduk! Ce bine ca mai e cineva cu Monti si cu post in acelasi timp!!

P.S. Nu stiu cit e de bun ceaiul ala antiadipos, mai ales pentru mamici. Eu am auzit multe fete ca s-au stricat la burta de la el...Stiu ca e o chestie relativa, depinde cum bei, cat bei si cat de concentrat il faci. Totusi ideea de baza e sa bem multe lichide...nu neaparat ceai antiadipos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Multumesc fetelor

Azi o pap ca fel principal fara carne iar daca-mi ramane si pentru maine o servesc ca si garnitura la un delicios cotlet

Fug sa fierb putina fasolica la oala sub presiune
Da cine curata ceapa!?

MIRELAmami de doua zuze ANA MARIA si ANDREEA
POZICI

KG MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

quote:
Si eu am fasolea pe foc acum. Cred ca putem s-o mincam cu paine conforma, nu?


Si e cred ca merge cu painica Monty dar eu nu ma bag....Eu si asa stagnez de-mi vine rau asa ca "suflu si-n iaurt"

MIRELAmami de doua zuze ANA MARIA si ANDREEA
POZICI

KG MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

asa-mi place , nu am mai intrat de azi dim , lipsa de timp si cand intru sa vad o pagina plina , asa fetelor activitate , ca altfel devine monotonia si nu ne influenteaza nimic nu?????

ooo fetelor nu-mi place sa aud ca nu aveti ambitie, daca renuntati cu cine mai raman eu , sanse , latrishia ce spuneti?? las ca ajungem si noi ca si crisstinutza , ei poate nu chiar ca ea pentru ca .... 48 e cam vis (ar mai fi la mine inca 30 , dar macar pe aproape offf da greu mai e , deocamdata sa ajung la 70, asta mi-e visul actual radeti de mine ????

referitor la fasole , e monti da , si cu carne si cu ulei, si fara ulei , si cu paine conforma (adica tarate si faina integrala in proportii egale ) da cine mai poate sa manance paine langa fasole, eu ma balonez numai de la fasole, daca mai mananc si paine pe langa as pocni

pot sa va scriu meniul ca azi nu mai beau decat un ceai de la ora asta incepand
deci:
finn crisp cu lapte
legume fierte cu gogonele murate
un mar
spanac cu lapte, usturoi si ficatei simpli (adica fara ceapa si altele numai cu condimente si f putin ulei)

va pup pe toate


ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

Mergi la inceput