SUPERDIETA- EDITIA 2008-*18*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bretonica spune:

ah scuza-ma in 6 saptamini(schema A)

"Rabdarea este amara, dar fructele ei sunt foarte dulci"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nora2005 spune:

E super ! Chiar si 7..Nu? Ce-as vrea sa ajung si eu la 70 !!!
Dar...nu m-am prezentat..Am ...42 de ani! Un ...pusti de...20, student. Sunt singura...dar nu-i bai ! Am un job extrem de solicitant, care mi-a dat planurile de slabit peste cap. Incepusem in forta, ajunsesem la 72, plecind de la 80. Si apoi jobul mi-a dat peste cap totul (se intelege ca m-am mutat dintr-un alt loc, unde nu aveam atit stress) si am ajuns de unde am plecat. Dar nu mai vreau, gata, pina aici !!!
Am dorinta, sper sa am si vointa ca vine primavara...vara si ne mai dezvelim si noi, nu ?
Oricum, de curind mi-am luat masina si ca sa ma obisnuiesc cu condusul (sunt si proaspta soferita ), merg zilnic cu masina la job. Dar ca sa compensez cumva lisa de miscare, ca la job nu ma misc de la calculator...mi-am luat bicicleta magnetica. Azi chiar am prestat o juma de ora, dupa ce-am frecat covorul ..si cred ca am consumat ceva calorii, pentru ca vreau sa intru pregatita in "expeditia kg pierdute" . Ma cintaresc zilnic, am cintar si in baie si in camera (acesta e cu senzori si imi arata si apa si grasimea din organism si nu-mi place procentul lor). Acum tocmai beau un ceai diuretic. Nu consum zahar de multa vreme. Iar ceaiul il beau simplu. Trebuie sa reiau acest bun obicei, mai ales consumul de ceai verde, dar numai in timpul zilei, nu si seara...
Multam de companie, Bretonica !
Mi-a facut placere.

Nora


"Invingatorii sunt cei ce fac lucrurile sa se intample.
Invinsii lasa lucrurile la voia intamplarii."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bretonica spune:

a fost o placere...suntem aproape de aceeasi virsta eu fac 40 in noiembrie...si un pusti de aproape 19 ani...te vad oarte hotarita ,asa ca o sa reusesti,stai linistita...eu mai am multe kilograme de dat jos ,dar nu disper,incet,incet le voi pierde pe toate,ca de nu sunt cupe mine..pupiceeeeee...weekend placut si sa ne revedem curind

"Rabdarea este amara, dar fructele ei sunt foarte dulci"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nora2005 spune:



Multam! S-auzim numai de bine !Noapte buna !

Nora

quote:
Originally posted by bretonica

a fost o placere...suntem aproape de aceeasi virsta eu fac 40 in noiembrie...si un pusti de aproape 19 ani...te vad oarte hotarita ,asa ca o sa reusesti,stai linistita...eu mai am multe kilograme de dat jos ,dar nu disper,incet,incet le voi pierde pe toate,ca de nu sunt cupe mine..pupiceeeeee...weekend placut si sa ne revedem curind

"Rabdarea este amara, dar fructele ei sunt foarte dulci"



"Invingatorii sunt cei ce fac lucrurile sa se intample.
Invinsii lasa lucrurile la voia intamplarii."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nora2005 spune:

Buna dimineata, tuturor!

De azi...I`m in
Mi-am trecut startul la semnatura! Sper sa se vada.
Voi trece acolo rezultatele la sfirsitul fiecarei saptamini!

O duminica frumoasa!

Nora

Start slabire: 16.03.2008
Finish 6 weeks:27.04.2008
16.03: 79.5; 39.1; 47.7
"Invingatorii sunt cei ce fac lucrurile sa se intample.
Invinsii lasa lucrurile la voia intamplarii."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alyynna21 spune:

`neatza la fetitze......neatza breto ,,,,,sunt putin dezamagita....cu toate ca nu am calcat stramb deloc si am intrat o singura data in exceptionale nu am mai dat jos nici macar 100 de grame.....am ramas cu cele 3 kg pierdute......oare de ce?...de ieri am intrat in cea de-a doua faza......si stau si ma gandesc oare daca am dat numai 3 kg jos cu prima faza care a fost mai stricta,mai dau eu jos ceva acum mai ales ca se mai adauga alimente?.....doamne a venit primavara si eu tot cat un dinozaur sunt....voi ce mai ziceti fetelor?....bine ai venit nora si multa bafta la pierdut kilograme....care beti un ceai cu mine?...va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bretonica spune:

'neaza,neaza.....ciao iubita,acuma m-am trezit si eu...hai nu mai fi asa dezamagita,este reactia organismului,va sta citeva zile blocat,dar ai sa vezi ca daca nu intri in nepermise isi va da drumul...nu fi trista,ca o sa ai rezultate..si eu sunt cit o vacuta,dar nu disper,gindeste-te in cit timp ai pus kilogramele pe tine,deci si sa le pierzi nu poti cere un miracol..important este sa nu te stresezi,ca daca mergi sa citesti in urma o sa vezi ca nu numai tu ai avut aceasta problema...aceasta dieta functioneaza de la organism la organism..este care in 6 spt da jos si 12 kg,dar sunt fetize care pot da jos si numai 4...totul este sa ai rabdare si sa pierzi kilogramele,nu sa le iei,,,te pupacesc...ma pun sa dau un tel sa vad ce skimbari mai sunt cu soacra-mea stam tot intr-un stres

"Rabdarea este amara, dar fructele ei sunt foarte dulci"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bretonica spune:

nora,dar incepi si tu de duminica?puteaisa te mai rasfeti un pic si astazi si incepeai si tu de maine ca tot omul botezat,maine se da startul la un grupulet(printre care si eu)destul de mare...fetele,sa nu va speriati maine dar eu vin cu 2 purcei dupa mine cred..va fi vai de spatele meu stiu.o sa iau bataie la ..cam asa imi arata cintarul azi dimineata..sincer nu m-am speriat deloc,ca stiu ce purcica am fost...cer CLEMENTZA....O SA MA FAC CUMINTICA DE MAINE SI EU...vai,vai ,vai ce ma asteapta

"Rabdarea este amara, dar fructele ei sunt foarte dulci"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nora2005 spune:

Si ce daca...oricum ma duc la mama si i-am zis ca nu mai am voie sa pap multe si i-am spus ca poate sa-mi faca o mincare de varza, daca vrea...Si a fost bucuroasa...M-a sunat: pot sa-i pun si ceapa? Ai voie? Dar bulion...sunt rosii, mama... A fost simpatica.
Am fost la piata, am facut aprovizionarea: ciuperci pleurotus, masline nesarate, rosii, castraveti, broccoli, mere si lamai.
Bretonica, eu oricum tin post si nu vad ce-as fi mincat in plus...poate doar preparate din soia (mai am doua si le iau la tara sa le termin) si paine. In rest, care e diferenta ? Poate dispariia cartofilor si a orezului. Asa ca...de maine sunt si eu prezenta alaturi de voi in lupta cu kg in plus !

Nora

quote:
Originally posted by bretonica

nora,dar incepi si tu de duminica?puteaisa te mai rasfeti un pic si astazi si incepeai si tu de maine ca tot omul botezat,maine se da startul la un grupulet(printre care si eu)destul de mare...fetele,sa nu va speriati maine dar eu vin cu 2 purcei dupa mine cred..va fi vai de spatele meu stiu.o sa iau bataie la ..cam asa imi arata cintarul azi dimineata..sincer nu m-am speriat deloc,ca stiu ce purcica am fost...cer CLEMENTZA....O SA MA FAC CUMINTICA DE MAINE SI EU...vai,vai ,vai ce ma asteapta

"Rabdarea este amara, dar fructele ei sunt foarte dulci"



Start slabire: 16.03.2008
Finish 6 weeks:27.04.2008
16.03: 79.5; 39.1; 47.7
"Invingatorii sunt cei ce fac lucrurile sa se intample.
Invinsii lasa lucrurile la voia intamplarii."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bretonica spune:

sunt tare incintata...ziceai ca o sa ai nevoie de sustinere,dar la cit te vad de hotarita,cred ca ne vei sustine tu pe noi...tine-o tot asa...sa speram ca voi reusi si eu sa fiu la fel de tare..dar trebuie,ca vorba aia,chiar ca avenit primavara!!!PUPICE LA FETIZEEEEE

"Rabdarea este amara, dar fructele ei sunt foarte dulci"

Mergi la inceput