Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (29)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

quote:
Originally posted by lixa

quote:
Originally posted by Amy26

Aseara,dupa ce bb a papat,am avut parte de un moment tare frumos,puiul meu m-a mangaiat la propriu vb......tinandu-l in brate,el si-a intins manutza si mi-a mangaiat de 2 ori obrazul
nu-mi venea sa cred,a fost atat de placuta atingerea lui

AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)



Ce frumoooos! Catalin mai tot timpu nimereste in dreptul gurii cu manuta si ma apuca de buza

Alexandra si Catalin (04.12.2007)
Poze botez



Da, si pe mine la fel...de buza sau de ochelari...

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


poze
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Ramo deci asta e ,incet incet nu o sa mai vrea deloc

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lixa spune:

quote:
Originally posted by pussi
v-am mai intrebat si nu mi-a raspuns nimeni... mi-au ramas saculetii de dormit mici si n-am gasit decat pana la 6 luni sau pana la 3 ani. Voi de unde ati cumparat si cat sunt de mari?



pussi, am vazut la miniblu acu vreo luna saci de dormit, cel mai mare model cred ca avea 90 cm (nu stiu carei varsta ii corespunde lungimea asta)

Alexandra si Catalin (04.12.2007)
Poze botez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

ank incearca sa iei legatura cu Sheannamp pe PM, e o mamica de gemeni, nascuti la 28 de sapt. si medic pediatru.Pe mine m-a lamurit cu cu foarte multe( chegulete, crizele de apnee, diversificare).

Ramo ce zici? le facem manechine ca sunt lungi si slabe?

ancuta D. la mine cand s-a redus laptele la 3-4 sapt. n-au mai vrut sanul decat pe pot de bibi, Ana urla ca nu curge si Elena adormea. M-am muls si le-am dat in biberon cat am mai avut + completare.



PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

quote:
Originally posted by creem


Neata!
...fata mea nu ragaie niciodata, sau foarte rar, imediat dupa masa.

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)



lasa ca ragaie al meu... chiar si fara sa-l bat pe spate.
Iar de scoaterea aerului pe la fundulet... ehehehe... se poate lua la intrecere cu un om mare...



Referitor la calcat[/b]... urasc sa calc... Eu le intind bine pe sarma si le calc doar cand le imbracam si doar daca e necesar. Dar rufele lui bebe le calc intotdeauna... poate fiindca sunt mici si dragute chiar imi place sa le calc...



Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

quote:
Originally posted by pussi

ank la cine ai fost la eco? Ale mele au avut, la eco de la 3 sapt. chistulete... Elena de 5 mm si Ana de 3mm. Am primit B Complex, am repetat ecografia la 2 luni si se absorbisera, la Ana era mic.. nemasurabil si la Elena de 1,5mm ... nu am mai primit tratament deloc ... trebuia sa repet ecografia la 4 luni, dar nu-mi place doctorita si n-am mai mers...Cu vaccinul, nu te stresa ca nici noi nu l-am facut nici pe primul la timp, ca nu aveam greutatea necesara... automat s-a decalat si al doilea.
creem, ellis si eu le tin in fundulet ca tare le place, si in picioruse le place si le las, din cate am inteles doar in cartea lui Capraru era interzis asta. Pe sistemul nou, cica e voie dar doar cat simt ei nevoia, fara sa-i fortezi.

v-am mai intrebat si nu mi-a raspuns nimeni... mi-au ramas saculetii de dormit mici si n-am gasit decat pana la 6 luni sau pana la 3 ani. Voi de unde ati cumparat si cat sunt de mari?



PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!



Eu pentru fata am un sac de dormit pe care scrie ca e pana la 24 luni. Are 90 cm lungime si ii este un pic cam mare, dar nu e o problema.

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


poze
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

quote:
Originally posted by Amy26

Aseara,dupa ce bb a papat,am avut parte de un moment tare frumos,puiul meu m-a mangaiat la propriu vb......tinandu-l in brate,el si-a intins manutza si mi-a mangaiat de 2 ori obrazul
nu-mi venea sa cred,a fost atat de placuta atingerea lui


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)


wow!!! cool!!!


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Pussi eu din burtica am zis ca o fac manechin,cand mi-a zis doctorita ca e lunga si slabuta.

Eu de cateva zile,ii iau manutele lui Bea si le pun pe fata mea si i le misc ca si cum m-ar mangaia,si ii zic daga daga...si asa rade...si ieri,cand m-am aplecat deasupra ei,ce credeti???Mi-a cuprins fata cu manutele.

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Poze
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=483dfce8d8617b598d6e04&skin_id=701&large" target="_blank">Montaj



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

lixa, aralia! mersi, o sa merg la Miniblu...dar ma enerveaza tot timpul ca nu au 2 prodse identice, marime, culoare



PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Pussi...eu nu folosesc saculete, la noi in casa e f. cald si o invelesc doar cu o paturica subtire.


Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)

Mergi la inceput