*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008 (6)*

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

quote:
Originally posted by laura_dimitris


Fetelor, vroiam sa va intreb cat de adevarata si de unde stiti de chestia ca vigantolul nu este valabil decat o luna...
A intrebat-o sora-mea pe pediatra ei si a spus ca este o prostie... Sa-l foloseasca pana se termina sticlutza. Si pe prospect nu scrie nimic in sensul ca nu ar fi bun decat 30 de zile..
Eu la dimitris foloseam toata sticluta...




Laura eu am citit un articol in ziar despre asta. Sincer si mie mi se pare o prostie. Atunci de ce nu scrie pe prospect si dece nu fac sticlute mai mici? Ca doza e de 2 pic/zi, deci nu se consuma intr-o luna. Acum si eu ma ingrijorez daca o fi asa, ca la Marc schimbam sticluta cand se termina, deci mult peste 1 luna. Acum o sa le dau la amandoi din aceeasi sticluta sa se termine mai repede.

Roli mamica de Andrei(16 ianuarie 2008) si Marc(9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Iubitele mele, e poveste tare lunga...sper sa reusesc sa v-o spun in asa fel incat sa ajunga la voi exact realitatea.

Sunt trista pentru ca ieri l-am surprins pe sotul meu on line pe mess cu o fosta (ea era off line insa era singurul contact din acea lista). Nici prin gand nu-mi trecea ca el mai tine legatura cu ea. Este cea cu care era atunci cand ne-am cunoscut noi. Tipa este acum in Norvegia, casatorita si cu copil.
Mi-a spus ca a avut ID-ul ei de mess de la sora ei cu care s-a intalnit intamplator pe strada si care i-a spus ca sor'sa ar vrea sa vb cu el (nici macar nu stie sa minta individul). Asta se intampla acum aproape 2 ani>
Va dati seama???? Timp de 2 ani am trait in minciuna. El sustine ca nu a vb decat f putin cu ea si ca au vorbit despre familii si despre viata in Norvegia. Iar eu a trebui sa cred asta, nu fetelor?
Imi spune ca nu s-a vazut cu ea. Imi spune ca ea de cand a plecat acum 8 ani, nu a mai venit in tara. Am aflat de la cineva de la blocul ei ca a fost acum 2 ani in tara. Eu aproape sunt convinsa ca are ID-ul direct de la ea. Si ca la intalnirea aceea nu s-au limitat doar la schimb de IDuri de mess.
L-am rugat sa nu ma minta si sa spuna macar acum adevarul. Sustine ca nu minte (cum as putea sa-l mai cred?). I-am spus ca daca spune adevarul ii mai acord o sansa. ZIce ca spune adevarul. Am sa aflu negresit daca s-au vazut. Iar daca s-au vazut, in secunda 2 suntem despartiti.
Mentionez ca nu sunt singurele sau primele probleme din relatia noastra (ar fi primele de acest gen din partea lui).
Este just ca mai spun ca acum 2 ani eu am fost cea care a cautat o scapare din cuplu. A fost totul la nivel platonic, dar a fost. Asadar si eu l-am mintit. El imi spune acum ca asta a fost razbunare si ca-i pare rau (atunci sustinea sus si tare ca vrea sa treaca peste).

Ar mai fi multe de povestit ca sa aveti imaginea completa. Daca vreti ma puteti intreba voi. LA mine in minte e cam talmes balmes zilele astea...

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Mamicute mamicuti, care ati comandat de la La redoute, ati putea sa imi spuneti cat platiti livrarea produselor, asa aprox? Tare as vrea sa ii iau si eu la Razvanel o gasca din aceea cu luminici ca tare iar mai placea.El e foarte atras deja de tot ce e colorat lumineaza si mai ales scoate zgomot.Caruselul care il are ma enerveaza ca trebuie sa il tot invart de cheita, apoi cum el se satura greu, tot trebuie sa stau sa trag cheita.
Tare i-ar mai place gasculita aceea; va rog sa imi dati niste detalii cu privire la livrare.

Mami de Razvan-Matei, 09.01.2008

http://community.webshots.com/album/562622931EnvRDd?start=12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



off alinuscha .. eram sigura ca este o suparare legata de sot. poate el iti spune adevarul, poate chiar are idul de la sora tipei .. si daca au fost doar conversatii pe mess si nimic mai mult, eu as spune sa nu-ti faci probleme. cred ca este un om cu mintea la cap cu doi copii si o nevasta superba, cu o familie minunata .. nu vad de ce ar risca toate astea pentru o fosta .. dar eu nu cunosc exact situatia. cel mai bine este sa afli daca s-au vazut si sa-i ceri sa-ti spuna adevarul.

cat despre evadarea ta din cuplu .. hmm .. chiar daca a fost platonic .. sunt sigur ca asta a lasat o urma adanca in sufletul sotului tau ..

imi pare asa rau de problemele prin care treceti si ma rog sa se rezolve si sa nu fie nimik intre sotul tau si fosta amica.

fata

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



ramonici eu nu am comandat niciodata de pe la redoute dar o voi face .. vreau carusel cu cap de rata. ieri am fost la banca si mi-am facut un card special ptr cumparaturi pe net .. adik cand vreau ceva pun bani pe el si comand .. mi--e teama sa folosesc cardul de salariu sau pe cel de credit. stiu ca laurici de piatra a comandat si exista un topic special ptr la redoute ..

uite-l .. afli aici toate amanutele legate de comanda

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=117645



Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

quote:
Originally posted by Ellenuta



ramonici eu nu am comandat niciodata de pe la redoute dar o voi face .. vreau carusel cu cap de rata. ieri am fost la banca si mi-am facut un card special ptr cumparaturi pe net .. adik cand vreau ceva pun bani pe el si comand .. mi--e teama sa folosesc cardul de salariu sau pe cel de credit. stiu ca laurici de piatra a comandat si exista un topic special ptr la redoute ..

uite-l .. afli aici toate amanutele legate de comanda

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=117645



Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII





Mersi mult

Mi se pare destul de complicat si riscant sa comanzi de la ei.O sa vad ce zice si sotu.

Mami de Razvan-Matei, 09.01.2008

http://community.webshots.com/album/562622931EnvRDd?start=12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

quote:
Originally posted by Ellenuta



off alinuscha .. eram sigura ca este o suparare legata de sot. poate el iti spune adevarul, poate chiar are idul de la sora tipei .. si daca au fost doar conversatii pe mess si nimic mai mult, eu as spune sa nu-ti faci probleme. cred ca este un om cu mintea la cap cu doi copii si o nevasta superba, cu o familie minunata .. nu vad de ce ar risca toate astea pentru o fosta .. dar eu nu cunosc exact situatia. cel mai bine este sa afli daca s-au vazut si sa-i ceri sa-ti spuna adevarul.

cat despre evadarea ta din cuplu .. hmm .. chiar daca a fost platonic .. sunt sigur ca asta a lasat o urma adanca in sufletul sotului tau ..

imi pare asa rau de problemele prin care treceti si ma rog sa se rezolve si sa nu fie nimik intre sotul tau si fosta amica.

fata

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII



Ellenuta, am gasit in arhiva subiectul pe care l-am scris atunci la "in unul sau in doi" (am postat cu un ID nou din motive lesne de inteles). Sper sa clarifice putin situatia. Sunteti prietenele mele si cred ca pot sa fiu deschisa fata de voi.

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=79551

Vreau sa mai stiti ca situatia se imbunatatise mult de atunci (de cand am scris subioectul) pana acum. Desi probleme de fond inca mai erau, simteam ca ne este din ce in ce mai bine si ca in sfarsit incepem sa fim familia pe care am visat-o. Se pare ca m-am inselat din nou...

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



alinuscha eu am o vorba .. unde scormonesti, gasesti .. acum nu stiu daca sa cercetezi sau sa-l crezi pe el .. stiu ca nu te poti linisti pana nu afli adevarul dar poate e mai bine sa crezi adevarul lui .. nu stiu cum ar fi mai bine ..

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmilia spune:

Bine v-am regasit!Am lipsit mai bine de vreo luna(din motive tehnice,de computer,de internet,etc)si mi-ati lipsit foarte tare!Nu-mi vine sa cred cum am trecut de la Odisee la Scutece,parca ieri vorbeam de teste de sarcina si de nivelul BHCG...Ma bucur sa aflu ca sunteti toate bine.Inca nu am citit mare lucru,dar recuperez eu.Noi suntem bine,dar nu foarte bine.Ieri puiul meu a facut 7 sapt!E baiat mare si cuminte,s-a lungit,dar cu kg nu stam prea bine.In prima luna a luat 0,650 kg,de aceea dr a zis ca nu-i ajunge laptele si sa-i dau supliment.Nu cred ca a fost prea bine,pt ca am inceput sa pierd laptele si sunt disperata ca nu il mai recuperez!Dar sigur s-a mai intamplat si altcuiva asta,asa ca ma pun pe citit,sa vad ce-i de facut!
Va pupam

Carmilia si Alex,puiul mic si scump

Mergi la inceput