Mamici prin FIV (1)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mishi spune:

buna, si eu trebuie sa fiu in clubul vostru!!!

ma furnica pielea cand citesc toate mesajele voastre, cred ca ideea este nemaipomenita, suntem mamici cu copii de varste diferite si parca discutiile se incing mai tare!

si eu am un fivulet, mihnea-george, dn:12.iul.2006, la giulesti, dr. marinescu, nastere naturala, fara anestezie, ora 19.15, 2850g, 49cm, scor apgar 9.

monica-elena, doamne, mi-era dor de tine. te-am urmarit tot timpul fiv-ului tau si ti-am urmat toate sfaturile la al meu.
ma bucur sa va regasesc!

am o veste incredibila. pentru mine inca este ceva miraculos, nu m-am obisnuit inca: am ramas din nou insarcinata fara nici un fel de ajutor, sau macar idee ca s-ar mai intampla. sunt gravi in 13 saptamani si vreau sa va spun ca orice e posibil.

sunt nerabdatoare sa stam de vorba.

12+ si superfericita mamica a lui Mihnea - 1 an si 8 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela76 spune:

bine v-am gasit, si eu ma bucur ca s-a deschis acest subiect,cu toate ca nu prea am timp de scris , mai ales ca a venit si caldura si atam mai mult pe afara.
si eu nascut prin cezariana cu rahie, despre neplacerile de dupa :frisoane , durere de cap, cateva zile si cam atat ...laptele mi-a venit a doua zi putin si mai mult dupa cinci zile, la san am pus-o a doua zi, dupa 20 de ore de la nastere.

revin....plange bebita

www.flickr.com/photos/litu_daniela_gabriela/page1/" target="_blank"> Poze cu Ala
Asa creste Ala
DANA , mama de printesa Alexandra (1 octombrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

andicu mersi! am inteles ce mari sunteti! ma bucur ca dormiti noaptea!
diana o sa-ti raspund cand am mai mult timp... la mine e lunga problema cu celulele.
mishi bine ai venit! ma bucur ca se intampla si minuni!



PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mishi spune:

legat de subiectul scapa de suzeta, vad ca a functionat metoda cu taiatul varfului la suzeta. fetele din clubul scutecelor din generatia mea au avut rezultate superrapide cu asta. au taiat varful suzetei si copilului a inceput sa nu-i mai placa si a renuntat singur-singurel in cateva zile. la noi cred ca s-a intamplat ceva asemanator, eu neavand nevoie sa o tai. pur si simplu nu am mai schimbat-o dupa 6 luni, cand trebuia sa-i iau o marime mai mare ( am folosit de la nuk si sunt pe marimi), asa ca, pe la 10 luni cred ca era neplacut de mica si o scuipa in fiecare seara pana n-a mai vrut-o. merita incercat dar, atentie, sa aveti una de schimb, intreaga, in caz ca incepe o urlatoare...mamaaa, mamaaa....

13+ si superfericita mamica a lui Mihnea - 1 an si 8 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela76 spune:

abia acum am reusit sa intru...
Alexandra a inceput sa doarma toata noaptea de la 4 luni, se trezeste pe la 7 -7.30, dar toata ziua nu cred ca doarme 2 ore legate, atipeste o jumatate de ora si se trezeste fresch si vrea joaca si nu singura, cu mami...
Noi nu avem problema cu suzi, nu a vrut-o, cred ca i-am cumparat 4 feluri, dar nu a acceptat nici una.
cam atat despre noi, as avea de povestit multe, dar s-a facut tarziu...si sunt franta, va pup

www.flickr.com/photos/litu_daniela_gabriela/page1/" target="_blank"> Poze cu Ala
Asa creste Ala
DANA , mama de printesa Alexandra (1 octombrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

mishi ma bucur ca esti bine si tu si Mihnea mic. Uite ca avem doua minuni de baieti care mai poarta si acelasi nume. Ma bucur ca ti/am fost de ajutor. dulce de tot ptr Mihnea cel mic de la Mihnea cel mare si ptr mamica.
Mihnea a cazut la 1 an si s/a lovit la buza si uite asa am scapat si de suzi desi nu era fan.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciarli spune:

Buna fetelor si multi pupici si floricici ca a venit primavara!!!!!


Diana, eu am nascut prin anestezie generala. Am incercat sa alaptez la ora 6 a doua zi. Eu, din pacate, nu prea am avut lapte. Acum imi dau cu pumnii in cap, poate daca insistam mai mult reuseam sa alaptez mai mult. Oricum pentru alaptarea era un calvar. Cred ca am fost lasa si am renuntat prea usor.

Cat despre celulele stem, eu am recoltat (din pacate sunt nemultumita de core blood center, mi se par cam neprofesionisti; la inceput au spus ca imi dau un raspuns in 4-6 saptamani, apoi am sunat eu, ca ei nici gand, si mi-au spus ca abia la 8 sptamani imi dau un raspuns. Am sunat tot eu si mi-au spus ca inca nu sunt gata analizele, insa au tinut sa ma informeze ca imi vor trimite factura in cel mai scurt timp, ca exact asta era grija mea si mi-au luat-o de pe cap ) Eu, ca si voi dealtfel m-am chinuit mult pentru copiii mei si am spus ca nu preget nimic pentru ei (in primul rand pentru sanatate si apoi pentru educatie, caci astea mi se par prioritare, restul fitelor pot sa mai astepte..). Asa ca dupa o discutie cu sotul meu in sensul asta am decis ca e mai bine sa recoltam si sa fereasca Dumnezeu sa avem vreodata nevoie.

Andicu, pupam baiatul mare si frumos si pe mamica lui si aveti mare grija cu "problemuta"

Pussi, succes cu papica si pupam papusile si mamica.

Despre noi, am facut vaccinul si totul a fost bine. Dar nu scapam de ticalosii de colici. Mai noi, nu ma mai terezesc de 4 pe noapte pentru papa, Leia face kk dupa o ora de la masa si ma striga sa o schimb, deci ma trezesc de 5 ori.

Va pupam pe toate fara exceptie,
Ciarli, Leia si Maia


www.kodakgallery.com/I.jsp?c=125dtbzf.4phg5fl3&x=0&y=kdca89" target="_blank">Leia&Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Mishi, bine-ai venit si FELICITARI de 2 ori !!! o data pt minunea de Mihnea, si a2a oara pt minunea de a fi reusit natural! sa ai 2 copii sanatosi si buni!
Daniela, ce fata cuminte ai! noi am mai reglat-o cu somnul ziua, si-a fixat 2 reprize, 1 dimineata si 1 dupa 2 si e bine asa, ca pana nu demult eram ca voi!
Ciarli, rabdare, ca o sa treaca si asta! celor 2 printese si mamicii!



Si noi folosim suzeta, mai mult in ultimul timp, dar din cauza gingiilor, ca il mananca si o roade mai mult; dar nu plange dupa ea si adoarme si fara; eu ii las una la indemana in pat si noaptea daca o vrea o cauta si si-o baga singurel in gurita!



Andicu mami deFilip Gabriel (27 iunie 2007)
La 8 luni
www.tickercentral.com/view/9fgr/2.png" target="_blank">Cum crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns internet spune:

Pussi La multi ani la printesele tale. Va pupam.
Andicu bebe Filip ne-a ajuns la kg , noi suntem domnisoare si ne pastram silueta . Va pupam
Mishi oauu ce frumos, cred ca esti super fericita. Sarcina usoara.
Diana si eu am nascut prin cezariana, anestezie epidurala, am alaptat din a doua zi( alaptez si acum )
Vad ca pt dezvatatul de suzeta ati gasit o solutie( taiati varful la suzeta), poate imi spuneti si mie cum sa o dezvat pe fetita mea de "cicia", asa ii spune ea( sper ca nu imi spuneti sa-mi tai ceva).
Eu am nascut in 25 iunie 2006 la 34/35 saptamani, 2600 gr, 49 cm apgar 9. Numele il avem la semnatura.
Va pupam pe toate


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Diana, noi am recoltat celulele stem. Pentru orice eventualitate. Sper sa fi dat banii degeaba si sa nu am vreodata nevoie de ele.

mami de Sophia

Mergi la inceput