Mamici prin FIV (1)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

Internet,da mei, am gasit pentru Rudy,...dar desi imi doresc fata cu disperare,pe bune,.....am asa,o voce,(nu sunt nebuna),....care-mi zice....ca o sa mai am baiat in viitor.Asa simt eu,.....dar sunt tare hotarata sa am o zana a mea,....drept pentru care ma pregasc serios sa mai incerc de vreo 3 ori,adica vreau 4 odrasle personale,......si daca ferit-a sfantu,toti 4 or fi feciori,.....apai musai sa trec peste cuvantul lui Pussi...si sa-i fur o o fata....ca nu stiu daca cetisi,...dar o zis ca mai face 5...deci o sa am de unde fura.Nu ma apuc sa fur de unde e numai una,...sa-mi fac pacate asa de mari!Hot,hot,....dar cu frica de Dumnezeu

Lachi,mei scumpa,....dar harnica fata mai ai ,pe Karina.Deja la olitza???Rudy al meu....nici sa nu o vada.Adevarul e ca nici nu l-am stresat si nici nu m-am stresat cu oala,.....caci mi-e tare comod cu pampersurile....si ,ca sa-mi scuz feciorul,la gradi la el sunt copilasi de 3ni si e 4 ani impliniti care poarts diapersi....si nu doar noaptea,si sunt copii normali,vorbesc,...deci nu au nici un retard......
Gina,ce face printesa ta?Ma bucur tare sa vad ca nu ne uiti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Ma primiti si pe mine? Este o idee excelenta, pentru a ne aduna toate la acest topic.

Vad ca vorbiti de trezirile de noapte...la mine a fost super bina pana cand Mario a implinit 4 luni si ceva...adica dormea de seara de la 11 pana a doua zi la ora 9-10...dar de la 4 luni s-a schimbat placa...avem nopti in care se trezeste din 1h in h, dar si nopti in care se trezeste 1 data...oricum de mult nu am mai avut o noate sa dormim legat

www.flickr.com/photos/15923681@N07/" target="_blank">POZE recente

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

ieri mi-a dat DD sa aud si eu pt. prima data "MAMA", cuvint care mi adresa mie din partea Elenei. A inceput de alataieri, dar am crezut eu ca am vedenii auditive Acum nu se mai opreste Tati tot o ia pe Ana in brate si ii repeta la nesfarsit TATA

de luni incep kinetoterapia, am ramas cu dureri de spate de la sarcina, nu mai vreau s-o aman ca fetele cred in greutate si v-or fi tot mai grele in brate, si mai urmeaza si faza cu umblatul.. cand va trebui sa stau aplecata. Imi va fi mai greu ca trebuie sa vina tati mai repede de la servici joi si vineri ca sa pot eu pleca.


lachi felicitari pt. olita! Cu borcanasele am inceput sa fiu tot mai adepata! de cand am bagat pireul de legume facem kk si de 3-4 ori/zi de bucata fata!

betty bine ne-ai regasit! Noi nu avem treaba cu dormitul, adica de la 10-11 pana la 6-7 somn, trezirea de papa si iar somn pana la 9!
adaca am intrat si am dat raportul!

ginger va pupacim pe toti 3!

Delia esti totala Deci mai negociem


va doresc un wk. placut!





PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Pussi la noi inca nu a inceput cu mama....de fapt a avut o perioada in care spunea ma-ma cand se enerva si se uita la mine, dar sunt sigura ca nu era constient. O sa vezi ca nu este constient inca....O singura data acum 2 saptamani, in momentul in care am vrut sa il alaptez, si am scos tzitzi afara, a intins manutele spre ele si a zis te-te....deci nici urma de ma-ma, mai degraba tzitzi

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:


LA MULTI ANI TUTUROR FLORICELELOR!



Betty incep sa cred ca-i constienta fiindca a facut-o aseara cand ss-a trezit din somn.. deci ma chema si alataieri cand a incercat altcineva sa-i dea papa.




PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

In momentul in care bebelusul raspunde(impropriu spus raspunde ) intoarce capul atunci cand e strigat pe nume , atunci si "Mama" sau Tata sunt spuse constient.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adaca spune:

betty78 esti bine primita
pussi am vazut, multumim Stiu ce ai simtit cand ai auzit-o pe Elena zicand mama. Sa vezi ce emotionant e mai incolo cand va spune Te iubesc mama ! Traiesc asa ceva zilnic.

Ade cea mai fericitasi DARIUS, CAIUS si RARESwww.flickr.com/photos/14340770@N02" target="_blank">GAZELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciarli spune:

Betty, bine ai venit!!
Pussi!!! Ce emotionant, cred ca ti-au dat lacrmile!
Lachi, foarte tare cu olita!!

Spun si eu la multi ani floricelelor, cu intarziere!!

Am avut si noi o perioada (1 spatamana) in care au dormit buburuzele de 9 la 6:30, si apoi pana la 9. Dar fuse si se duse!! Acum iar se trezesc la 4.

Va pupam pe toate

www.kodakgallery.com/I.jsp?c=125dtbzf.4phg5fl3&x=0&y=kdca89" target="_blank">Leia&Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Salut si de la noi!
Facem bine, am ajuns in sfarsit la 6.800 la aproape 6 luni mare bucurie pe capul nostru!
Noroc cu mancarea la lingurita ca papa altfel... in continuare laptele il papa cu cantec, ba-l vrea ba nu-l vrea, dar bagam iaurtel la greu si mai recuperam.
A, si avem 70 cm, are niste picioruse lungi si subtirele, acum da din ele la greu si vine un iz dintre ele de-mi muta nasul, fug s-o schimb.
Laki ce frumoase fetite ai ptiu-ptiu ce dolofanele si inteligente. Si la olita deja, ehe! Are mama fete mari!
Mihuta, deja doi dintisori! A mea baloseste deocamdata inca nu simt nimic la atingere pe gingie.
Va pup pe toate am fugit ca ma asfixiez

Shery si inimioara Alesia (30.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

Si noi pe-aici...raciti,mucosi(inclusiv mamica)...cu Grig am probleme cu kk din nou asa ca azi am fost si am luat pentru el crema de tapioca ca sa-i pun in laptic iar la Mihai ii dau in continuare crema de orez...e nasol si cu orarul de papa,nu-l au de-odata.Mihai e fomist mare,nu ajungem la 4 ore iar Grig e mai lenes ,mananca la 5 ore...

Mamica de gemenasi smecherasi

Mergi la inceput