Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (108)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Rodica... s-a intors morosanu' la prima iubire?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:



Buna dimineata si bine v-am regasit!
incep prin a multumi tuturor celor care ne-au urat la mule lunite si cu cate un special pentru luy, danuta36 si maria.
Luy superbe ca intotdeauna urarile tale personalizate. Dar cea mai cea a fost cea de sambata... minunata, imi venea sa plang cand am citit-o. Eu sincer am inceput sa dau un printscreen sa i le salvez lui Robert. Inca o data multumim .

Zic si eu multa sanatate puiutilor bolnaviori... ca sunt multi. Mi se rupe sufletul cand aud de bebelusi bolnaviori, sunt asa de tristuti si parca mai neajutorati ca niciodata. ici ca sa se faca bine toti micuti. Stim si noi cum e sa fii bolnavior, ca de abia ne-am vindecat si noi saptamana trecuta.

Felicitari fetelor care au avut botezul si sa le traiasca micutii crestini. Andruzza iar ii remarc ochii superbi ai Stefaniei.

Ana, condoleante! Ce baiat mare ai tu. Sa treaca cu bine peste vaccinare. Sim, Cecilia, felicitari pentru cuvantul magic: mama!

Noi am avut un weekend plin: 8 martie si PAG, apoi 9 martie cand Robert implinea 6 luni, cand erau si mucenici, cand era si lasata secului si cand am hotarat ca ar fi bine sa-mi serbez si ziua in avans .

Pregatisem si eu o felicitare de 8 martie, insa nu am reusit sa o pun in timp util pe contul comun. Cu intarziere va ureaza si Robert : www.flickr.com/photos/9465085@N07/2323733304/" target="_blank">La multi ani!

Bunn.... am inceput si noi sa mancam cu lingurita. Am inceput cu cereale. Problema cu apa la 50 de grade am rezolvat-o cu linguritele termosensibile (care nu se decoloreaza daca mancarica e mai rece de 48 grade parca). www.flickr.com/photos/9465085@N07/2322915165/in/photostream/" target="_blank">Am pregatit copilul cu babetica si l-am pus in scaunel, am frecat pentru el 1 lingurita de cereale cu 4 linguri de apa si a iesit un terci de vreo 20 ml. A parut destul de www.flickr.com/photos/9465085@N07/2323733474/in/photostream/" target="_blank"> incantat de ce primeste, insa nu a mancat chiar tot. A doua zi am facut un pic mai grosute cerealele si le-a primit si mai bine. Ma gandeam sa incepem legumele, ca cerealele mai mult le-am incercat sa vad cum reactioneaza la lingurita.

Duminica am avut musafiri, asa ca am avut si trebaluiara in bucatarie. Am avut www.flickr.com/photos/9465085@N07/2322915485/in/photostream/" target="_blank"> invitati ca nu mereu implineste copilul 6 luni . Iar la final robert m-a ajutat www.flickr.com/photos/9465085@N07/2323733814/in/photostream/" target="_blank"> sa suflu in lumanari .

Roxana bafta la doctor! Si sa fie de bine ce vei gasi pe caseta.

Rodica frumos cu bebe la sky. Oare Darius plangea pentru ca si-a adus aminte ca era certat cu Daria?

Nana sper ca vestile sunt in continuare bune despre fluurasul tau. Ce-ti fac picioarele? Incep sa dea semne de vindecare?




Mad, mamica de Robert Stefan (09.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by alehiam

Rodica frumos cu bebe la sky. Oare Darius plangea pentru ca si-a adus aminte ca era certat cu Daria?



Mai degrada daria era certata cu el... si cred ca el vroia sa se impace.. si ea nu si nu... ceea ce mi se pare normal, tinand cont ca a batut-o pe draguta de ea...

Pai alehiam.. daca ti-ai serbat ziua in avans.. uite si un
La multi ani! in avans..



=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

quote:
Originally posted by carpatina

quote:
Originally posted by alehiam

Rodica frumos cu bebe la sky. Oare Darius plangea pentru ca si-a adus aminte ca era certat cu Daria?



Mai degrada daria era certata cu el... si cred ca el vroia sa se impace.. si ea nu si nu... ceea ce mi se pare normal, tinand cont ca a batut-o pe draguta de ea...

Pai alehiam.. daca ti-ai serbat ziua in avans.. uite si un
La multi ani! in avans..



=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)



... trebuie sa vina rodica sa ne explice ce se intampla intre copii

multumesc



Mad, mamica de Robert Stefan (09.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Ana, bine ca nu are nimic la gat Miruna. Si bafta la vaccin lui Vladutz. E un adevarat barosan, ne-a luat.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Sa va povestesc o faza haioasa. Ieri au venit la nasi si ceilalti fini cu finuta cea mica - are un an si 8 luni. Ei bine, domnul Stefan parea mai mare decat ea . Am luat in brate si eu si mi se parea ca e si mai usoara decat Stefan . O supriza placuta a fost sa vad ce frumos au socializat copiii, Stefan intindea manutele la ea si radea, iar ea ii aducea jucarii sa se joace si spunea: bebe, bebe. Asa mi-a facut o pofta sa mai fac un copil! O sa pun si cateva poze cand le recuperez.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

sim - hehehe...pai sa stii ca stefan pare mai mare decat e in realitate!un maaarreee!
mad - wow ce v-ati distrat!iar robert e un haios cum sta el cumintel sa astepte papica!succes in continuare si..pofta buna!
sabina - si stef a luat in fiecare an septilin 3 luni, dar anul asta se pare ca n-a prea avut efect!
rox - bafta la doctor!
ana - wow...chiar ca e categoria grea!lui vladutz..si tie!
despre noi ce sa zic? nu avem vesti bune...eliza are bronsiolita!asa ca stam cuminti, facem tratament si speram sa treaca repede!iar de kg...pentru mine, si 6 kg (eliza) e un vis indepartat!
va pup dulce si va doresc multa sanatate tuturor.


http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

era sa uit..
la multe luni, sanatate si mult noroc in viata dulcetelor si papanashilor sarbatoriti azi!

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Neata si de la noi.
Specific ca in continuare papam cu lingurita si nu pare deloc fericit ca papa, pare mai degraba indiferent, iar cand nu mai vrea, incepe si inchide ochisorii, si atunci ma opresc. EU ma tot minunez cum stau bebelasii vostri in scaunel si asteapta sa pape.
Andrei inca nu isi tine capul cum trebuie, asa ca il tine mama in brate si-i da sa pape. Sper sa vina si la noi cat de curand momentul cand isi va tine caputul singurel. Nici nu imi vine s amai intreb, dar totusi: mai sunt bebei, sanatosi ma refer, care nu isi tin capul, sau care acum incep sa-l tina?
AM uitat sa va spun ca am facut supitza din babycarrots, un cartofior mic dulce, o bucatica d epastarnac si un fir de patrunjel, si a iesit buna, Interesant este ca nu mi s-au colorat de aceasta data deloc linguritele, paharul. Deci, nu sunt asa de convinsa ca Hipp nu are coloranti. Eu raman la ideea mea ca au.
Si supa am facut mai multa si ce a ramas am pus in paharele Avent cu capac si am bagat la congelator.

Sabina
, sanatate lui Gheo si Sofiei.
Andruuzza, Andries si Tomasa, sa va traiasca micutii crestini!
Mai am de raspuns din urma dar nu mai am timp acum ca plecam la fizioterapie. Revin
Pupici si sanatate multa bebelusilor bolnaviori.



Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)


Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Mad,tare frumosi petrecaretii, dar am o nelamurire, cate luni avea Mihai?era dublu fata de Robert si nu parea sa stea prea bine in popo, gresesc?

Rodica, la Cavnic chiar nu am fost,de asta nu recunosteam peisajul, imi spunea fratele meu ca e superb.....


Sim, un pupic pt Stefan
Si Cristi zice mama numai cand vrea ceva.....pe mine ma bucura oricand ar zice, cred ca si pe tine

Baiatul meu a papat un bol(aproximativ 150-200g) de mar, para si 2 ling de cereale si nelipsita apa( 7-8 linurite) nu vrea cana si gata....nici nu-l fortez.Cana mai nou e pe post de jucarie, ii las putina apa in ea, ca mai prinde ciocul cu dintii-gingiuta si mai picura cate ceva. Acum a adormit in scoica....imi era dor sa-l mai vad dormind in scoica....pupa mama baiatul dulce.Sa nu radeti dar sunt topita dupa fiecare gest pe care-l face, deja ma gandesc cu ''groaza'' ca a crescut asa repede si maine poimaine o sa-mi spuna ...hai pas mami nu ma mai pupaci, sau mai stiu eu ce

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

Mergi la inceput