*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008 (5)*

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rlc_sandor spune:

Madalina28,cam greu la noi ca ea cand se trezeste vrea direct la san dar voi incerca si asa,mersi pentru pont

http://community.webshots.com/album/562661491vXXSNd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

LAURA DIMITRIS iti multumesc ca ai observat mesajul meu.Albert e un grasun dar si ELENI il va ajunge din urma.pup.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

danonique, pup bebeul grasunel....cam greut daca vrea in brate la mami ,nu?:-)

ellenuta o sa fie dezamagita de stire despre la redouta

stancutza, si eu procedez la fel cu matei , apas putin pe san ,pt ca el ar adormi dupa 5 min ,cel putin noaptea.Functioneaza

avem poze noi cu dragostea mea http://good-times.webshots.com/photo/2622429750102332184tifvOd

Matei

CUM CRESTE BEBE
DRAGOSTEA MEA
BOTEZ





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

Alina_023, si fetita nasilor nostri a avut colici tot de la 3 luni...pana pe la 6, in cazul ei. Sper sa nu fie cazul si la tine. Da, sunt greu de suportat stiu...eu ii mai pun pe burtica Sofiei prosopele incalzite cu fierul de calcat, si mi se pare ca ii fac bine. Altceva nu prea merge la noi in timpul crizei...nici cantat, nici plimbat nimic. Daca o doare, o doare si gata! Dar din fericire nu dureaza mult...o jumate de ora seara, si nu chiar zilnic. E adevarat ca eu ii dau si Sab Simplex de cateva ori pe zi.

Succes cu "tratamentul"...si sa treaca repede!

Cynthia, vazusem si eu stirea aceea...in afara de faptul ca e destul de vechiuta, cred ca e vorba de o usoara dezinformare, ca in atatea alte cazuri... Ii spuneam si Ellenutei: coletele pleaca din Franta, si totusi la Posta iti spun ca nu au ajuns. Pe cine sa crezi? Pe cine sa acuzi? Din fericire, nu au sistat livrarile catre Ro si eu probleme nu am avut, am primit aviz de fiecare data si coletele au fost intacte. Nasol de cei care nu le-au primit...dar LaRedoute fac rambursari din cate stiu eu. Ma rog, mai bine sa nu fie cazul!

Stancutza, de Sofia Elena - 21.01.2008

Povestea nasterii Sofiei
Poze Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

stacuta, vai dar ce de par aveti :-)o sa fie o cocheta sofia .e o scumpa si jumatate .....o pup dulceeeeeeeeeeeeeeeeeee

Matei

CUM CRESTE BEBE
DRAGOSTEA MEA
BOTEZ





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

quote:
Originally posted by rlc_sandor

Laura,tu ii dai sab simplex inainte de masa?Farmacista mi-a zis sa ii dau dupa masa si asa am citit si pe prospect.<Eu am inceput de 4 zile sa ii dau si sunt multumita deocamdata.

http://community.webshots.com/album/562661491vXXSNd



si mie mi-a spus dr. lui sa-i dau tot inainte de masa . 10 minute mi-a spus mie dar, din pacate, eu nu le pot respecta ca nu stiu ca ii este foame...
Pe frichi a mea odata, intr-o secunda isi baga pumnii in gura de foame si atunci ii dau picaturile si in 3 minute ii bag si laptele ca sa o potolesc...
O sa incerc sa i le dau mai inainte daca madalina stie ca este vorba chiar de 30 de minute...

Madalina,. tu de cate ori i le dai pe zi?
WEu de trei ori. Prima data la masa de dimineata - pe la 8 - apoi pe la 4 dupa amiaza ca atunci am observat ca tinde sa o doara burtica si apoi seara inainte de culacare, pe la 9 seara...
Mi-ar placea sa i le pot da de mai multe ori pe zi ca am observat ca chiar ii fac bine. Deocamdata.


Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/2288699992/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Tudor nu pare a avea colici...se partzaie si atunci se schimonoseste a durere dar dupa eveniment este vesel. In schimb daca nu ragaie ca un mistretz nu-i este pe pace: se intoarce, se intinde, fasaie din guritza pana ma prind eu ca mai are aer de dat afara si-l ridic - atunci scoate un buff de ma surzeste, dupa care adoarme zambind. Eu cu Ozi am incercat cam tot ce era pe piata (Gripe, SabSimplex, Babydrink s.a.m.d.) si nimic nu a alinat-o...urla neconsolata si se zbatea ca un sarpe. Am avut noroc insa ca s-au terminat colicile la 6 sapt fix.

mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Stancutza, se pare ca fetele noastre se tin una dupa cealalta... Si a mea luat tot 800 de grame de cand s-a nascut ( bine pracxtic, de cand a implinit 16 zile...)
A, si m-am uitat din nou la fotografiile ei... este tare frumoasa si cred ca v-a avea un par superb. Este negru ?
Pupa laura o sofia frumoasa !

Deci, pot sa-i dau sab simplex de mai mult se 3 ori pe zi ???

Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/2288699992/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Fetelor,... nu-mi vine sa cred ca pot spune asta dar... am momente in care ma plictisesc....
Eleni este tare cumintica astazi.
Am mancare facuta de ieri, am curatenie pentru ca am avut o femeie sambata care mi-a facut o curatenie generala, am spalat biberoanele..
M-am jucat cu fetita dar cand doarme imi vine sa o trezesc, sa o pup, sa ne jucam iar....
A inceput sa doarma si ea cate 3-4 ore ziua si mi se face tare dor de ea in momentele acelea...
Barbatul este plecat in grecia si o am pe mama aici cu care aproape ma bat care sa o tina in brate pe eleni, care dintre noi sa-i dea sa manance etc... Am ajuns sa facem cu randul ca sa nu ne mai suparam...
Cine sa ma mai inteleaga....?!
Saptamana trecuta aproape ca imploram putin noroc sa-mi doarma fata ziua ca sa fac si eu treaba si acum..
implor putin noroc sa aveti si voi timp ca sa am cu cine sa vorbesc aici!!

Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/2288699992/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

quote:
Originally posted by Ereena

stacuta, vai dar ce de par aveti :-)o sa fie o cocheta sofia .e o scumpa si jumatate .....o pup dulceeeeeeeeeeeeeeeeeee




Mda, de par nu ducem lipsa ...inclusiv in locuri in care n-ar trebui sa fie...ma rog, e lanugo si o sa cada...la un moment dat...sper eu pana la botez.

Iar cel din cap se rareste pe zi ce trece, crescand in lungime in acelasi timp!!! Toata lumea se mira ce mot are, inclusiv noi...dar e haioasa foc. Multumim de aprecieri! Laura ... ca sa iti raspund ... nu e negru desi in poze pare inchis...e mai degraba un saten deschis, si se mai deschide inca. Iar dasupra urechii drepte are 3 fire albe!!!

Eu ii dau Sofiei Sab Simplex de mai multe ori pe zi, dar in doze mai mici - adica 10 picaturi o data nu 15. Asa pot sa merg pana la 5 "doze".

Stancutza, de Sofia Elena - 21.01.2008

Povestea nasterii Sofiei
Poze Sofia

Mergi la inceput