Am nevoie sa ma asculte cineva

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deanny spune:

Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sybille spune:

Am citit cu sufletul al gura,am un gol in stomac si mi-e pielea gaina.In aceeasi stuatie se afla si cumnata-mea.A debutat in aceasi perioada cu verisoara ta, etapele au fost cam aceleasi si la ea,acum zace la pat,are 30kg si nu i-au mai dat nici o sansa.I-au facut anus contra naturii,se chinuie groaznic si am inteles ca practic i se asteapta sfarsitul.Este dureros,te inteleg perfect.Sa-le ajute Dzeu.
Cel mai bun sfat pe care il putem da este ca toate femeile sa mearga cel putin o data pe an la un control,mai bine previi decat tratezi.Orice durere pe care o simtiti,nu o lasati necontrolata.Nimic nu doare intamplator.Un exemplu va pot da eu si asta intamplat acum recent.
Ma trezesc intr-o dimineata cu o durere in partea stanga jos,in dreptul ovarelor.Mi-am zis in gand, precis am racit.In ziua respectiva mai simteam cate un junghi din cand in cand.A doua zi la fel.Sotul meu mi-a zis,maine numai stai si mergi la doctor.Eu zic ca nu e nimic ca precis e o raceala si trece.Nu m-a lasat si m-a trimis fortat la doctor.Aici se face in prealabil un termin, eu am mers direct la cabinet si i-am explicat ca am dureri de doua zile. La ecografia intravaginala a descoperit un chist de 6cm plasat pe ovar si m-a trimis de urgenta la spital ca altfel risc sa pierd ovarul.Intr-o ora mi-am facut bagajul si am fost la spital.Dupa inca o ora ma baga deja in operatie.Dupa alte patru ore,doua ore a durat operatia si alte doua ore pana mi-am revenit,m-am dat jos din pat.Am avut sansa sa fiu operata in alta tara,nu am avut dureri postoperatorii,nu drena,nu antibiotic.
Aceasi operatie am suportat-o acum patru ani insa in tara,unde 4 zile dupa operatie am zis ca mor de dureri.Se pare ca aceste chisturi se refac destul de repede.Eu fusesem la ultimul control de rutina acum 6 luni si nu era nimic.De aceea este bine ca un control la cel mult un an sa fie facut pentru ca nimic nu doare intamplator.Eu daca nu mergeam la control cine stie ce se putea intampla.
Incognito,poate ne vei da vesti bune despre verisoara ta si bunul Dzeu o va apara de tot ce e mai rau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Doamne, stim toti ca murim, ca suntem "niste jucarii stricate", dar chiar trebuie atata suferinta si chin ?!

Nu este drept



"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns incognito spune:

Sybille,Dumnezeu sa fie alaturi de cumnata ta si chiar ai mare dreptate in ceea ce spui.Cam asta este si esenta rugamintii mele catre toate fetele-Sa aveti,mai bine spus,sa avem mare grija de noi!
Corina este constienta de ieri de la prinz.Respira spontan,este inca in ATI si sedata mai tot timpul.In ceea ce priveste reusita interventiei strict ca tehnica se pare ca a reusit.S-au facut multe acolo,mi-e si frica sa pomenesc ce anume,mai bine nu o mai fac....Toata lumea,inclusiv medicul care a operat-o,spera sa se recupereze bine.Ce fel va fi viata ei dupa interventia asta,ce sanse de supravietuire si ce calitate a supravietuirii mai aduce efectuarea acestei operatii....nu a spus nimeni nimic.
Nu prea mai stiu ce sa spun.Sint putine cuvinte potrivite.Ori eu nu le mai gasesc pentru ca,recunosc,sint speriata de toate cite s-au intimplat deja pina acum.
Imi doresc pentru ea sa-i dea Dumnezeu multa,dar multa putere.Ca de altfel tuturor oamenilor!

Va multumesc ca v-ati rugat si va rugati alaturi de mine.

Si cit ne sta in putere,aceeasi rugaminte si in acelasi timp,indemn-obsesiv,repetitiv...dar intelept-Sa avem mare grija de noi!Cit priveste afectiunile acestea genitale,macar o data pe an sa facem un control ginecologic adevarat,adica pe masa ginecologica,cu valve si tuseu.Si un Babes Papanicolau.Am inteles ca sint unele spitale din Bucuresti-pe la serviciu pe la mine se discuta de curind asta-,ca de exemplu Maternitatea Bucur,care fac Babes Papanicolau la un pret modic ori chiar gratuit in cadrul unui program national,numai noi femeile sa ne prezentam.Daca cineva cunoaste amanunte in sensul acesta poate chiar ne spune.

Va pup pe toate,sanatate multa-multa din suflet va doresc,

Incognito

mami de Ioan si Ioana-06.01.2003


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada29 spune:

Suntem in continuare alaturi de Corina!Dumnezeu sa-i dea putere!




Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Multa multa sanatate, Corinei!
Dumnezeu e mare si are grija de fiecare dintre noi!


Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!


Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!
Stelele care cad, nu pier! Stelele care cad, se duc pe un alt cer!Ramas bun, steluta iubita si scumpa, Emma!
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea unui licurici scump!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

Ne rugam pt sanatatea Corinei!!!
suntem alaturi de ea!
Incognito, te rog sa ne tii la curent cu starea sanatatii ei!
pupici la gagici!!!

astept inca o minune in viata mea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ernestine spune:

Doamne,a trecut ceva timp de acnd nu am mai postat,inas am urmarit in functie de timp ,problemele voastre.Cand am descoperit subiectul,m am gandit ca m ai sunt destule femei care simt nevoia sa le asculte cineva,si din pacate e greu sa gasim pe cineva sa faca asta.Ma doare,pur si simplu,sunt ravasita si mult timp aceasta poveste i mi va urmarii gandurile.Doamne,cat de rar realizam ca viata poate fii atat de grea uneori si ca nimicurile vietii sunt atat de banale in fata unei asemenea situatii.Sa ne ierte si sa ne ajute Dumnezeu pe totii,sa ti dea tie multa putere sa ti poti ajuta verisoara,sa i dea ei mult curaj si optimism sa lupte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns incognito spune:

Sper...Sper sa poata lupta.Sper sa reuseasca sa treaca pragul acesta.
De azi este la salon.Are voie cite o gura de apa plata cu lamiie si miere.Chiar adineauri am vorbit la telefon.Pling de bucurie ca am auzit-o.Are vocea sfirsita dar e ea!O va avea si mai puternica zilele ce urmeaza.Nu a vrut sa merg sa o vad,imi va spune ea cind se poate.Nu-si mai simte deloc,dar deloc! piciorul drept,nu am stiut sa-i spun de ce...
Doamne,fetelor,asa m-as duce sa o string in brate...Dar o ascult si mai stau zilele acestea potolita,ma mai adun si cind ne vom vedea nu voi plinge in fata ei ca sa-i fac rau in loc sa ii fac bine cu prezenta mea.
Dumnezeu sa-i ajute,sa fie linga ea!
Stiti,i-am spus sa aiba curaj si incredere si ca sint multi oameni,multe fete care se roaga pentru ea si ii doresc sanatate multa si putere...
-Sa le spui ca le MULTUMESC.


Incognito

mami de Ioan si Ioana-06.01.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

sanatate corina, ma rog pentru tine

mami de Rares Andrei (10.03.2005) si Stefania Maria (10.10.07)

http://community.webshots.com/user/andrruzzaR


Mergi la inceput