Am nevoie sa ma asculte cineva

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adi_dalma spune:

Doamne ajuta!
suntem alaturi de voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalMar spune:

Madalina, inteleg perfect prin ce treci, si varul meu a suferit de cancer de la 18 ani, dar, din pacate, la 26 de ani a pierdut lupta. Stiu ca este greu si pentru tine, dar trebuie sa fii tare pentru ea, sa o incurajezi, sa nu o lasi niciodata sa dispere; vor fi clipe cand va vrea sa nu mai lupte, va fi coplesita de durere, se va simti urata si va dori sa se izoleze, va incerca sa-i respinga pe toti din viata ei. Trebuie sa fii alaturi de ea si sa o ajuti, singura nu are sanse sa lupte cu aceasta maladie cumplita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns incognito spune:

Va multumesc ca sinteti alaturi de noi.
Trece printr-un moment de cadere.In situatia data era de asteptat.
Stam foarte mult de vorba,sper sa depaseasca momentul.
Datorita suprainfectiei nu poate incepe sedintele de radioterapie,deci saptamina aceasta ia tratament antibiotic si mergem luni saptamina viitoare.
Vor fi 27 de sedinte de radioterapie,apoi se va face tomografia si se va decide asupra interventiei chirurgicale.
A inceput sa ia in paralel complex de vitamine si chiar ma intreba de tratament naturist insa nu am stiut ce sa-i spun.

Dumnezeu sa-i ajute,sa ne ajute!

Madalina

mami de Ioan si Ioana-06.01.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

am citit ce ai scris, am citit cu sufletul la gura despre verioara ta .....cineva la inceput ti-a recomandat tratamentul Virginiei Faur de la Lugoj, acelasi tratament ti-l recomand si eu pentru ca l aun momet dat in anturajul parintilor mei era cineva bolnav de scleroza in placi parac asa i se spune, era de multi ani la pat si de ff mult timp nu se ridicase din par era intr-o faza ff avansat a bolii, cand a aflat de tratamentele Virginiei Faur, la urmat dupa 3-4 luni de tratament a avut puterea sa se dea jos din pat si sa vina pana la noi acasa........bola era prea avansata iar tratamenul nu a facut decat sa ii mai prelungeasca viata cu un an visuyl ei era sa isi vada fetita intata la liceu.......si a reusit!

Sanatate multa si intradevar ori ce alta problema paleste in fata unei astfel de boli, eu spun sa il incercati.....multi au reusit sa depaseasac boala!

PS Eu pe Vladut l-am facut dupa un tratament de curatare recomandat de Virginia Faur!

POZE VLADUT



"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

incognito - DD sa va ajute sa invingeti boala
S-ar putea ca asta sa fie si pentru tine o noua provocare ce ar urma sa te scoata din starea in care esti

Voiam doar sa-ti spun ca si eu cred in tratamentele naturiste cu care s-a vindecat si o matusa de-a mamei de cancer.

Poate n-ar strica pana incepe altceva sa faca o astfel de cura. Mai rau nu are ce sa-i faca ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns incognito spune:

Fetelor,Doamne,sint ingrozita de-a dreptul!
Cred ca e cam o ora de cind am vorbit cu Corina si nu incerc nimic altceva decit multa spaima!
Azi e deja a 8-a sedinta de radioterapie.Le suporta destul de greu dar...Saptamina trecuta am insistat sa vorbeasca profesorului de problema pe care a simtit ca o are la sin de prin noiembrie,anul trecut.La momentul acela imi amintesc ca a promis ca va merge sa faca o mamografie pina la sfirsitul anului dar nu a facut nimic.La insistentele mele a acceptat dupa sedinta de raze,miercuri saptamina trecuta ,sa intre la profesor si sa vorbeasca si despre sin.I s-a facut mamografie urgent,iar joi punctie.
Dimineata asta a luat rezultatul.Mi-a citit citologia-,,numeroase celule maligne,grupate,izolate...,,-mai departe nu mai stiu pentru ca am simtit ca mi se face rau.Abia miine voi reusi sa ajung la ea.Acum sint cu cei mici acasa iar la noapte lucrez.Am reusit sa o linistesc cit de cit.Nu stiu daca constientizeaza complet situatia in care se afla.
Nu-mi vine sa cred.Pur si simplu sint blocata.
Nu inteleg ce s-a intimplat cu ea.Din cite am mai citit eu imi amintesc ca cancerul de sin este independent de cel de col uterin.Altfel,la momentul acesta,pe cuvint,ca nu mai stiu nimic.

Va pup pe toate,sa avem grija de noi,

Madalina

mami de Ioan si Ioana-06.01.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruskandu spune:

Vai, Madalina, ce trist...
Stateam cu copilul in brate, citeam, cand am ajuns la ultima ta postare, am inceput sa plang.
Nu-mi ramane decat sa ma rog pentru verisoara ta.
Ajut-o sa lupte cu boala, fii alaturi de ea, fii tu tare si pentru ea.
Pe langa radioterapie, chimio-, sa urmeze si tratam. naturiste. Poate da DD si nu va ajunge la operatie.

Andreea lui Andreiut Puiut 11.06.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

Multa sanatate si putere de lupta, va doresc!

------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Incognito, cum mai este verisoara ta? Nu ai mai intrat sa ne spui ce mai face...Va dorim multa sanatate si Doamne ajuta sa fie bine!

http://dw.daisypath.com/sj4jp2.png
http://tt.lilypie.com/DpdYp3.png
Lacrima...ea nu este decat o expresie a prea-plinului pe care il simti in acel moment. Lacrima nu este o necesitate, e o declaratie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tatiana83 spune:

Acum am descoperit subiectul...am citit cu sufletul la gura toate mesajele...Multa multa sanatate si putere de lupta!!Dumnezeu sa o ajute pe verisoara ta!
Fi tare pt ea!

Ce s-a mai intamplat?Cum se mai simte Corina?

Acum ma programez pentru un papanicolau la ginecolog...



Tatiana, mamica de bebe Luca (12.12.2007)

22.04............65,2 kg
...dupa o saptamana....
29.04............62,4 kg
..dupa inca o saptamana
06.05............60,6 kg
..dupa a 3a saptamana...
13.05............59.8 kg
:-)))) de cand asteptam sa schimb prefixul :-)))

Mergi la inceput