Am nevoie sa ma asculte cineva

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina_dm spune:

Acum am dat peste subiectul tau, Incognito.

Sincer, din inima iti spun...sunt alaturi de tine! De tine, de verisoara ta si de toti cei care au astfel de probleme.

Si eu sunt inspaimantata de acest CANCER. Matusa mea a avut probleme, dar D-zeu ne-a ajutat sa o salvam prin operatie. Pentru moment, de cativa ani...e relativ bine.
In schimb, atatia prieteni si apropiati s-au dus, unii de la o luna la alta, din cauza aceste nenorociri numite cancer. Nu inteleg...nu pot intelege, desi sotul meu este cercetator si in laboratorul lui asta fac toti - cauta solutii...si uite ca pana acum, desi nu neg evolutia stiintei...totusi tratament care sa functioneze total nu s-a gasit.
Imi vin mii de " de ce ?" in minte - de ce apare?, de ce nu se poate stopa?, de ce tot mai multa lume este atinsa si persoane care au avut o viata corecta?...

Sa dea D-zeu sa auzim de bine si te rog sa ne dai vesti!
Aveti grija de sanatatea voastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns incognito spune:

Corina...este acasa de marti,ora 02.
In coma.Asa au venit cu ea,coma de gradul 2 inca ieri dupa-amiaza.
Pe undeva e mai bine pentru ea,vorbind in contextul intregii amaraciuni,ca nu mai proceseaza psihic ceea ce i se intimpla.
Ieri mi-am petrecut intreaga zi linga ea.
Este ingrozitor.
Nu poate nimeni aprecia cit va mai dura.Si nu mai are nimeni curajul acesta.Mai ales ca medicii s-au mai hazardat odata facind aprecieri si s-a dovedit ca lucrurile in sensul acesta stau cum vrea Cel de Sus si nu cum calculam noi oamenii orientindu-ne dupa rationamente medicale.Numai Dumnezeu stie.Dumnezeu pe care noi,toti din familie,il rugam din tot sufletul sa o ajute odata,in sensul sa-i usureze suferinta.Cale de intoarcere nu mai e.
Azi-noapte am atipit vreme de vreo doua ceasuri in care doar am visat.Pe noi doua si bunica din partea mamelor.Aveam ...ea vreo 11 ani,eu vreo opt...Bunica o tinea in brate iar eu le priveam si ma gindeam cu mintea de acum-Ea a crescut-o.E firesc sa o iubeasca mai mult ca pe mine.
Bunica traieste inca si e la capatiiul ei...Nu am inteles nimic din vis si poate nici nu e ceva de inteles.
Acum sint acasa la mine.Merg putin mai tirziu inapoi.

Dumnezeu sa-i fie alaturi!Dumnezeu sa-i aiba de grija!Dumnezeu sa-i ajute!



Incognito

mami de Ioan si Ioana-06.01.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Madalina, multa putere va doresc, chiar nu mai e cale de intoarcere. Imi pare foarte rau si va doresc sa aveti putere sa mergeti mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns makydenis spune:

Dumnezeu sa va dea putere!
Sper ca toate fetele care au citit topicul amintirea Corinei sa le aminteasca cat de pretioasa si salvatoare poate fi vizita anuala la ginecolog! Eu ma rog sa fie asa!
Uitati, prin asta, Corina va salva multe vieti, sunt sigura!!!

Carpe diam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Bunul Dumnezeu sa-i fie alaturi Corinei, iar voua familiei, va doresc din suflet multa putere in incercarea asta grea!

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!

"Nu-i nimic, ce daca... Tot ce-i rau o sa treaca!
Nu-i nimic.... Cad si mereu ma ridic!" Laura Stoica


Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

Doamne, nu mai am putere sa scriu ceva......
ma voi ruga pentru ea!

astept inca o minune in viata mea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

ma rog pentru ea si pentru cei dragi ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns incognito spune:

Si DUMNEZEU SA O ODIHNEASCA!
A incetat din viata azi,16 septembrie 2009,la 14.40.
Altfel...,au ramas atit de putine cuvinte...
Ori poate nu le mai gasesc eu ca fiind potrivite acum.


Incognito
mami de Ioan si Ioana-06.01.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Condoleante Madalina.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada29 spune:

Dumnezeu sa o odihneasca!

Condoleante!

Ada

Mergi la inceput