Am nevoie sa ma asculte cineva

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea81 spune:

Fara cuvinte, Incognito! Fara cuvinte! Dumnezeu sa va ajute....sa acceptati, sa fie suferinta ei mai usoara...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Incognito sunt alaturi de tine. Sincer ma voi pt. tine si verisoara ta la DD ca sa va dea putere sa mergeti mai departe. Si sincere condoleante pt. tatal din partea cuiva care stie cum e sa iti pierzi un parinte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns incognito spune:

Chiar acum am vorbit la Bucuresti.
Este inca in viata,inca in ATI Fundeni.Stare foarte grava.Dependenta de oxigen ca sa poata respira.Este la pat,cu drenaj pleural,cu antialgice majore si altele nu mai stiu.
Din cite am inteles nu ii da drumul acasa.
Medicii au spus una pina la zece zile.Adica,raportat la starea fizica actuala,una pina la zece zile mai poate fi in viata.
Eu insist acasa,la fratii ei,sa o duca pe mama ei acolo.De cealalta parte ei insista nebuneste ca inca sa nu-i spuna mamei lor adevarul complet privind starea Corinei.Nu stiu de ce naiba m-am fixat pe asta dar cred ca are nevoie de mama ei la capatii.Cred ca e singura persoana care o poate sustine si ajuta cu adevarat,in afara lui Dumnezeu,sa treaca pragul.
Sint inspaimintata rau.
Si nu spun decit-Dumnezeu sa-i ajute!Dar sa-i ajute!Sa o aline si sa o linisteasca!Din tot sufletul meu il rog sa o ajute!

Incognito

mami de Ioan si Ioana-06.01.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria spune:

dumnezeu s-o ajute...
si tie sa-ti dea putere sa treci peste aceste momente atat de grele!

sunt de acord cu tine, mi se pare o greseala imensa din partea fratilor ei sa nu ii dea posibilitatea s-o aiba pe mama ei alaturi, in aceste ultime clipe. nu e corect nici fata de corina... dar nici fata de mama ei (a lor).

ce sa spun... nu ai cum sa-i convingi sau sa treci peste decizia lor. presupun ca asa considera ei ca e cel mai potrivit; adica nu mai mult decat sunt convinsa ca ai incercat deja, sa discuti cu ei in acest sens... vor trai cu decizia asta (buna, rea, cum e ea...) toata viata lor de-acum inainte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

incognito, Dumnezeu sa o ajute pe verisoara ta!
Si pe tine sa iti revii din socul mortii tatalui. Eu le-am trait pe amandoua, mama a murit brusc, de inima, tata lent de cancer, cam un an mi-a luat dupa fiecare sa-mi revin si sa ma pot bucura de viata mea. Mi-a spus cineva care face un master in psihologie ca e normal intre 1 an si 2 sa treaca pana iti revii dupa asa ceva. Doliul sufletesc e necesar, traieste-ti durerea, las-o sa iasa la suprafata, ca sa poti dupa aceea s-o depasesti si sa-ti aduci aminte de el cu drag si seninatate si sa te bucuri de tot ce ti-a lasat bun, tie, in suflet, in minte, in caracter. A fost viata omului, atat a durat, de la A la B, o viata cu bucurii, cu probleme, cu impliniri, cu bune si rele.
Socul si suferinta ta si a mamei sunt normale, traiti-le ca apoi sa le depasiti. Vietile voastre continua, va asteapta si bucurii si necazuri, de toate. Ai 2 copii de crescut iar mama ta 2 nepotei de ingrijit si iubit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Azi am descoperit subiectul si l-am citit cu sufletul la gura, sperand ca pana la ultima postare o sa aud o veste buna...si ma cutremur si acum cand ma gandesc la atata suferinta cata poate fi data unui om ...chiar e o vorba, sa nu-i dea DD omului cat poate duce, si asa este...nu pot decat sa ma rog pt Corina!!!

Anna si Ioana 11.07.2008

povestea nasterii

www.arbointeractive.ro/concurs-nokia/take-vote.php?pic=42" target="_blank">un vot va rugam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Incognito, multa putere si Dumnezeu sa o ajute si sa-i aline durerea!


Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!

"Nu-i nimic, ce daca... Tot ce-i rau o sa treaca!
Nu-i nimic.... Cad si mereu ma ridic!" Laura Stoica


Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Dumnezeu sa o ajute si sa-i aline durerea Corinei .
Doamne, ajuta sufletul chinuit !


Iar pentru tine, Madalina, iti doresc multa putere si tarie sufleteasca,durerea nu ti-o poate lua nimeni,din pacate, numai timpul si amintirile frumoase te vor mai alina.
Curaj !




"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Incognito Dumnezeu sa va ajute si sa va dea multa putere! Ma bucur ca ai aici o gramada de prietene virtuale pe umarul carora poti plange si plangi cat vrei caci asa te vei descarca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Incognito, cum mai e Corina? MAi ai vesti de la ea?

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!

"Nu-i nimic, ce daca... Tot ce-i rau o sa treaca!
Nu-i nimic.... Cad si mereu ma ridic!" Laura Stoica


Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!

Mergi la inceput