***Shoppaholicele Redouto-masochiste (84)***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

am luat si eu comanda din 1, mai astept sa ajunga cadoul comandat in 6 si o comanda din 8 si gata!ca geme sifonieru'!teoretic
fiind la preturi rotunde multe deja au aparut dar se vede ca am 'n comenzi la activ ca nu am mai dat rateuri mari.la lenjerie intima ,nici acum nu am inteles eu daca port 85b la ei am 100b???poate un 95 b....
dar na ca tot scriu cateva impresii:
-tricoul cu maneca lunga made in romanica e fff fain si se aseaza bine
-am mai luat doua pulovare unul care are doua chestii ce se leaga peste sani imi vine fff bine,asta imi place cel mai mult si cel cu maneca 3/4 evazat si stramt pe corp care e dragutz si ma obliga sa fac ceva cu burtica mostenire de la sarcina
-fusta cu voalane care-mi place,merge la vara la plimbare cu caruciorul
-loredana mi-a ajuns sutienul pt slipul cu pricina violet e culoarea care se potriveste perfect,mie imi e cam mic,mergea 40 dar nu era decat 38 si l-am luat asa....
am un rambus de 5 euro pt sacoul ala gen militar,era 5 euro pe site,asa il asteptam...chiar imi pare rau ca nu a ajuns,comandasem pe violet...

in rest tricouri de 2 euro,nimicuri...

alina mamica bulinei www.youtube.com/watch?v=54C4rgga0L0" target="_blank">Elisa (20 iunie 2007)

povestea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Fetele.....a luat careva sacoul asta? http://www.laredoute.fr/vente-default.aspx?presCode=5988187&SizeCode=00038&Quantity=1&PersText=&ItemId=2&Mode=Update&Single=true&ksource=-1

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/sets/72157603478525150/" target="_blank">PARTY 2 ANISORI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ELTEKA spune:

Ancamari
Ti-ai comandat Puma? Voiam sa-ti spund aor ca eu mi-am luat astia: http://www.laredoute.fr/vente-chaussures-de-sport-ws-star-1000-lo-l-de-puma.aspx?productid=324135350&documentid=496107&categoryid=0&single=&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=12 nr. 40 (aveam 38 inainte de a naste [:P]) si desi scrie pe ei 25.5 cm (exact cat am eu, ca mi-a adus sotulache niste CK de 25 de cm de plang langa ei fiindca ma strang) - mi se par un pic mari, tre' sa poun soseta la ei, altfel nu merg...

Laura
Depinde de picior...Ma gandesc ca 20 sunt ok.

Mamica lui ELIAS , 31.05.2007

POZE cu Elias, sau DOLOFANEL - Fat Frumos cel Chel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Elteka sar'na pt raspuns.
Mi-a venit si mie pachetul de pe 3 febIn seara asta am vazut avizul in cutia postala si, dupa ce am tzopait bine pe holul blocului (noroc ca nu m-au vazut vecinii), am fugit si l-am luat!
Sunt majoritatea lucrusoare pt piticutza mea, seturi din acelea cate 3 tricouri cu maneca scurta/lunga, setul cu 2 body-uri la 5E (alea care sedesfac de tot), o pereche de blugisori, caciulita + fularul la 2 E, toate-s super! Si asa ieftine! Pt botez am luat (de la noi) un set cu cateva hainute (body, pantalonasi, bluzita, salopetica, manusi si caciulita) cu 900 000
Pt mine am luat chestii pe care le-am vazut la voi si am nimerit tare bine numarul (38-40).
Acum astept pachetul de pe 6 feb si pe urma mai dau o comanda (tot pt fata ma tenteaza, desi am umplut dulapul cu chestiile astea, iar comanda urmatoare e tot plina cu lucruri pt ea).


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Poze Laura
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria
Atat sunt de mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamari spune:

Elteka - bine ai revenit! Mar 38 am comandat, cred ca astia sunt, au fost 30 euro
http://www.laredoute.fr/vente-future-cat-lap-de-puma.aspx?productid=324133964&documentid=344707&categoryid=22927568&single=&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=16,
cu inima stransa ca ar fi trebuit sa comand 39, dar nu-i problema ca ii dau mamei mele. Eu am vrut ceva f. comod pt mers in parc, acum ma chinui cu niste saboti largi, nu mai suport nimic care sa ma bata la calcai pt ca am facut basici saptamana trecuta de la balerinii aia de velour.
Am mai comandat si http://www.laredoute.fr/vente-mules-femme-prix-mini.aspx?productid=324031027&documentid=207608&categoryid=30357954&single=true&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=16, mar 39, pe negru
Ceva trebuie sa-mi vina si sper sa apara comanda mult mai repede decat cele care au venit pana acum (3-4 saptamani).

Anca si Andrei Cristian (28 mai 2007)
poze sept-oct
poze nov-dec

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

Nushu,
tu ziceai ca ai primit hanoracul Nike din material de tricou si ca ti-au pus un numar mai mic?
eu am comandat 38 si mi-au trimis 34-36; niste imbecili! n-am ce sa fac cu el; pacat, asa material, de tricou, arata bine.
Si nici puloverul adidas nu e grozav, gri foarte inchis si mi-e mare 38 , idem cu cel Puma.

primit azi comanda din 2 febr; mai astept 4,6 si 19 febr.

Elteka, ce faci draga, redoutesti pe ascuns? ce Pume ti-ai luat? aia de mi i-ai aratat mai demult? baga o poza/link


Ancamari,
auzi, tu ridici colete zilnic? pupici la Petit.

, mamica de David (24.04.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristicross spune:

Cand intru pe site -ul Laredoutte la INSPIRATION DE SAISON spune Dernier jours. Ce inseamna ca sunt ultimele zile? Adica pana cand? Stie cineva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamari spune:

Ella - nu zilnic, dar in fiecare vineri de vreo cateva saptamani, am umplut casa de boarfe, nu mai prididesc cu spalatul lor, asa e daca am sot plecat si eu mai mult in casa si in parc si atat. Cum e Bobytul? I-a trecut raceala? Ma tot gandesc daca sa iau premergator sau nu.

Anca si Andrei Cristian (28 mai 2007)
poze sept-oct
poze nov-dec

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristicross spune:

Eu am primit comanda din 29.01. Sunt multumita de produse cu doua exceptii, pe care le afisez ca sa nu luati si voi teapa:
- Cea mai mare teapa sunt acesti pantaloni de care sunt fff dezamagita, au niste paiete jenante, iar blugul pare murdar
http://www.laredoute.fr/vente-le-pantalon-bebe-okaou.aspx?productid=324106359&documentid=344707&categoryid=41062239&single=&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=16
- si aceasta combinatie ,rochia este dintr-un material gen tricou (desi scria vascoza), iar boleroul pare din lana aspra
http://www.laredoute.fr/vente-robe-cache-coeur-femme.aspx?productid=324121647&documentid=201207&categoryid=41056639&single=&hasnext=1&hasprev=0&direct=false&pagesize=16

In rest camasute Okau pt baiat, pantaloni velour,set 3 body cu guler,
set 3 helanci,set trei tricouri maneca lunga toate ok

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

cris, eu am si rochia si boleroul (2 culori chiar) si imi plac . Rochia nu am purtat-o inca, e de vara...dar sunt fan bolerourile alea..chiar imi plac si ca material si culori ... Chestie de gusturi!

Edit: aia nu e combinatie, adica nu m-as vedea purtand o rochie subtire de vara cu un bolero de lana. eu le iau pe fiecare separat...nu am vazut deloc "combinatia" in ele.

Mergi la inceput