Colectia de toamna-iarna 2005 (187)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Noi suntem acasa azi, bolnavioare cu virus la stomac (un fel de enterocolita, banuiesc...) La Rianna a debutat cu stari de voma si diaree, la mine cred ca abia acum incepe. Mai tragem si de-o amarata de raceala, Rianna e cu tuse si acum nu-i mai pot da sirop pentru ca e deranjata la stomac. Singura bucurie e ca starea ei generala e buna, are energie.

Pupam colectia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Salutare fetelor...

Am tras un somn pe cinste alaturi de Stefan (adica...in alt pat dar in acelasi timp) si ma simt ok.

Ina...incearca sa dormi si tu odata cu ea...si sa vezi ca o sa fie mai bine!
Anda..asa e...sunt o gramada de neciopliti pe strazi...dar bine ca a fost nedureroasa interventia de la dentist! Sanatate!

Multumesc fetelor pt sfaturi, se pare ca azi a vrut sa faca pipi ok, dar cu munci de lamurire, dar kk...azi cred ca luam o pauza. probabil ca va urma o perioada de facut pe el in chilotei...si poate cu ocazia asta...scapam si de pampersii de pranz. Afara inca nu m-am incumetat sa ii scot ca e rece si daca face...e drumul lung de la leagane pana acasa...

Poze voi pune,...promit solemn dar...tb sa imi una sotul cablu la calc pt ca eu nu ma pot baga sub birou din simplu motiv ca nu prea mai incap si...nici cerclajului nu i-ar face bine niste exchibitii sub birou. Sper sa mi-l puna in seara asta si sa pot incarca ceva poze recente cu Stefan care a crescuuuut. Are 16 kg dar nu stiu unde ca nu prea se vad. Inaltimea nu am reusit sa o masuram dar...lucram la asta.

Stiti cumva de unde as putea sa ii iau ceva gen musama pt protectia saltelei in caz de pipi?? Ca tare as incercasa renuntam la pampers la somnul de dupaamiaza si acuma...nu pot umbla prin mag...dar l-as trimite pe tati la sigur.

Meems sanatate multa !



Diana 30+ mamica de Stefan-Cristian 14.11.2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

cuscra-meo, ma bucur ca ai scapat cu bine!! ehe, si cu un dr. asa de fermecator, cred si eu ca nu ti-a mai ars de durere!

program de sugar...aaaaah, pai atunci era boierie,faceam ce vroiam eu ( adika plimbari, magazine, program de voie) acum trebuie sa stau linistita, nici nu ma duc la buda, ca nu cumva zgomotul s-o trezeasca pe mandra. ce mai, mi-am dat seama ca fiica-mea este "lipitoare".

ce bucurie la coafor, cuscra, ca la cit ma dor creierii obositi si epuizati de zbiarate, numai sa ma traga aia de par nu am chef acum! m-a averitzat ca o sa ma doara "acceptabil" cca o saptamina si nu prea o sa pot dormi confortabil, ceea ce nu m-a speriat acu' o saptamina, dar acuma...la cit somn as baga in mine, mi se pare de-a dreptul inuman si traumatizant ce-o sa-mi faca. si as fi aminat programarea, dar mi-este jena de tipa fiindca vine tocmai din toronto pentru mine, ea lucreaza doar part-time aici la salon, in functie de nr. de clienti, si cind am sunat acum sa intreb ceva, ea era deja acolo, asa ca ma duc de jena, nu-mi place sa incurc oamenii si sa le dau planurile peste cap.
m-am dus la mani,pedi, masaje faciale, corporale, mi-am dat fata la intors, am tot sperat ca lipsa de somn se va compensa, cumva, si daca imi voi schimba look-ul imi voi ridica si moralul, dar uite ca nu-i asa.degeaba ma tot duc sa ma pigulesc, ca tot frustrata ramin.

meems , sanatate rapida !


dordiuta, cit din zi trebuie sa-ti petreci in pat? cine are grija de stefan? cum te descurci?

am plecat in lume, sa imi uit de nume.


Ina & Rachel Georgia (Nov.23,2005)


Today is a wonderful day; I choose to make it so.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buluci spune:

Meems, multa sanatate Riannei! de la noi sa treaca burtica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

MADAU SPER SA-TI IASA LASAGNA PANA LA URMA. MI-A FACUT SI MIE SOCRELA IN WK. SUPER BUNA.

DORDIA SE MAI GASESTE MUSAMA IN PIATA, LA MAG CU TESATURI, SE VINDE LA METRU.SAU SCUTECELE CARE LE PUNEAM CAND ERAU MICI.
IAR SCRISEI CU MAJUSCULE SORRY


INA
SPER SA TRAGI UN PUI DE SOMN PE SCAUN.

ANDA 35 zici? mi-am amintit ca am o carie. fa-mi si mie programare

v-am zis ca au desfiintat astia toate parcurile din sect4? cica inlocuiesc cu cele din plastic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

mi-au trecut cele 6 anestezii si-mi vine sa plang de durere acum...ma duc sa scotocesc la medicamente sa vedem ce pain killer se afla in domiciliu ca zici ca mi-a extirpat falca cu totul

miri, cu placere, sa-ti clatesti si tu okiul:)

fiu-meu a inceput sa guste din dulcea seara la tv. nu pot sa-l mai bag in pat, baie, scaun etc, cica are treaba...dk inchid tv, se lasa cu istericale....


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helep spune:

Salutam colectia.

Lavi - sincere condoleante. Imi pare rau pentru voi ca s-a sfarsit asa repede...

Anda - Capul sus ca eu am avut doua rezectii similare cu ale tale din acelasi motiv, deci se poate si mai rau . Nu stiu daca ti-a recomandat doctorasul tau, spalaturile cu apa cu sare. Sunt foarte bune contra infectiilor si vindeca locul mai repede. Pentru dureri in acest caz se recomanda un antiinflamator (gen ibuprofen minim 500mg).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

buna dimineata.

1. suntem inca in saptamana de Milumil cu lapte san. 50% cu 50%

2. noi de pampersii de pranz si de seara am scapat....hat hat. adica pipi noaptea nu prea mai facea de vreo 3-4 luni. rar se mai intampla cate 1 maaaaxim 2 pipi pe noapte. doar ca ziua nu anunta decat dupa ce facea.
am scapat repede, fara batai de cap, fara pus copil pe olita, face din picioare.

3. ma duc cu Vlad la chirurgie ca toot nu face kk

4. sunt ca Ina zombi de somn, mi se face rau de-mi vine sa vars si ma ia cu frison de oboseala.

Noapte buna

Joy de Vlad Andrei (1 decembrie 2005) & Alex Gabriel (19 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Meems, sanatate infinita Riannei!

Anda, -am sa treaca durerea!
Despre oamenii de pe strada, ce sa zic, no comment!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Ina...ms de intrebare. Nu mi-a zis dr. cat sa stau in pat dar...sincer nu prea stau. Adica mai mult in canapea asa la semiorizontala si sa nu fac eforturi mari. In rest...ma cert ci fi'miu cand i se pune pata pe ceva, dar ma ajuta ai mei care stau la un etaj mai sus. Partea proasta e ca Stefan nu mai vrea la ei...ci vrea in camera lui, iar daca coboara unul din ei tot cu mine vrea. E greu dar ne descurcam.
Mai am si de despachetat vreo 30 de cutii care ma asteapta. Dar...mai e timp si dupa nascare!



Diana 30+ mamica de Stefan-Cristian 14.11.2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

Mergi la inceput