* Ghiocei de martie - aprilie 2006 * (50)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tili spune:

Catrinel, zic mersi ca exista cresa asta saptamanala si e la 5 min de casa mers pe jos, ca altfel, habar n-am cum ma descrcam. Sper sa fie totul ok si sa nu avem surprize. Din cate vad Matei inca are cordonul ombilical prins de mine. Vom trai si vom vedea.

Aida, nici eu nu am auzit sa fie obilgatoriu scaunul pt copil, dar sincera sa fiu eu il folosesc, pt ca as risca ca Matei sa ajunga in fata si sa conduca el masina. Nu stiu ce m-as fi facut fara el cand ne-am intors din vacanta. Am facut 5 zile, ca de!!! ne-am si plimbat prin multe locuri, si nu am avut nici cea mai mica problema cu Matei.

Andreea Georgiana, si eu am vazut pozicile Theei, domnisoara cu ochii ca marea. Nu ai treaba, ce fata mare si frumoasa ai. O adevarata domnisoara.

Noe, nici pe voi nu va ocolesc necazurile. Ptiu!!! sa treaca piaza rea! Acum serios, pup-o dulce din partea noastra pe printesa, sa se faca bine si sa ii treaca buba.

Mihaser, eu am o poveste legata de faptul ca mi-am dorit ca al doilea copil sa fie fata. In prima perioada a sarcinii, eram convinsa ca e fata, ca "asa simte inima mea", dar in acelasi timp aveam si o urma de indoiala, cofirmata ulterior: era ditamai baietul. Problema nu e aici, ci la o colega de serviciu care stia de marea mea dorinta de a fi mama de fata si-mi amintea constant ca nu avea sa fie. Avea obiceiul sa-mi planga de mila ca nu am primit ce mi-am dorit intr-o maniera in care te facea sa-ti iesi din fire , cu toate ca ma obisnuisem cu gandul si cautam avantajele faptului ca aveam 2 baieti, nu mai zic ca eram fericita numai la gandul ca voi fi din nou mama. Si dupa ce s-a nascut Matei ma intreba daca mai sunt suparata ca nu a fost fata. Nu stiu daca ai inteles ideea, dar pe scurt, eu sunt convinsa ca daca DD ti-ar fi dat tot baiat, tot la fel de fericita ai fi fost.
Iti spun eu, care nu l-as da pe Matei al meu pe 1000 de fete!!!
Te pup.

alinaalex, ma bucur ca v-am lipsit , dar sper sa nu mai fie cazul si sa nu mai lipsesc atat de mult. Sanatate multa!

Delia, multumim de complimente!!!! Pt mine Vaticanul are si insemnatate religioasa pt. ca sunt catolica, dar eu sunt de parere ca e un loc plin de cultura si arta. Sa nu uitam ca in Basilica Sf. Petru e Pieta a lui Michelangelo. Nici nu am visat ca voi ajunge acolo asa de curand, dar nu aduce anul ce aduce ceasul, nu..?
Dau fuga sa vad poze de la aniversare.

Fetele, ma iertati ca poate nu sunt prea coerenta, dar ce am zis la in primul mesaj privitor la memorie, e purul adevar. Partea buna cu reinceperea serviciului e ca o sa-mi antrenez din nou creierul.
Va pup pe toti, ghiocei si mamici de ghiocei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Polixeni spune:

Buna seara tuturor,
In primul rand as vrea sa urez LA MULTI ANI urmatorilor ghiocei: RUDY, ADRIAN MARK, MARK, MARIA RUXANDRA, ANTHONY NICHOLAS!! Sa fiti sanatosi,bucurosi si iubiti!!!

Vad ca sunt si ghiocei bolnaviori....of-of dragii de voi!!Va urez din tot sufletul multa sanatate!!

Am observat ca ati pus si pozici noi...imediat ma duc sa-mi delectez ochisorii.

Noi suntem bine...crestem si devenim fff nazdravani...de ex deschidem usa de la intrare si iesim afara.Dar slava Domnului suntem sanatosi.P-aici a venit primavara si e asa de frumos...au inflorit si migdalii.Pe cat se poate incercam sa iesim la aer.Cu mancatul stam asa si asa...are zile in care papa f.bine,alte zile in care uite asa imi vine
Aaa ca noutate...fac scoala de soferi si am trecut examenul de teorie.Acum fac orele de condus si va urma si examenul practic.De-abia astept!!
P-aici e in toi carnavalul...drept urmare in seara asta eu si cu my huzband ne vom masca (el seih si eu camerista ) si ne vom duce la o petrecere latin organizata de scoala de dans unde ma duc.Pe Nick il vom lasa la soacra...asa ca let the party begin!!!!
Si lui Nick i-am luat costum de Don Diego si de Zorro dar nu le suporta si urlaaaaaaaaaaaaaaaa...maine poate mergem la vreo happening pt pici cu ocazia carnavalului.
Acum inchei aici si va pup.Ma duc sa termin de gatit supita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenpit77 spune:

Buna seara tuturor si va rog sa ma iertati dragi ghiocei ca va spun La multi ani cu intarziere, dar sa stiti ca va iubesc si va urez tot binele din lume:
9 FEBRUARIE - AMBRA (SERJ)
16 FEBRUARIE - MAIA si STEFANA (DOUBLEMOM)
16 FEBRUARIE - ANNA LIA (CAT)
16 FEBRUARIE - ANDREEA (MARIA28)
17 FEBRUARIE - MARKUS (MARIANA 1976)
17 FEBRUARIE - MADALINA (LORIANA27)
17 FEBRUARIE - TUDOR (CAMELIADA)
22 FEBRUARIE - MAGDA (MARIANA 1976)
24 FEBRUARIE - TRAIAN (CEELA)
25 FEBRUARIE - RUDY (DELIA21)
25 FEBRUARIE - ADRIAN MARK (MAMAARIADNA)
27 FEBRUARIE - MARK (BAGHEERA 1975)
28 FEBRUARIE - MARIA RUXANDRA (CATRINUTZA)
28 FEBRUARIE - ANTHONY NICHOLAS (BIUTA)
Despre noi nu va putem spune decat de bine multumim lui D-zeu.
Ali este din ce in ce mai cuminte si mai ascultatoare mai ales cand suntem eu si tati la servici. Atunci cand venim noi acasa mai incepe cate un pic de circ, dar asta este se mai rasfata si ea.
La capitolul dormit stam la fel de prost dar deja m-am consolat cu gandul ca nu iubeste somnul si cu asta basta. Sunt convinsa ca o sa o mai ducem mult si bine cu noptile asa in pioneze....
In weekendul acesta o sa va citesc si eu din urma sa ma pun la curent cu ultimele noutati despre voi.
Si apropos acum ca am o fata mare si cuminte si de asemenea pt faptul ca tati ma bate zi de zi la cap o sa ma gandesc serios si la bb 2(deocamdata ma gandesc)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenpit77 spune:

Acum am mai citit din urma si vreau sa urez ghioceilor bolnaviori multa, multa sanatate.
Cu scaunul de masina stiu ca nu prea te opreste nimeni dc nu-l folosesti. Lege exista dar nu prea este luata in "serios"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Salutare mamici de ghiocei
Sambata trecuta am avut botezul micutei Thea Maria, care s-a comportat exemplar Am avut si petrecerea unde am dus-o si pe gazuta, a fost super! Pozici inca nu am pus, dar va anunt cat de curand.

Noe multa sanatate micutei Bia! Saracuta de ea prin ce necaz trece!

Fetelor va rog mult sa-mi spuneti cam cat poarta la picior o fetita de 10-11 luni? Vreau sa-i iau Theei pt la toamna niste ghetute si nush ce nr! Oare marimea 20 pt cand sunt bune?


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Poze Laura
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria
Atat sunt de mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaalex spune:

Noe, of ce rau imi pare ca aveti asa probleme ! va pupam si sper sa va faceti cat mai repede bine! saracuta Bia...
Tania, voi ce mai faceti? ce face Bia ta? ati iesit din spital? sper ca sunteti ok!
Irina, drum bun spre pui , petrecere frumoasa si te asteptam cu poze!
Aalina, sanatate si voua! sper sa scape Ana de antibiotic, bine imi aduc eu aminte ca ea n-a luat niciodata pana acuma?
Poli, chiar ma intrebam ce mai faceti! distractie placuta la carnaval si pupici multi lui Nik!
Delia, cred ca a fost reusita petrecerea voastra! pai se poate, numai o poza???(aia cu tortul) mai multe vrem (de la party, bineinteles)!
oau, ce mare living aveti! are unde se desfasura Rudy! sa foloseasca sanatos noul tobogan!
Laura, asteptam cu maxim interes pozele de la primul mare eveniment din viata Theei. S va traiasca micuta crestina si sa va aduca numai bucurii!
marimea 20 e ok. La 10-11 luni eu i-am cumparat lui Marc chiar si 22, dar erau imblanite si el are picorusul mai gros, ii intra mai greu in pantofi.

azi cand am mers sa-l iau de la cresa am avut parte de o surpriza foarte placuta din partea lui fiu-meu:
http://community.webshots.com/album/562647053jeZkFI

Alina si Marc Alexandru (28.03.2006)
pozele noastre



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaalex spune:

si pt. ca deja e 1 MARTIE va uram o primavara plina de bucurii si petreceri frumoase alaturi de ghioceii ce sarbatoresc cei 2 anisori!

A VENIT PRIMAVARA!!!

Alina si Marc Alexandru (28.03.2006)
pozele noastre
martisor



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adar spune:

LA MULTI ANI si de la noi, si o primavara plina de bucurii!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adar spune:

Si daca nu cerem prea mult, vrem inapoi pe listuta :((

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mar_apr2006 spune:

Ada, s-a rezolvat!

Mergi la inceput