* Ghiocei de martie - aprilie 2006 * (50)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ANDREEA GEORGIANA spune:

Aida,daca noi nu avem nicio deplasare planificata in perioada in care sunteti in Ro,iti pot da scaunul de masina al Theei.Noi nu plecam fara el niciodata,mai ales la drum lung.Daca mergem la socrii(de exemplu) sau prin cartier,o mai tin si eu in brate,dar mi-e foarte teama,mai ales de nebunii care conduc aiurea. Poate ne si vedem,mi-ar face mare placere.

Am pus poze incepand de aicihttp://good-times.webshots.com/photo/2292949160079410238qeGUdW

ANDREEA GEORGIANA,mamica de Thea Antonia... frumusica(28.03.2006)
http://community.webshots.com/user/andreeageorgiana


Oamenii se schimba.De obicei...in rau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aida_o spune:

Andreea, esti minunata cum sari mereu sa ajuti. Chiar si daca nu ne vei putea da scaunelul, eu iti multumesc anticipat doar pentru ca te-ai oferit Sunt sigura ca ne vom descurca noi cumva, cu sau fara scaunel. Si mie mi-e frica sa intru din nou in traficul din Bucuresti, mai ales ca aici lumea e foarte calma si respectuoasa la volan. Am ceva emotii, nu stiu cum ma voi reobisnui sa mi se taie calea sau sa fiu claxonata insistent

Trimite-mi, te rog, numarul tau de telefon si-l voi nota in agenda mea, just in case. Multumesc frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nshiro spune:

Intru doar scurt scurt sa urez LA MULTI ANI iubitilor nostri ghiocei care au mai implinit un anisor:
TRAIAN
RUDY
ADRIAN MARK
MARK
MARIA RUXANDRA
ANTHONY NICHOLAS

Multa sanatate si sa cresteti mari frumosi si isteti!

De asemeni un LA MULTI ANI si pentru Magduta sora de ghicel si Biuta mamica de ghiocel toate bune dar in primul rand sanatate!

Eu iar nu am timp de nimic, nu am citit din urma, doar m-am uitat la lista de sarbatoriti asa ca nu sunt la curent cu ce se mai intampla pe aici si probabil nici nu voi fi prea curand. Dar pentru ca sunt luni de sarbatoare macar cat sa spun la multi ani tot voi intra.

P.S. Acum doua nopti le-am visat pe Noe, Bia si Adar (Maia nu era) venisera in vizita la mine si ma pusesera sa le fac pui cu smantana....

Pupici si multa sanatate la toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biuta spune:

Mamici dragi si ghiocei, multumim mult pt urari!
Va dorim si noi numai bine si sanatate multa!!
Pupammmmmmmmm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catrinel_17 spune:

NSHIRO macar un pic mai baga nasu, ca ti-am dus dorul!
CIUF? esti in examene?
DELIA, sorrrrrrrryyyyy, acuma mi-am amintit ca intrebai de Frankfurt, da, sunt in Frankfurt, si daca mama ta schimba aici si are probleme, poate sa ma sune!! ai telefonul meu?

NOE, cum e Bia?
MIHASERU sper ca mai intri macar un pic!

MARIANA, nu vorbesc cu oana acasa amandoua limbile, chiar numai "bitte" si "danke" ii zic acasa in germana, si nici atata stiu ca nu e bine. Dar cand iesim afara vorbim germana.

Oana le zice acuma binisor in amandoua limbile, a si laudat-o educatoarea cate cuvinte stie si ce frumos gramatical le zice... Sa numere nu stie, nu recunoaste litere, dar nici nu-mi dau cine stie ce silinta sa o invat acuma! Vrea sa se imbrace singura cu pijamaua, sa intre singura in sacul de dormit, sa isi scoata singura ghetutele, nu mai vrea sa stea in scaunelul ei de masa... Doarme tot in pat de bebe ANDREEA, si nici nu ma gandesc s-o scot de acolo curand! sorry de poze, sper in weekend sa ajung sa le pun!!!!

pupici, fetele!!



si...


LA MULTI ANI Mariuca!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aalina2003 spune:

Multumim pentru urarile de sanatate,azi a fost mai bine,indraznesc sa spun ca am scapat de antibiotic..

Aida, eu stiu ca legea permite in Ro sa stai cu copilul in brate,atat in oras,cat si in afara lui. (din pacate). Noi folosim scaunul doar la drum lung,stam intr-un oras mic,unde mai mult mi-ar lua s-o pun/scot din scaun,decat drumul in sine. Glumesc,dar cam asa este.

Andreea, Ana avea aproape 11 kg,acu'...cred ca a slabit un pic,dar am dat cantarul si nici nu mai vreau s-o cantaresc.Nu te intrista pentru suvitele pierdute...si nici pentru ca,in fiecare an,vine primavara..gandeste-te ca asa cum totul se schimba,te-ai schimbat si tu un piculet:).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaalex spune:

hello!
cu intarziere si scuzele de rigoare uram si noi La Multi Ani sarbatoritilor:
MARK
MARIUCA
ANTHONY
sa cresteti mari si sanatosi!

Marc este bine acum si sper sa ramana tot asa ca mult a tras cu medicamente, muci si alte alea, in schimb eu ma simt rau din nou, mai mult,tusesc ca naiba, n-am voce, trebuie sa strig sa se inteleaga ceva si am o durere de cap infioratoare, plus ma dor urechile de nu mai pot si am mai facut si temperatura pe deasupra. sunt varza si-s hotarata sa ma duc la ORL sa vad ce naiba mai am acum. Pe Marc l-am dus la cresa, ca mor de frica sa nu ia din nou raceala de la mine...asta ne-ar mai lipsi!

Andreea, si io m-am tuns scurt anul trecut la vremea asta din cauza unui stilist, ba chiar l-am aranjat eu in oglinda cu forfecutza dupa ce am platit-o pe aia sa-mi strice frizura ...da daca zici ca te intinereste parul scurt, atunci nu-i asa mare bai. Ce riduri, ce fire albe??? ce pensie??? hehei, mai este mult pana acolo! vezi, io-s optimista, chit ca-s cu un an mai mare ca tine!
Tili, bine ai revenit! si noua ne-a fost dor de voi! wow, exista si cresa cu program de noapte? hm, n-am stiut! ti-am admirat prichindeii! multa sanatate va dorim si voua!
Aida, eu stiu ca in Ro legea spune ca e obligatoriu sa tii copilul in scaunul de masina! asa stiu eu. Pana la 2-3 ani, nu stiu exact. Au fost si discutii pe tema asta recent pe forum. Din cate am inteles legea se va innaspri, mai ales ca nu demult a fost un accident in zona Clujului in care un copil de cateva luni a murit, tocmai ca nu era tinut in scaun ci in brate de mama lui, care a murit si ea La halul in care se circula si aglomeratia de la noi nu-i de joaca. Eu intotdeauna il tin pe Marc in scaun, mai ales ca e de obicei numai cu mine in masina, eu la volan, el in spate. Iar daca e tati la volan si eu in spate, tot in scaun il pun. Ca niciodata nu se stie...si uite ca vin si cu exemple: mi s-a intamplat pana acum de 2 ori in oras sa ma buseasca careva, o data a intrat un mos in mine, intr-o intersectie, eu pe verde, el pe rosu si acum vreo 2-3 saptamani un pusti teribilist cu masina tare m-a busit in spate, eu stand la semafor, el vorbind la telefon. De fiecare data Marc era cu mine in masina.

Alina si Marc Alexandru (28.03.2006)
pozele noastre



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tili spune:

ca tot uit. M-a lasat rau memoria. Dar voi tb sa ma iertati ca am intarziat cu urarile pt sarbatoritii zilei de 28 februarie. Sa cresteti mari, frumosi si sanatosi si iubiti de toti din jur. LA MULTI ANI!!! din toata inima MARIEI RUXANDRA (CATRINUTZA) si , desigur, lui ANTHONY NICHOLAS (BIUTA).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

Andreea,vazut pozele cu scumpa ta pe wc.Rudy nici nu vrea sa vada olita....foarte propabil ca va trebui sa cumparam si noi colacel micut pentru baia lui....dar ceva mai tarziu .

Aida,vacanta faina in Romania iti urez de pe acum....ce super o sa fie sa te revezi cu lumea dupa atata vreme.
Eu intrai tot pe fuga si am reusit sa pun ceva pozici....printre care si una cu tortul cel gustos si apreciat de musafiri....dar nu cine stie ce de aratos,important e ca s-a mancat,au mai cerut si acasa musafirii si i-am dat si sarbatoritului fara sa-mi fie teama http://good-times.webshots.com/photo/2106316120072337911yJTkVb
Tati i-a cumparat puiului un topogan...pe care mi l-a si instalat in mijlocul sufrageriei...de a facut Rudy febra musculara la picioare in prima zi....de cate ori s-a urcat si s-a dat.
Irina,drum bun si sa te bucuri de pui!!!!!
Tili,am vazut si eu pozele voastre;Mai ce baieti mari ai tu acolo,si frumosi,ptiu sa nu-i deochi!Uite asa vazui si eu vaticanul...ca prea curand nu cred ca ajung pe acolo...dar candva....caci tare imi doresc,ma atrage locul...desi nu pot sa spun de ce.Ma bucur ca v-ati simtit bine si v-ati vazut cu Serj si familia,tare frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aalina2003 spune:

alinaalex,ai dreptate,eu am dat examenul la soferit de mult,nu mai stiam care sunt reglementarile (aida,scuze pentru dezinformare). de fapt,asa e si normal.sanatate pentru tine,s-o scoti la capat cu raceala,fara sa i-o transmiti si lui Marc.

Noe,ce mai faceti voi? Cum e Bia?

Tania, dar Bia ta ce mai face? A iesit din spital?

Mergi la inceput