Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (92)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

Teo& Rox, sa va traiasca micutul crestin, sa aiba viata frumoasa, sa va bucurati de el Ma bucur pentru voi, pentru prietenia voastra. Am vazut poze multe de la botez. Nasi frumosi (rox, esti foarte frumoasa cu noul look), fini frumosi! Mihnutu un frumos si un scump, superb
Si printesita Alex minunata!!


mami de Rares Andrei (10.03.2005) si Stefania Maria (10.10.07)

http://community.webshots.com/user/andrruzzaR

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

ramonaiani, la multi ani! Sa fii fericita alaturi de cei dragi!



mami de Rares Andrei (10.03.2005) si Stefania Maria (10.10.07)

http://community.webshots.com/user/andrruzzaR

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

ramonaiani, ma bucur ca ati ajuns cu bine acasa.

Teodora si Roxana felicitari pentru perietenia care s-a legat intre voi, sa ramana asa mereu si va doresc sa va bucurati de finutul Mihnea si nasicul Andrei si nasica Alexandra care sunt niste scumpi. Am vazut niste poze superbe, ca sa nu mai spun de protagonisti.


Betty, nu vreu sa te dezamagesc, dar se pare ca Mario o i-a pe urma lui Cristi cu trezitul noaptea.

Gata aam o urlatoare, fug

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

cecilia - transmitem, multumim!am pus-o, cum sa nu!
ai o urlatoare sau un urlator
betty - of, cunoastem scenariul...vrei sa te "incurajez". stef asa a tinut-o pana la 2 ani jumate!pupici unei mamici greu incercate!
ma duc si eu sa hranesc fiara, apoi iesim afara.

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Multumim mult tuturor.

sarbatoritilor sa fiti sanatosi, voiosi si voinici!

Eu ma joc cu puiul meu, nu ma mai satur de el. Dupa nenumarate rasuciri, iaca acum nu mai poate deloc, sau nu mai vrea. Se intoarce pe parti si ramane asa. O sa va arat poze cu el, sa vedeti dupa cine ma topesc.

Alinkav, daca ai vrea sa vorbesti cu o prietena de a mea din gasca de poznasi, cu o problema similara, eu iti dau PM. Ei au trecut prin asta, situatia a fost mult mai grea decat la Olivia si recuperarea este exceptionala. Eu va tin pumnii sa fie totul bine, trebuie putin mai mult efort din partea voastra dar frumusica voastra il merita din plic.



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:



Pentru cele 6 lunisoare proaspat implinite
Dulcetei ochioase si mult prea frumoase Maria Teodora de mami Luy
Papanashului zambaret Stefan de mami Sim_Stoian

Pentru cele 5 lunisoare
Dulcetei Maria Diana de mami tzuc
Dulcetei Maria de mami Tomasa
Papanashului Eduard Stefan de mami Bumbita
Dulcetei Miruna Ioana de mami andreea1002
Papanashului Robert de mami laurici_27

Pentru cele 4 lunisoare
Dulcetei Eliana de mami mihaStroescu


Ramonaiani mamico multa sanatate si numai bucuriei din partea dulcetei tale iubite!

Isabela de
Vlad Matei (22 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Intru si eu sa le urez Alinei [alinkav] si dulcetelei Olivia, bafta multa azi la neurolorg si multumiri ptr raspuns.
Referitor la RMN ca nu i-au facut pana acum, poate nu i-au facut ptr ca nu prea este relevant inainte de 3 luni. Lui Andrei i-au facut RMN, tomograf eeg, din prima saptamana de viata dar ne-au spus ca relevante sunt cele dupa 3 lui si ca le vor compara intre ele. Referitor la radiatii, iar ne-au zis ca nu exista nici un pericol la astea ptr copii.
In neurologie am constatat ca e f dificil sa pui un diagnostic atata vreme cat nu cunosti cauza exacta. Noi abia dupa aproape 5 luni, mai exact la Boston, ne-au pus un diagnostic. De fapt ce diagnostic ne-au pus ei noi deja stiam, insa trebuiau sa scrie ceva in fisa de externare.
Multa bafta azi si ai incredere ca Dumnezeu este mare si face minuni cand e vorba de ingerasii mici si nevinovati! Eu incerc sa imi spun asta in fiecare zi ca sa am putere sa merg mai departe.
Multi pupici.

P.S. Vazut copilasii tai frumosi amadoi. Si au niste ochisoriiii....

Nana, Andrei Stefan - 26 septembrie 2007
Ingerasul care ne-a schimbat viata!
Andrei la 3 luni.
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

hello dragele mele si o saptamana buna

si cate o floare pentru cele 2 cumatre cucuiete si elegante , ce a-ti mai prestat la schimbul 3

Alina multa bafta azi la control, sa vii cu vesti bune, iar pentru albastrica Olivia

Andruzza multa sanatate , sa va faceti repede bine

Nana bine ai mai venit pe la noi,ma bucur ca v-ati mai linistit, mai povesteste-ne despre dolofanelul Andrei , eu un scump , niste poze noi ?




poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Acum cateva randuri despre noi. Sitruatia este in continuare stabila si ne rugam la DD sa ramana asa pentru totdeauna. Andrei este un dragalas si un ranjit. De cand a descoperit ca poate rade si scoate anumite sunete, asta face toata ziua: rade in hohote si chiuie, iar noi nu putem fi decat f f f fericiti. Ieri am iesit la zapada si am facut si cateva poze pe care le impartasim cu voi. Singura problema care a aparut de ieri, este ca nu prea mai maninca. In sensul ca de la 5-6 sticlute de 180ml dupa care plangea ca mai vrea, acum abia maninca 100ml la o masa, ieri a mancat aproape 400ml toata ziua, iar in dimineata asta i-am dat 140ml cu lingurita. Speram noi sa se regleze, sa fie doar o perioada de reacomodare de la terminarea steroizilor.
Cam atat despre noi.
Va pupam si va imbratisam cu mult drag!
Multumim din suflet pentru gandurile voastre bune si pentru rugaciunile zilnice pe care DD sigur le aude si catre care speram sa isi intoarca fata cat de curand.
La zapada!


Nana, Andrei Stefan - 26 septembrie 2007
Ingerasul care ne-a schimbat viata!
Andrei la 3 luni.
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

ce de sarbatoriti azi, o sa iasa o petrecre pe cinste

Pentru cele 6 lunisoare
Maria Teodora de mami Luy
Stefan de mami Sim

Pentru cele 5 lunisoare
Maria Diana de mami tzuc
Maria de mami Tomasa
Eduard Stefan de mami Bumbita
Miruna Ioana de mami andreea1002
Robert de mami laurici_27

Pentru cele 4 lunisoare
Eliana de mami mihaStroescu


Ramonaiani multa sanatate si toate visele sa ti se implineasca alturi de cei dragi

sot de Gabitz


poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput