Strumfi de iulie-august 2007 (61)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Timi scuze ca n-am mai raspuns. Mie mi-au zis sa am grija sa o hidratez, si cat timp nu vomita sa nu iau alta masura. Noroc ca nu a vomitat. Daca vomita cred ca ma panicam cu tot sprite-ul lor. Nu stiu ce sa zic, vezi cum evolueaza. Insa nu sta cu ea acasa daca totusi nu bea lichide.

Luna, mamica de www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3960" target="_blank">Adelise Cezara(11.08.2007) si www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3882" target="_blank">Cosmin (30.07.2001)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Multumim Mada
Luna noi am umplut toata artilerea de sticlute sa o tot tentam sa ia macar o gura cat de mica din fiecare (si avem muuulte feluri de sticlute) +paharel + cu siringa si uite asa ne-am distrat azi. Are momente cand e mai bine, acum cateva minute s-a trezit, s-a jucat, a intins manuta catre o sticla si a baut cateva picaturi de apa si-atat.Acum iar a adormit la mine in brate si parca nici nu mai arde asa de tare.
Rapolyte merge si la copii mai mari si la adulti da ma gandesc ca daca Cosmin n-a vrut Sprite nici asta n-o sa-l incante.

Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

quote:
Originally posted by lorinaoo1

Karli nu se vad pozele si daca ma loghez cu id-ul meu le vad pe ale mele. Vreau si eu sa vad poze cu Karligugurutza

Mada vrem si noi primavara ca la voi... Da tare frumusele mai sunteti voi , noroc ca sunteti la plimbare cu tati

[blue]Timi[/blue] ai o dulceata de fata si niste poze clare... Cu ce le-ai facut, ca sunt ca de revista
Lavi si Lorina Maria (5 iulie 2007)





Exact asta vroiam sa spun....mi-ai luat-o inainte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

quote:
Originally posted by cafera


Exact asta vroiam sa spun....mi-ai luat-o inainte.

Mamica de printese


Ma bucur ca va plac.
Cum de nu esti la nanica ca in Ro e tare tarziu?

Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Buna dimineata, fetitze si strumfei! Hai la o cafea! Fetele, nu strumfeii
Daca e ziua nonnei, la multi ani si toate dorintele sa ti se implineasca!

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
http://clio78val.hi5.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Neata,

Violeta, mersi de cafea, mai dau si eu una daca sunt amatoare.

Cred ca sunt 2 sapt de cand v-am scris ultima data si noi tot bolnavi, nu mai pot, ma lasa nervii.
Deci acum 2-3 sapt a avut Victor o viroza, urata cu febra, muci, tot tacamul, apoi am luat-o noi, eu si sotul si pot sa va zic ca ne-a doborat, nu am fost niciodata atat de bolnavi, febra 40, zacut in pat cu dureri din toate cele. Apoi de we trecut a inceput si Sonia sa tuseasca si sa faca febra, am tinut-o acasa toata saptamana si am fost cu ea la dr luni si vineri. Iar we acesta, sambata noaptea, Victor a vomat si de ieri are diaree, deci are din nou gastro-enterita asta virala, azi-noapte intre 3-5 aproape nu a dormit, zicea ca "vine gustul", asa zice el cand ii vine sa vomite. Nu a vomitat dar nici nu a dormit.
Cum ziceam, nu mai pot, ma lasa nervii si balamalele si toate cele.

Asa ca Luna, Timi, inteleg perfect prin ce treceti, mama lor de viroze din partea asta de lume ca pana anul acesta nu am patit asa ceva. Sanatate multa la puiutii bolnaviori.
Victor nu vrea de nici o culoare sa tina regim si de aceea dureaza mai mult pana-i trece burtica.

I-am prelungit mamei sederea inca 2 luni, daca nu era ea la noi nu stiu cum ne descurcam. E foarte rau sa ai copiii bolnavi, dar e si mai rau cand suntem si noi bolnavi in acelasi timp si nu putem sa ne ocupam de ei cum trebuie.
Deci nu prea avem cu ce ne lauda, normal ca nu am avut timp sa ma apropii de calculator, azi sunt la serv si uite asa pot sa vad si eu ce mai povestiti.

Felicitari strumfilor dintosi.
Sonia nu are nici o urma ca ar veni vreun dinte si daca va fi ca fra-su mai avem de asteptat, lui i-a iesit primul dinte fix in ziua cand a implinit un an. Nu sta in fundulet, in schimb se roteste pe toate partile si bombane toata ziua, e atat de dulce ca-mi vine s-o mananc.

Am citit un pic ieri si am vazut ca povesteati de crese, daca am timp azi o sa intru mai tarziu sa va zic cum e la noi.

Catralu, multa bafta la operatie, va asteptam cu vesti bune.

Va pupacesc si va urez duminica placuta,


Anto, mamica de Sonia ( 22iunie 2007) siwww.flickr.com/photos/10611598@N04/sets/72157601053655009/" target="_blank">Victor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Anto, Timi, Luna offf, ce greu trebuie sa va fie cu copilasii bolnaviori Imi pare tare rau, as vrea sa fiu o zana buna sa le iau tot raul . Va trimit virtual un buchet mare de sa rezistati, sa fiti tari pt puiuti.

Anto sanatate multa si tie Nu stiu cum mai rezisti si la serviciu, si cu copilutii bolnaviori, si tu bolnavioara...

Timi am dat o cautare pe gogu si am vazut camera Canon. E super! Bine, esentialul era ca strumfita Sophie e de revista, dar cu o asa camera e mai evident lucrul asta

Aseara era cat pe ce sa ma las de scolit. De la 9 pana la 12 am tot incercat sa o adorm pe Lorinush fara san (adica fara sa stea la san, ca papa i-am dat) fara succes. Si da-i cu maraieli, si da-i cu plans, mai cu ras mieros ca sa ma imbie, si da-i cu plimbat ba eu ba tat'su... Pana la urma tot la san a adormit ca nu mai rezistam. A adormit la 12, s-a trezit la 1 si pt ca plangea am luat-o in brate si a adormit la loc. Gata, m-am plans si eu. Desi trebuia sa spun si eu o gluma ceva ca sa va mai descretesc fruntile de mamici.

Ghinet, Ilenuta, Cristina, Lia, Petra, Ioana, Jadi, Anya iesiti la apel si dati raportul!

Lavi si Lorina Maria (5 iulie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

lorinaoo1 & toate gandurile bune. Esti pasionata de foto?


Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Anto va doresc sa va faceti bine cat mai repede. Vai da ce rau v-a lovit, eu sunt rupta dupa 2 zile si 2 nopti, de tine ma mir ca te mai tii pe picioare.
Ce regim tine Victor? sau trebuia sa tina

Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Buna dimineata!

Lavinia, succes.
Anto, imi pare rau ca sinteti asa bolnavi, sper sa va treaca repede. Mare noroc cu mama ta, intr-adevar.
Nonna, e ziua ta sau ba? Ca pe listuta de pe mailul comun nu esti.

Smaranda e foarte interesata de deplasare, asa ca acum imbina tirishul cu mersul in 4 labe. Maninca cam putine legume (dar n-ar fi fost copilul nostru daca i-ar fi placut legumele); de citeva zile maninca si iaurt, ii place.

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput