***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (53)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

Fetelor voi le mai dati capsuneilor caciulite acum pe vremea asta?Io am una pe crestetul capului cu urechile goale insa nu stiu daca nu este prea subtirica.Voi ce ziceti?STEFAN transpira si forte repede oricum.Nu as vrea nici sa raceasca acum daca am scapat toata iarna si vad ca aici capsunicile noastre sunt cam bolnavioare.
Ne-a dat si noua dr calciu sa ne iasa dintisorii!Pana acum nu ne-a dat ca zicea ca suntem cam grasuni si sa nu se depuna.Acum zice ca avem nevoie sa ne iasa dintisorii.Voi ce ziceti?

Ioana mamy de Stefan Bogdan 13.06.2007

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

TRICOURI FETITE SI BAIETEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

tot io..


Ancamari, am incarcat in album..mai catre final niste poze cu jucarelele lu R.

Ma confrunt cu cateva probleme:

1. David nu sta incaltzat, cu nimik. Am zis, hai cu ciorap, pana acu nu a mers decat dress, dar ieri l-am scos in parc si sta in picioarele lnga carutz sau agatat de ce prinde is nu il pot incalta. Urla pana ii scot pantofii/ orice alta incaltzare. Nu am incercat, inca, balerini :)

2. Cele care aveti copii mai mari. R al meu nu mananca carne deloc, decat rareori o friptura de portc sau vitzel, dar, ieri a vazut un pui, picioarele de fapt, inainte de a le baga la cuptor si le-a atins si l-a apucat tremuratul.

Doxinu, io is pt fara caciula, daca nu e vant puternic. Noua ni se pare mai grea vreme asta decat atunci cand era ger. pt ca daca il tii prea imbracat transpira si raceste fff usor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Motannel, pur si simplu nu i-am mai dat sanul! Nici nu mai aveam lapte, el se invatase cu bibe, deci nu au fost deloc probleme.
CHOWPERSA, merci pt intentie, dar din pacate timpul nu poate fi dat inapoi.
Mamibiutza, inca nu am primit mailul tau.
kid, imi pare tare rau ca ati ajuns la spital! sper ca acum sunteti ok.



Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
www.flickr.com/photos/10550092@N08/sets/72157603235562212/" target="_blank">Poze din NOV-DEV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mamibiutza spune:

Multumim, Liviana! Scuze pentru intarziere
Aseara n-am mai apucat sa-l trimit ca nu m-a lasat pitica si acum ca am revenit de la plimbare si am rezolvat si cu papica am prins un moment de liniste…

Chowpersa

Kid, tinem si noi pumnii sa se faca bine capsunelul

Doxinu, noi am stat azi fara caciulita cam vreo ora… I-am dat doar o bentita, dar mai mult cu scopul de a-i tine parul sa nu-i intre in ochi… dar pana la urma i-am pus caciula fiindca batea vantul destul de tare… si Nora transpira repede, mai ales la cap ca e pletoasa… abia astept sa o tund



Mamibiutza si bb Nora (3 mai 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

didi, nici david nu vroia sa tina in picioare, am dus inapoi deja 2 perechi, si apoi vineri i-am luat o pereche de reebok versaflex, si-i plac tare mult si-i tine in picioare, au ceva la arici care cica ii lasa sa-si flexeze piciorul. sau mai sint niste pantofi" din piele si se spala, si dinaia am dar i-au ramas mici, http://www.globoshoes.com/eng/shoppingCart/redirect.cfm?sectionID=b2c/style/productDetails.cfm&itemID=64019210&&var=d&ckey=CA
astia sint reeboci dar nu gasesc botosi dinaia numai din piele, desi aici la toate magazinele sint, dar fac o poza cu ai lui david daca vrei. cu carnea nu avem probleme, din contra el cauta carnea in mincare. dar asa a fost invatat, copii alergici nu iau in greutate cum trebuie, si nutritionista mi-a spus sa dau portia de carne egala cu cea de legume, acuma nu mai e asa, dar asa a fost. nici el nu stie ca porcu frumos care fuge prin curte sfirseste in farfuria lui, ii place sa puna mina pe peste, ii plac animalele dar inca nu i-am spus ca le mincam, carnea e bucati si nu face legatura.

ancamari,stiu ca nu m-ai intrebat pe mine dar si david are o masina mostenita de la dominic, daca vrei o vezi in poze(alea de craciun), si mai are una pe care o impinge, la fata nasei lui david am vazut un model de la litle tiks, care avea frina la roata sa n=o ia bebe prea repede la inceput, si era ok, daca vrei pot sa caut linkuri

kay, cum este sonia?

ma bag putin la somn ca am avut o noapte grea

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunici minunate de mai-iunie 2007
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> ajutor ptr Sonia
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">dedicatie de la Liana la nasterea lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamari spune:

DidiAlex - multumesc mult de tot pt informatii, o sa ma uit si la poze un pic mai tarziu. Pacat ca masinuta recomandata de tine cal/pret nu pot s-o vad, cred ca trebuie sa ma loghez sau ceva si eu nu stiu germana, te rog da-mi alta indicatie!

Pepsi - multumesc! Asa e ca si la voi in poze vazusem masinuta dar am uitat, eu masinuta de impins as fi vrut, sa invete copilu' sa mearga fara premergator, la noi e mai complicat si cu spatiul, cu caratul prin lift masinuta+copil.

Va pup, revin peste cateva ore, dupa ce adoarme Petitul.

Anca si Andrei Cristian (28 mai 2007)
poze sept-oct
poze nov-dec

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

ancamari, uite astea le-am gasit ptr franta, sigur austria au pe acelasi gen,
http://www.toysrus.fr/jouets-enfants/porteurs/porteur-electronique-et-musical-winnie_454656.html
asta de la chico mi s-a parut practic si nici nu ocupa mult spatiu
http://www.toysrus.fr/jouets-enfants/porteurs/porteur-4-en-1_539910.html
il poti transforma in functie de nevoile copilului

este important daca poate sa gaseasca cu frina la roti, in sensul ca poti regla cit de tare sa mearga, ptr ca eu am unul de la dominic si david a cazut pe burta cu el, trebuie tot timpul sa fiu cu el, ptr ca merge prea repede, adica il impinge si el cade pe burta, ptr ca nu are de reglat viteza la roti

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunici minunate de mai-iunie 2007
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> ajutor ptr Sonia
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">dedicatie de la Liana la nasterea lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelabv spune:

Dragele mele, uite ca scriu si eu citeva rinduri. Am citit ce ati
scris dar nu am reusit sa scriu, am preferat sa stau "pe tusa" la
un moment dat. Am citit de puiutii bolnaviori, sper ca sunt bine
acum...perioada asta e grea cu raceli si toti virusii astia care isi
fac de cap ... Noi suntem bine, din pacate nu reusim sa iesim
asa des afara, mai mereu e vint si nu am curaj s-o scot afara pe
vremea asta pe Nicole. In continuare suntem active, la modul
"rostogolire". Isi ia un punct si se rostogoleste pina ajunge, cind
sta in 4 labe,da doar cu spatele, dar se ridica destul de usor
daca ma are pe mine ca sprijin, mai ales dimineata, o tin in brate
si se sprijina de mine sa se ridice. A descoperit si butonul de
volum la scula de sunet asa ca din cind in cind verificam cum
merg boxele "la maxim".

M-am uitat si la poze, mai mereu ma uit si verific daca sunt poze noi ! Filmuletele, merg mai greu dar le vad si pe alea, cu un pic de rabdare.

Despre tricou : dupa ce se va vota varianta finala, as vrea si eu sigla, probabil voi incerca sa-i fac si eu un tricou, Liviana multumim pentru tot ce faci !

Acum sa va spun si of-ul meu : in 21 aprilie incep munca si imi este groaza de faptul ca voi fi departe de NIcole citeva ore. Parintii mei vor fi aici, si pina atunci voi incerca sa-i bag formula pe timpul zilei si eventual seara sa-i mai dau tzitzi daca vrea. Dar marea mea problema este : SOMNUL !!! Tot ce am facut pina acum mi s-a parut normal, dar constat cu mare dezamagire ca am gresit ! Eram asa fericita cind Nicole adormea linistita , la tzitzi in bratele mele. Chiar daca se mai trezeste de 2-3 ori pe noapte, eu sunt acolo , s-o tin in brate si s-o iubesc. Adormea si singura, nu mereu, dar dormea. Dar de o vreme s-a schimbat. Si in timpul zilei si seara cind o pup sa doarme, nu vrea, plinge si iar plinge. Daca ii dau tzitzi, se relaxeaza si vad cum ii apare zimbetul pe buze si doarme. Nu avem nici suzeta, nu pare ca vrea sa aiba un tovaras de somn, doar tzitzi. CE MA FAC ? Nu pot s-o las sa plinga, am incercat si sa ies din camera, sa revin, s-o linistesc dar nu am reusit, plinge...Stiu sunt slaba dar nu pot s-o aud plingind, simt cum mi se ridica tensiunea in timple...Credeti ca se va schimba situatia asta...sau oare ce ar trebui sa fac...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

quote:
Originally posted by doxinu


Ne-a dat si noua dr calciu sa ne iasa dintisorii!Pana acum nu ne-a dat ca zicea ca suntem cam grasuni si sa nu se depuna.Acum zice ca avem nevoie sa ne iasa dintisorii.Voi ce ziceti?

Ioana mamy de Stefan Bogdan 13.06.2007

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

TRICOURI FETITE SI BAIETEI




Eu astept sa ne iasa dintitsorii si fara calciu... Si nu inteleg... cum adik sa se depuna daca e grasun???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina Roman spune:

Angela, Cip al meu a stat atarnat de tzatzi o saptamana intreaga, cat i-au iesit dintii de sus... dupa care a revenit la normal. Bine, el a si renuntat singur la san cam la 2-3 saptamani dupa faza cu atarnatul...Pot sa-ti spun ce facea bona, cand il lasam cu ea acasa: ii dadea apa sau ceai inainte de somnic si el bea un pic si apoi ii dadea singur drumul.

Didi, si Tudor al meu s-a "scuturat" un pic cand am fost la tzara si tocmai taiase mama niste curcani...intreba mereu de ce a omorat pasarile...si i-a explicat bunica-sa de unde provine carnita din farfurie, dar nu l-a lasat sa vada mai mult.Pe masura ce a crescut cred ca s-a obisnuit cu ideea, ca n-a mai pus intrebari. Si eu am avut un soc cand l-am vazut din intamplare pe un unchi taind un miel, sunt vreo 20 de ani de cand n-am mai mancat carne de miel...

Pepsi, m-ai omorat cu incaltarile...avea si Tudor unii din piele, dar i-am dat...

Mergi la inceput